Kulhaví pěvci sváru

Movsar

Tesco

Tesco. Japonky se zkaženými zuby chodí kolem regálů se sladkostmi a s širokým úsměvem hledají gumové medvídky; ty pak na hotelovém pokoji těmi zuby rozsápají a pozřou jako Kronos pozřel své děti, bude to děsivá scéna.

Češky dávají přednost tučné stravě, a tak obléhají chladící boxy s klobásami a čtyřicetiprocentními sýry; manželům musí obalit srdce tukem, aby urychlily jejich cestu na věčnost.

U košů s pečivem by hlavní hygienik Vít zanaříkal: někdo mačká žemle holou rukou, jiný na ně kýchá a kdoví co se vlastně vůbec děje za gumovou oponou, tam ve výhni pecí.. Před láhvemi vína alkoholici všeho věku, pohlaví, vyznaní a národností, neboť alkohol nediskriminuje, je tu pro každého, každému otevře dveře do předpokoje demence s láskou. A za kasami zdvořile dámy, které se nikdy nespletou.


Jsou mezi námi

Prý jsou někde mezi námi, jen není snadné najít je. Dokonce bez patřičné techniky to je nemožné. Nedávají se snadno, říká se. Lidé ze Západu, ale hlavně Japonci, pro ně zahořeli a hledají je, kudy chodí. Pokémoni. Jsou nejlepším "ztělesněním" moderní zábavy: ti, co po ní baží, baží po ničem.


Malý návod

Filosofický návod (neboť původní - antická - filosofie byla zejména návodem k životu) k užívání slastí aneb příručka moderního člověka posedlého zábavou: Chceš se dobře pobavit a ještě k tomu získat hluboké poznání? Dva dny nejez. Pak zažiješ skvělou zábavu i se suchým chlebem a poznáš skutečné hodnoty.


Po silvestru

I na malou a bezvýznamnou metropoli výstřely utichly a ohně dohasly vcelku brzy. Sanitky rozvezly opilé a zraněné do nemocnic, policisté klienty odváželi do odpočíváren v podzemí Kongresové ulice (tam mohou ještě dnes přemýšlet, jaké to asi je v nedaleké odpočívárně na Pankráci). Skončil i televizní program, pánové Menšík, Dvořák a Donutil dovyprávěli vtipy, celebrity dozpívaly hity. Brzy byl klid. I proto, ze digitální hračky vydávají jen velmi tichý zvuk. Vítejte v dalším digitálním roce!


Kulhaví pěvci sváru

Média se hemží kulhavými arbitry vkusu. Jejich písně ale zřídka bývají krásné a téměř nikdy pronikavé; spíše jsou to sirné kletby, jimiž častují nemilované persóny oponentů. Teď před volbami ten hluk ještě sílí, a lide se přidávají a shnilými rajčaty slov častují ony kulhavé pěvce sváru. A všechny ty upadlé scény mají jediné řešení: tlačítko "vypnout počítač".


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.