Díky, Kamile, jdu to spočítat. :)
Ahoj Lady.
Z důvodu odstoupení Eda postupuje Saetri na třetí místo.
Dík
Jinak se omlouvám, že jsem svůj text nominoval sám, ale říkal jsem si, že tak dostanu víc kritiky a budu tedy vědět, co zlepšovat :) Jinak samozřejmě všem děkuji za konstruktivní komentáře
1. sharik - pro mě v tomto kole jediný stravitelný text, který má tu výhodu, že je ucelený a jak už jsem psal, má hlavu a patu.
StvN - díky, omluvu přijímám.
Janina6 - jak vidíš, vyhledávám si koutky, kde je trochu víc čisto než jinde.
Marv: Solidní knihkupectví nehází všecky žánry na stejnou hromadu - mají k tomu různá oddělení. Tedy aspoň ta, kde já nakupuji.
Zohlednění skutečnosti, že není možno srovnávat hrušky s jablky, je vždy doporučeníhodné.
Edvine, to ode mě moc slušné nebylo.
StvN: Mluvíš něco o slušném chování - zveřejnění mého soukromého vzkazu není slušné. Tak nějak jsi narušil "zpovědní tajemství".
Lakrov: Aspoň k něčemu byla ta moje pitominka užitečná.
Ať žije p r ó z a !!! :-O
S potěšením vnímám zjištění zvyšujícího se zájmu o povídky nebo prózu obecně. Jen tak dál. Děkuji za avízo.
Edvine, a kde prosím dělám něco jiného, než co říkám?
Jinak nechápu, proč z toho děláš takovou vědu.
Adam: Máš v obou bodech recht.
StvN: Káže vodu, pije víno...
Jedinou mou chybou bylo, že jsem se nechal zapsat do soutěže, o níž jsem neměl přehled. To, že jsem se nechal předčasně vyřadit, nepokládám za chybu, nýbrž za jediné možné řešení ve chvíli, kdy jsem se tam začal cítit hrozně.
Už se znovu omlouvat nebudu - udělal jsem to párkrát.
A ted vazne:
1. Saetri-Ihn
2. Měrka_out
3. Yarrod
1. Saetri-Ihn
2. Měrka_out
3. Yarrod
Nebýt nihilistický sociopat, cítím se hluboce uražen, je to nepěkné chování!
Slušnost je také zachovat se fér a ne tvrdit, že se nechce účastnit pro velkou konkurenci, přičemž pravda je taková, že se nechce účasnit proto, že nechce stát vedle některých autorů, kterými pohrdá. Ne jen, že mi to přijde neslušné, zároveň je to xenofobní a je to projev nesnášenlivosti.
Janino, co ti na to mám říct? Říká ti něco pojem slušnost? Nebo je dnešní doba prostě taková, že si bude každý sobecky hájit jen vlastní zájmy.
Chápu, že mě tu dost lidí nemá rádo, ale to, co předvádíte teď, je trochu moc. Jestli má někdo pocit, že musí za každou cenu tuhle soutěž kazit, tak vám to ulehčím a skončíme to hned.
V případě, že nemáte tak velké ambice,
Lakrov a Edvine, a vaše činy jsou motivovány čistě sobeckými pohnutkami, pak vás poprosím, abyste se této soutěži vyhnuli.
Edvine, vzhledem k tomu, že ti nestojím ani za odpověď, tak tu vyvěsím to, co jsi mi napsal, pro případ, že by si stále někdo myslel, že jsi svůj text stáhnul ze skromnosti. Kamil tě odhadnul velice přesně.
****
Od Edvin1
Pro StvN
Odesláno 09.12.2010 19:41:02
Předmět Teta Líza
Ahoj!
Je mi proti mysli, abych byl srovnáván s některými autory, jejichž texty se objevily mezi těmi, jež soutěží o titul Povídka měsíce.
Prosím, zruš mou účast (jedná se o text Teta Líza).
