Olžino louno

Movsar

Olžino louno

 

 

Olga Lounová se rozhodla stát se babičkou vlastního dítěte. V jedenačtyřiceti přivede na svět robátko, s nepřiznanou asistencí doktora Pištína, primáře vaječné kliniky, který vymodeloval ten veliký zázrak na 3D tiskárně, nasál do pipety a kápnul božsky do Olžina louna. Hop a je tu lidoop! 

 

Agáta 

 

 

Agáta je šťastná, že už nemusí muži platit půlku nájmu, konečně je její chodící peněženka dostatečně naditá. Konfrontována se svým historickým výrokem o relaci mezi zápachem a postupujícím věkem u mužů kajícně od něj ustoupila a vyslovila obdiv k starším. Celý svět její vyjádření eviduje a přední humanitněvědní magazín The Yale Philosophy Review chystá speciální číslo věnované Agátiným výrokům a jejich významu pro společenost. 

 

Nové kvadrivium

 

Vznikla první základní škola, v níž tradiční předměty nahradilo kvadrivium Facebook-Youtube-Instagram-Tiktok. 

 

"Jde o světově unikátní projekt," oznamuje hrdě ředitelka školy Milie McCoy (vlastním jménem Milena Měkká), "historicky první ročník už máme naplněn a přihlášky přijímáme i pro ještě nenarozené děti." 

 

Výuka každého předmětu sestává z  podpředmětů počítačové gramotnosti, fitnes, digitálního pojmosloví, sebeprezentace, reklamní spolupráce a managementu volného času. Škola získala nejvýznamnější české influencery, někteří z nich již usilují o akademické tituly, "Kupříkladu u Shopaholic Adel se spekuluje, že brzy bude docentkou Tiktoku," doplňuje v rozhovoru pro prestižní podcast Newrulezz McCoy. 

 

"Utopie planety dětí se naplňuje, infantilizace společnosti je nevyhnutelným důsledkem bohatství, přemíry volného času a dostupnosti nových technologií. Zejména při sledování tiktoku se zdá, že nová éra klepe na dveře. Povede-li ke konci civilizace, nechme se překvapit," říká v reakci na výstupy McCoy skeptický komentátor Jan Zebedeus, aby od rodičů těch malých géniů sklidil bouři divého hejtu. 

 

 


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.