Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Povídka měsíce - červen 2011 - hlasování
datum / id11.07.2011 / 388115Vytisknout |
autorLady de Winter
kategorieUdálosti
sbírkaPísmácká oznámení a diskuse,
zobrazeno2462x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůPovídka měsíce,
Povídka měsíce - červen 2011 - hlasování

Vážení, za měsíc červen 2011 jste nominovali na Povídku měsíce následující texty:

.purpose. .duke.  
Bobulky Tangens_Omega36  
Dny a noci Saetri-Ihn  
Obeť Octopus Syd  
Truchlivý osud talentovaného kouzelníka Borise Kopjejkina Kamil Sikora  
Zatím je to jen tradice sharik  
Ze světla Fruhling

Od této chvíle můžete hlasovat pro jeden až tři z nich. Za standardních okolností dostane povídka, které dáte první místo, tři body, druhá dva body a třetí jeden bod. Hlasujete-li jen pro dvě, počítá se to, jako byste neudělili první místo, pokud jen pro jednu, je to jako byste neudělili první ani druhé místo.

Hlasování je třeba odůvodnit, tzn. ideálně přímo tady v kritice, popřípadě v komentářích pod povídkami zanechat nějakou informaci, z níž bude lze vyčíst, proč jste hlasovali, jak jste hlasovali. Konstatování "tohle se mi líbilo nejvíc" není považováno za dostatečné odůvodnění vašeho hlasování.

POZOR: Dílo Kamila Sikory zaznamenalo přesun z původně izolovaného díla do povídkové sbírky Zvrácenosti se meze nekladou, ale smazáno nebylo, takže nominace nadále platí.

Za týden, tzn. 18. 7., přikročíme k vyhlášení - veškeré hlasování po termínu je platné, pokud ještě k vyhlášení nedošlo .

Hezké počtení.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

23.07.2011 01:10:58Lady de Winter
:D

Jako ale jo, to beru. Falešná skromnost je prostě falešná. :)))

(Tu povídku tím teda nevylepšíš, ani tu svou, ani ty ostatní, ale aspoň jsi mi teď sympatičtější.)
22.07.2011 18:15:59Fruhling
A jestliže jde teda o mě, pak jsem Prousta stejně nikdy neměl extra rád, takže s trochou nadsázky řečeno, jo, myslím, že píšu líp - a jestli tak píše i polovina písmáka, pak polovina písmáka píše líp jak Proust.
22.07.2011 18:07:54Fruhling
Pěkně, mě je vcelku jedno, s kým se srovnávám, nebudu si tu hrát nějakou skromnost, protože o mě nejde, jde o určitý způsob psaní (práci s dějovou statičností). Schválně jsem vyjmenovával statické autory od 19. století až po současnost, takže s historickými kontexty na mě chodit nemusíš (a zvlášť na mě). Vyjmenoval jsem je, protože jsi "statiku" jako hlavní neduh vytkla hned třem povídkám nebo textům v soutěži zúčastněným.

Za sebe řeknu, že v současné kumulaci spektáklů je neporušený povrch poslední zbývající jistotou.

Docela mě mrzí, že musíš rozhovor vztahovat k určité osobě, jmenovitě moji, nečekal jsem to. Pokud tohle bereš za nejzazší horizont hovoru, pak se vlastně nemusíme bavit. /krom toho se dobře podívej, kam jsem svůj text zařadil./
22.07.2011 17:54:23Lady de Winter
Srovnáváš nesrovnatelné. Nebo máš pocit, že píšeš například stejně dobře, jako Proust?

Nehledě na to, máš pocit, že kdyby sem Proust hodil povídku, že by měla automatický nárok na Povídku měsíce? :)

Přestaň se srovnávat s lidmi, kteří a) píšou tisickrát líp, než ty, b) žili a tvořili v docela jiné době, která měla docela jiné požadavky a docela jiné kánony, které ti géniové porušovali. Věř mi, že kdyby sem někdo hodil třeba Villonovy verše, dostanou tak možná pár tipů, ale nedoškrábou se ani na výběr, natož na zlatý výběr. Každého autora plodí doba a v jejím kontextu se má posuzovat, málokdo je tak nadčasový, jako třeba Jane Austenová. Kdybys tohle, cos sem hodil, napsal před dvěma sty lety, budeš génius (ať už to tvoji současníci pochopí, nebo ne). Ale napsals to dneska a dneska to nic originálního ani famózního není, takhle píše na Písmáku každý druhý. Dobře, v rámci Písmáku to není tak špatné, ale na i na PM je to málo. A na to, abys to srovnával s Proustem, je to obvzlášť málo. Sorry za upřímnost.
22.07.2011 17:37:15Fruhling
hele, k té statičnosti:

připadá ti příběh, kdy se chlápek ráno probudí a celý den nedělá nic jiného, že se dívá na části světa, z nichž si vybavuje fragmenty života dost na Nobelovu cenu?