Děkuji
Ed
Odhlásit svou povídku kvůli ostatním, je stejné, jako přestěhovat se kvůli sousedům... A nikdo se nestěhuje tehdy, pokud si myslí, že by sousedé byli lepší než on! Spíše tehdy, když jimi opovrhuje...
Marvin: Odpověď soukromě. Zde se Ti pouze omlouvám.
Ed
Lakrov: Omlouvám se Ti. Ed
Děkuji za informaci. Navrhovaná ideální forma demostrativního nesouhlasu je z mé strany již vyčerpána :-) ; nominace přišla ode mne. Pro jiný text v tomto kole hlasovat nebudu; nejde přec o to, "bodovat za každou cenu", ale ohodnotit, povídku, která se mi líbí. A taková už tu není. Považuje -li někdo tento názor za formu demontrativního nesouhlasu s nominacemi tohoto kola soutěže, pak je to pro něj námět k zamyšlení...
Dílo Teta Líza bylo staženo na vlastní žádost autora. Pokud jste pro něj již někdo hlasoval, můžete své hlasování změnit, pokud to neuděláte, budu Tetu Lízu ve vašich hlasech ignorovat (pozor, Lakrov, tvoje hlasování pak bude neplatné, protože jsi hlasovala jen pro ni!). A domnívám se, že ideální forma demonstrativního nesouhlasu se stažením tohoto textu je jeho otipování, ideálně spojené s kritickým okomentováním. :)
Tak:
1. Triptych zivota.
Povidka me zaujala na prvni pohled. Do pribehu je ctenar vtazen okamzite, bez nejakych rozvlacnych hacku a udicek.
(A Adam suka divku ve veku sve dcery)
"Fresh" styl psani, autor je jeste neokoukany, hezka prace s dialogy, vypravuje pribeh mezi radky (oprosteni od nudnych popisu). Ja mam viteze.
Mozna mu poslu svoje nasravacky (teda kdyby chtel)
2.Zenska bez chlupu. I love Merka. Musim fakt vysvetlovat proc? Protoze je to original a velkej talent. Svym stylem psani je vysoko nad prumerem. Pro Merku bych mozna i spalila podprsenku. Teda kdyby chtel. ;-DDDDD
3. Malrka je lepsi nez zpevacka. Dilo me take zaujalo svou originalitou sdeleni. (poslu mu balicenku s kojotim hovnem, teda kdyby chtel).
Ja jsem proste uz prepovidkovana. Povidku dokaze v podstate napsat kazdej, ale zaujmout malokdo.
Jinak samozrejme nejsem fundovany kritik, ridim se pouhym instinktem. Jakoze kdybych byla ctenar, kterou knizku bych chtela docist do konce. Jo? Muze byt?
Edvine, neblázni, jednak ta povídka je dobrá a jednak zatím s Měrkou vedete, škoda vzdávat dobře nakročenou soutěž jenom kvůli momentálnímu záchvatu komplexu méněcennosti. ;)
Myslím, že v konkurenci s některými díly nemám šanci. ;-) Abych si ušetřil ostudu, stahuji svou povídku.
Ed
Bohužel se tento měsíc nezúčastním .( Tož hodně štěstí.
1. Teta Líza autora Edvin1
Zaujala mě svou lehkostí, vtipem a nenásilným podáním, usilujícím v první řadě o sdělení; podáním, oproštěným od jakékoli pózy. Ze všech nominovaných povídek je pak jediná, splňující (mé) kritérium "klasická povídka".
1. Měrka, jak jinak. Je nejlepší. Kdo to nevidí, je blázen... Jasné 3 body!
2. Teta Líza. Má to formát povídky. Úvod, dialogy, obsah, takže 2 body.
3. Toho dne bylo sychravo. Je to sice rozvláčné, ale má to děj, dialogy, takže u mě 1 bod za snahu.
Bramborová medaile: Mrtví v nás. Sory, ale tentokrát moc nezaujalo, příliš popisné, málo akce, žádná přímá řeč...
PS: Zde jen tolik. Malířka je lepší než zpěvačka a Tryptych života podle mě nejsou povídky, ale třeba se mýlím...