Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

Nakopaná

01. 07. 2005
1
2
1225
Autor
CHIREN

Jen tak .. pro radost. :o)


Dav lidí losoval,jako každý čtvrtek.
"Hele,Karle.. mám krátkou!!" ozvalo se najednou z jeho středu a vzápětí několik mladíků začalo oslavovat FORTUNU,velmi hlučně.Policie si už zvykla a taky bylo jasné,že dotyční "huláni" si nenachají vzít svou spontaneitou příležitost,na kterou čekali třeba i celé roky.Podobné scény se opakovaly ještě mnohokrát a přesto za několik desítek minut za asistence mužů zákona .. zbylo z bezbřehého davu jen několik desítek lidí,kteří měli štěstí.Malostranským náměstím se nesly jako každý rok podobné rozhovory:
"Tak co,pane ... máte ty předepsané kopačky od Bati?" mladík byl evidentně pyšný na ocelové špice na podrážce obuvi a zvědavě pošilhával po "kanadách" postaršího muže,které se leskly na poledním slunci jako dvě matná zrcátka.
"Jsem obránce linie a Ti si kopnou jen jednou.Škoda,příště investuji do SMS-ek víc a dostanu se do zálohy,Ti mají povoleno i třikrát." muž se ještě stačil přesvědčit,že čára out-ové zóny je na svém místě a ozval se hlas moderátora ze silného tlampače:
"Tak vážení,už je to tady!Připomínám,že kdo se dostane mimo zónu,nesmí už dál hrát.Útočníci mohou kopnout pětkrát,záloha třikrát a obránci linie jednou,tak si to užijte a do TOHO .. začíná právě hra NAKOPNĚTE SI SVÉHO POSLANCE!" poslední slova zanikla v mohutném "HURÁÁÁÁ...." a zoufalými výkřiky pánů v uhlazených vázankách.

2 názory

CHIREN
18. 08. 2007
Dát tip
Tady .. se může všechno. :o)) Jinde bych si to nedovolil,vážně.

tohle mi nepřijde zrovna veselý - je to děsivý a zavání to "stádností" - neříkám že ty, ale to cos popsal

CHIREN
23. 06. 2006
Dát tip
To není o skutečnosti ..,nýbrž o nadsázce,je to literární dílo.Tos nepochopila??

Baziliška
19. 06. 2006
Dát tip
:-(((( podobné násilí není řešení, pokud chseš něco změnit, pokus se najít adekvátní způsob, pokud nechceš změnit nic, nemáš právo do jiných kopat

Sdílení
Nahoru