připadá ti příběh chlápka, který vzpomíná na vesničku svého dětství, dětskou lásku a Swanna dost na šestidílný román?

připadá ti námět, v němž jedinou činností, kterou ústřední postava vyvíjí, je participace na přípravách oslavy císaře (přičemž se nikdy nic nedohodne + spousta planých úvah o ničem), dost na 700 stránkovou kultovní bichli?

připadá ti série fragmentů o chlápkovi z reklamní kanceláře jako dost na jeden z klíčových českých románů 90. let?

Statické psaní je fajn. V téhle bezútěšné tuposti, už není nic směšnějšího než překombinovanost literárních a příběhových her, které nám kradou tu nejzákladnější spisovatelskou radost ze světa: dokonalé pozorování povrchů.
20.07.2011 15:16:18Lakrov
redaktor prózy
Pro Lady de Winter:
> ... Vážení, to se ptám vás všech, je to dost na povídku měsíce?

Z nominovaných červnových povídek mě žádná nezaujala natolik, aby mě přiměla napsat hodnocení. Některým chybí slohová čistota, dopomáhající čtenáři k dočtení (a stačilo jen o málo víc autorova úsilí), jiným chybí celkový smysl (pro nějž je čtenář občas ochoten tolerovat slohovou nedotaženost) a některé jsou mimo oblast mého vkusu nebo chápání. Být to "školní" soutěž a vázat mě povinnost jednu z povídek vybrat, byla by to purpose autora .duke. Tady však nejsme z povinnosti, ale pro radost; a ta se nedostavila.
19.07.2011 22:28:30Lady de Winter
Na rozdíl od ostatních nemám pocit, že by to tentokrát bylo dobré kolo. Jediné, co mě z toho vůbec zaujalo, byl duke. Jak říká StvN, Kamil je levně vtipný a příliš prvoplánový. Syd - než se čtenář prokouše k vlastnímu začátku děje, uběhnou dobré dvě třetiny povídky. Saetri - bez děje a tentokrát i bez jediné motivace, proč by to člověk vlastně měl chtít dočíst (ne, mně hezky napsané věty a filosofická patina nestačí). Sharik začíná poněkud vykrádat sám sebe, .duke. hezky náladový, ale děj a smysl celého textu mi tentokrát totálně uniká (zdá se, že u .duka. je to poslední dobou trend). Fruhling, spousta emocí skoro bez děje. Barvité, jako námět na krátký desetiminutový surreálný film prosím, ale je to vůbec povídka? A je to dost na povídku měsíce?

Vážení, to se ptám vás všech, je to dost na povídku měsíce?

Někdy se situace jeví v dost jiném světle, když má člověk příliš mnoho práce. Najednou zjistí, že investovat tu trošku volného času do povídky, které už polovinu přečetl a ještě pořád neví, proč by to měl vlastně dočítat, je horentní plýtvání.

3. .duke. Za styl, emoční ladění textu - a možná vlastně i proto, že .duka. obecně ráda čtu. Jinak bych se snad musela zdržet hlasování.
18.07.2011 19:44:38StvN
1. duke
2. Sharik
3. Fruhling

Duke je bezonkurenční. Sharik celkem fajn píše, i když je to takové obsahově pubertální. Fruhling ještě tak nějak překonal zbylé povídky.

Ke Kamilovi napíšu tady, protože mi vadí ta jeho koncepce vloženého díla se spoustou povídek. Myslím si, že to je něco, co má čtenáře odradit, takže jsem odrazen. Na konkrétní povídce mi vadí humor, který mi přijde laciný a očekávaný, něco jako estráda na Nově. Ačkoliv nápad není špatný, většina vtípků úroveň sráží.
18.07.2011 07:30:47reka
redaktor prózy
Konecne se mi tenhle mesic po dlouhe dobe podarilo precist vsechny nominovane povidky.

1. duke - purpose
2. Fruhling - Za svetla
3. sharik - Zatim je to jen tradice

Komentare jsem napsal u povidek a ted bych nic dalsiho kloudneho nedokazal napsat, protoze si pani domaci vedle pousti strasne nahlas nejaky krestansky choraly z jejich nabozenskyho setkani, je to silene falesny a navic jsou to jen ukazky, takze jakmile si uzuz na jeden song zvyknu, najednou se ozve hlasite krapnuti a spusti se nova pecka.
18.07.2011 07:27:35StvN
Ještě prosím počkej. Dneska zahlasuju.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.