Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seZáletník
Autor
Nami 99
Dříve chodil na návštěvy,
utěšoval mnoho žen.
Marušky, Alenky, Evy
a i on byl utěšen.
Ale záletnické blaho,
vyšlo časem hodně draho.
Teď dělá do včel raději.
Prý to vyjde levněji.
21 názorů
Přežijeme skoro vždycky, ale nakonec nám to většinou nevyjde.
Ale jsou i vyjímky jako třeba hrabě Saint Germain.
Musaši
Děkuji za zajímavý a poučný komentář.
Ještě, že jsme chlapi a pokaždé přežijem.
Nami,
naše kudlanky jsou ještě v pohodě. Kudlanka nábožná, jediný druh, který u nás žije, je docela malá proti těm největším, které mají okolo 25 cm. Jsou tak velké, že mohou lovit malé ptáky nebo myši. Ale - pomalu se otepluje a tak kdo ví, jestli se k nám ty veklé kudlanky brzy nedostanou. Jsou tropické a tak by tu zatím nepřežily
Je to vysloužilej trubec,
sex už nezajímá ho vůbec.
Už jen mladé včelky,
plácá přes prdelky.
I v sexu je už kůže líná,
věčně dřepí u včelína,
pozoruje dělnice,
to ho vzruší velice.
U kudlanky nábožné,
je to téměř totožné.
Když oplodní samici
ukousne mu palici.
Nemáme to taky vždy růžové,
však bďme rádi, že jsme mužové.
Ach, ano. Taky bych byl raději trubec platonik. Ale když on ten sex má takovou sílu ! Ale myslím, že ještě horší je, když se zamiluje obdivovatel černé vdovy. - A teď nemám na mysli islamistku.
Musaši - když to je jak píšeš, je lepší být záletník než trubec.
Než trubec
tak radši vůbec.
Nami,
já mám včelařský kurs, ale jsem jen včelař teoretik. Máme ovšem v rodině zemědělského inženýra, který se chovem včel zabývá vědeckým způsobem, takže jsem od něj ledacos pochytil.
Tak tedy, když už jsme u těch včel : královna se páří jen jednou za život na shromaždišti v přírodě, většinou s osmi až deseti trubci. Trubci, kteří se s ní páří mají ovšem docela smůlu, protože jim při páření praskne kopulační orgán a oni po té, co oplodnili královnu, uhynou. Trubci, kteří královnu neoplodnili, si vesele žijí dál. "Být úspěšný" je u trubců docela krátká záležitost. ...Takto to ovšem funguje jen u včely medonosné. U jiných druhů našich včel jako jsou pískorypky, ploskočelky, drvodělky , chluponožky, zednice atd. (má nějaký jiný národ tak krásná jména pro včely ?), je všechno zase úplně, úplně jinak. Ale to by bylo na dlouhé povídání. Příroda je poměrně složitá, když se o ni člověk začne zajímat trochu podrobněji.
Musaši - děkuji moc. U nás se to taky hodně používá.
A jak píšeš . Královna má mít volnost a možnost rozletu.
Ale jsou i případy, (špíše mezi lidmi), kdy má přistřižená křídla trubec.
Libí se mi nejenom ta básníčka, ale i ten obrat, že někdo "dělá do včel". U nás na Moravě se dokonce říká "du do včel" nebo "on jel do včel" nebo "tata šel do včel". ...Ty věty slyším pořád, protože soused je včelař. Dřív mi na zahradě často přistával roj, ale teď už ne. Pan včelař stříhá královnám křídla. Chuděry ! Já opravdu nemám rád královny s ustřiženými křídly.
tento smutný donchuán
už osudu čelí
zatímco dřiv píchal sám
teď ho píchaj včely
PS:
"do včel v raději" buď tam přebývá to "v" nebo to možná mělo být "v naději" (ve druhém případě by to mohlo pokračovat "že to vyjde levněji")
a pak ta změna střídavého na sdružený rým to trochu rozhodí...vím, je to jen blbůstka :-)