Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Výroba vajec
datum / id17.07.2017 / 480615Vytisknout |
autorCimanad
kategorieFejetony
zobrazeno442x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Výroba vajec

Výroba vajec

Jako malá holka jsem jezdila na prázdniny k babičce na venkov. Ta kromě velké zahrady s květinami , veškerou zeleninou a ovocnými stromy  také chovala domácí zvířata. Prase, kozu, králíky,  husy,  slepice. Slepice měly vyhrazený kus zahrady, na které byste nenašli kousek travičky, jak vše vyzobaly. Babička jim podstrojovala sekanou trávou, kopřivami, namočeným chlebem, zrním a zbytky z domácí kuchyně. Chovala je s velkou láskou, ne v náručí, to ne, ale u slepic mojí babičky k tomu nebylo daleko. To byli její miláčci, kteří se jí za péči odvděčovali vajíčky.

Dnes je mi při této vzpomínce smutno. Když přijede vnuk na prázniny, žádné slepice nám nikde neběhají, protože bydlíme ve městě,  v paneláku. Vejce máme akorát z Kauflandu. Bohužel, dnešní realita jsou klecové chovy slepic definované jako výroba vajec.

A když se tak zamyslím, asi by vnuka nějaké živé slepice ani nezajímaly, možná ještě kdyby byly v nějaké počítačové hře, kde by je bez milosti  zabíjel, aby dosáhl dalšího levlu.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.07.2017 19:38:31Evženie Brambůrková

Bydlime taky ve městě, ale na okraji a v domku. Slepice máme a vajíčka také. Pochovat si slepici je příjemné. Pro místní děti jsou lákavou atrakcí a chodí je krmit. :-))) /T

17.07.2017 13:43:44Gora
redaktor poezie a prózy

Když někdo vede děti k lásce k živému, tak ji mají:-)-třeba i k vrabčákům


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.