Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+8 neviditelných
Moje maminka je nejhodnější
datum / id18.02.2011 / 378730Vytisknout |
autorlviceelsa
kategoriePovídky
zobrazeno2972x
počet tipů15
v oblíbených4x
zařazeno do klubůPovídka měsíce,
Moje maminka je nejhodnější

Moje maminka je krásná. Má dlouhé žluté vlásky jako princezna z pohádky. Já tu pohádku mám doma. My bydlíme u babičky. Ale babička tu už nebydlí. Ona umřela.

Maminka včera přivedla strejdu a já se musela dívat. Strejda měl takové tykadlo a to mamince strkal do té dírečky, jak je dole, a oba u toho tak křičeli, ale prý ne z bolesti, ale z vášně. Maminka říkala, že až mi bude osm let, také mi dá takového strejdu s tykadlem a on mi pak dá peníze a koupím si křečka. Já bych totiž chtěla zvířátko. Z oken občas vidím pejsky a různé lidi, ale jinak ven nechodím, protože maminka říká na co, na všechno se můžeme podívat v televizi nebo přečíst v knížkách. Moji živí kamarádi jsou jen maminka, strejdové s tykadlem a babička, ale ta umřela. To znamená, že je v nebíčku. Ona tam tancuje s dědečkem a s hodnejma lidma. Ne z těma zlejma ze Sociálky, jak říká maminka. Sociálka je jak tam žijou čerti a oni o mně nesměj vědět nebo by mě mamince sebrali a dali nějakejm zlejm lidem, který by mě třeba štípali a nedávali mi jíst masíčko, abych pěkně vyrostla a měla žluté vlásky.

Jednou půjdu ven a všechny ty zlé lidi přeperu, tak jako ten strejda, co se pral s maminkou, ale to jsem se nemohla dívat, jen klíčovou dírkou, aby mně neviděli. On dal mamince pěstí a pak ona ho řízla nožem a oba křičeli. Potom snědli nějaké bonbóny a oba se smáli. Tak jsem byla ráda a oblékla jsem si ty princeznovské šaty a koukala se z okna. Řekla jsem pak mamince, že bych taky chtěla ten bonbónek a ona mi ho dala a já jsem usnula. Zdálo se mi o rybníku, ve kterém plavala babička a říkala mi Jestli s tím neskončíš, zavolám na tebe policajty. Pak jsem se probudila a byly Vánoce! To stojí kšefty za hovno, říkala maminka a k večeři jsme měli kapra, ale chutnalo to jako masíčko, co jíme každý den, a ještě ke všemu jsem v něm našla takový prstýnek, jako nosila babička. Maminka se smála, a řekla Díky babo, tak jsem se smála taky a řekla jsem Babo díky a maminka se na mě zlobila, že já se smát nemám, protože bych měla být babičce vděčná za to masíčko, co jíme, tak jsem se přestala smát a byla jsem vděčná.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

18.03.2011 20:14:34Tangens_Omega36
strejdové s tykadlem :->
Jeden kámoš říká tykadlo pivu. ;)
To je spíš do Písmáci dětem, ale budiž. No jo, dnešní děti to nemají vůbec lehké. Formu by jistě šlo trochu zlepšit, ale čert to vem. Milé, docela jsem se i zasmál (i když zprvu to vypadalo dost nudně).
18.03.2011 15:21:41FAE BOMB
Souhlas s Lady, to masíčko je už moc.
15.03.2011 08:34:14Janina6
Když to vezmu jako černohumorní miniaturku, řekla bych, že se povedla.
14.03.2011 16:32:33Zlodějka Naděje
super:) skvěle napsaný, já z toho právě tu "dospělotinu" necítím;)
11.03.2011 09:04:16Kamil Sikora
to je síla*
07.03.2011 11:57:24Lakrov
redaktor prózy
Zajímavý pohled na život, podaný očima dítěte. Tak, jak povídka vypadá teď, je spíš jen polotovarem; něco jako náhodná fotka čehosi, o čem víme, že existuje, víme, jak se k tomu postavit, ale netušíme, jak to ze společnosti odstranit. K takovémunámětu by se hodil snad náznak postoje autora nebo ještě cosi vytěžit z kontrastu mezi názvem a drsnou realitou. Prostě přidat cokoli (byť jen jednu větu), určující proč byl tenhle "snímek" pořízen. Autorovi(rce) fandím v úsilí, vedoucímu k dokončení.
06.03.2011 19:21:44Lady de Winter
Ten závěr s prstýnkem a masíčkem je přes čáru. Do té doby uvěřitelné a reálné, potom se z toho stane laciná hororovitá fraška.
06.03.2011 15:53:45sharik
uf, to je drsný. T
27.02.2011 20:07:12K3
redaktor prózy
Mám z toho smíšené pocity. Dospělotinu z toho cítím také. Hned od druhého odstavce. Myslím si, že takové dítě by asi napsalo jen ten první odstavec a ten se mi opravdu líbí. Za něj tip.
To další mi přijde jako taková pohádka "pro dospělé", která končí absurdním hororem. Který ale všechno zkazí.
Možná by bylo lepší, kdybys to napsala očima dospělého pozorovatele. Určitě by to bylo věrohodnější. Právě ta věrohodnost mi tam chybí.
Hodně úspěchů v další tvorbě.
20.02.2011 23:16:18lviceelsa
Ano, souhlasim, StvN a děkuji.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.