no, nekupte to...

aleš-novák

 

Pamatujete si na film Slavnosti sněženek? Jádrem filmu je půvabný spor dvou mysliveckých sdružení kolem zastřeleného kance. Autorem předlohy je Bohumil Hrabal, režisérem filmu pak Jiří Menzel.

Jaromír Hanzlík tam hraje krásnou roli Leliho, muže devatera řemesel, jehož výrok „máte štěstí že jdu zrovna kolem“ už dávno zlidověl.

Leli výhodně nakupuje za směšnou cenu stoh gramodesek, které hrají jen do poloviny, hromady holínek, které jsou všechny levé, kupy vojenských vaků na vodu, které netěsní...

 

A právě nějaký takový Leli možná stojí v zákulisí dnešní covidové krize.

Dokázal na jaře přivézt letadlo plné roušek, které měly krátké gumičky, takže velkým českým hlavám způsobily trvalé odstávání uší. Uměl sehnat jehly na očkování, které ovšem nedokáží vyčerpat vakcínu z ampulky.

Teď se mu zřejmě podařilo výhodně nakoupit vagóny respirátorů FFP2. Sice mají v příbalovém letáku napsáno „Tento prostředek neeliminuje riziko kontraktace nemoci či infekce.  Nepoužívejte, máte-li vousy nebo jakékoliv jiné ochlupení obličeje...“ , ale nekupte to, když je to tak levné.  Zřejmě mu ještě zůstalo na skladě mnoho roušek, tak aby se zásoby rychleji vyčerpaly, budou se teď nosit dvě roušky přes sebe...

 

Co přijde příště? Podle příbalového létaku od respirátoru se dá očekávat, že brzy budou povinně distribuovány holicí strojky.


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.