Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Koupaliště
datum / id05.06.2018 / 488364Vytisknout |
autorCimanad
kategorieFejetony
zobrazeno202x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Koupaliště

Koupaliště

Loňské léto přálo počasí, často jsme jezdili na koupaliště do nedalekého městečka, kde mají poc pěkné, malé koupaliště. Bývá tam málo lidí, klid a pohoda. Nevyřvávají tu  tlampače hudbu, v místním stánku mají  vždy něco dobrého za přijatelné ceny.

Jeli jsme tam i s vnukem Honzíkem. Měli jsme trochu obavu, jestli ho uhlídáme, je to takový neposeda. Říkali jsme si - koupalistě je celé oplocené, je krásně přehledné, to zvládneme, plavat prý umí.

Stále byl pod dozorem někoho z nás. Když jsme se přesvědčili, že opravdu  umí plavat, dostal ponaučení, kam může a kam ne a odešli jsme si sednou na deku, odkud ale na bazén nebylo vidět. Po chvíli nám to nedalo, nechat jej samotného a šli jsme k bazénu. Protože jsme přijeli před polednem, byli jsme na koupališti jen s několika málo návštěníky, kteří byli právě na dekách a v bazénu nikdo nebyl. Bohužel, ani náš vnuk Honzík. Nebyl vidět ani po celém koupališti. Celý bazén jsme  dvakrát oběhli z obou stran, přilehlé malé dětské hřiště, ale vnuk nikde. To nám tedy zatrnulo, kam se poděl. Už jsme chtěli pátrat na dně bazénu, jestli se neutopil.

A kde se našel? V nestřeženém okamžiku si vzal z batohu svůj  mobil. Chtěl si udělat fotky , aby doma mohl ukázal, kde byl. Neměl volnou kapacitu,  tak si zalezl do keře, do stínu, aby si staré fotky promazal a měl místo na nové. Samozřejmě, že tam nebyl vidět a nám jeho zmizení nahnalo tolik strachu.

Tak si koupaliště vyfotil, zkonstatoval, že se mu tam nelíbí, protože postrádá skluzavky,   tobogány,  vířivky a další atrakce, které mají jiná koupaliště a jeli jsme otrávení domů. Tedy hlavně on, že to nebylo koupaliště dle jeho představ.

A závěr výletu? Honzík už tam příště jet nechce. Budeme  tam tedy zase jezdit sami, užívat si mála lidí, klidu a pohody, které toto koupaliště nabízí vzhledem k absenci atrakcí, které ale aktivním dětem chybí.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.06.2018 09:42:16Cimanad

Děkuji za komentář. Jo, dnes se zavděčit dětem, v mém případě vnoučatům,  to  dá přemýšlení. Hlavně tam musí být nějaký adrenalín bez omezování -  tam nelez, tam nesmíš, nekřič, neskákej a pod.

05.06.2018 20:57:06Evženie Brambůrková

Třeba byste ho mohli naušit bavit se plaváním. :-)

05.06.2018 20:52:34Lerak12

Nároky stoupají. Možnosti a vyplaty se plazí. Pěkně v tom plaveš, Cimanade. Dobré ohlednutí!


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.