Ohlédnutí za rokem 2020

babca

Jestli to bude filozofické zamyšlení?Možná...


Tak nám opět končí další rok,rok 2020. Kulaté číslo,osudové číslo.Pro mnohé rodiny smutné číslo.Pro další je to rok naděje do budoucna.

Mnozí z nás se letos rozhodli změnit svůj život,začít žít zdravěji aby zlepšíli svoji odolnost vůči chorobám.Je to takové logické,pro nás Čechy.Klidně si systematicky podrýváme zdraví špatnou stravou,alkoholem,drogami...a pak najednou odněkud přiletí jeden malý vir a převrátí život nejen náš ale život celého současného světa naruby.A lidé z čista jasna začínají procitat z nějakého snu,najednou jsou mnohé věci,které vlastní nebo chtějí vlastnit naprosto zbytečné,protože se začínají setkávat s něčím co nedokáží dost dobře pochopit,dostávají strach,nebo situaci zlehčují,ale počet obětí  děsí asi všechny...a to se mlčí o obětech,které umírají na jiné nemoci,tzv. v d§sledku tohoto malého zpropadeného viru.

Všichni doufjí,že tento zpropadeně nebezpečný rok skončí a ten příští nám dá naději.Naději ke zlepšení života,naději že díky očkování přežijeme a že nebudeme přicházet o naše nejbližší,že z nebezpčného viru se stane zkrocená lehká viróza,která nás už nikdy nebude ohrožovat na životě.

jen mám trochu obavy,že až tot všechno překonáme tak se všichni otřepeme jako mokří psi a vrátíme se opět k nebezpečnému konzumnímu životu bez nápadu a jiskry.

Přesto doufám,a přeji všem lidičkám aby začali od prvního dne žít nový život,a měli pevné zdraví a optimismus a víru.Všem přeji nadějný rok 2021.


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.