Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

Audiofejeton - Holení

14. 06. 2024
7
5
204
Autor
Zbora


5 názorů

Aru
před 4 týdny
Dát tip Zbora

povedený fejeton ;)

jakožto zástupce mužské populace i mě postihuje pohroma vousů, od úplného sundavání tohoto nepraktického porostu jsem ustoupil již před mnoha a mnoha (no zas tak mnoha to nebylo) léty, existují různá praktická udělátka, jež vousy sice radikálně zkrátí, leč neodstraní úplně, tím odpadá i případné podráždění kůže méně odolných samců a člověkovi zůstane o mnoho času na víc na jiné prakticé činnosti jak zahazovat vlastní čas :D


K3
před 4 týdny
Dát tip Aru

Tenhle předne se mi docela zamlouvá. Fejeton je vtipný, s nadhledem jak má být. Žádná výtka.


toot
před 4 týdny
Dát tip Zbora, Janina6, Zeanddrich E., Gora

Když se řekne knír ve stylu kartáček, většině lidí se vybaví jediná osoba – Adolf Hitler. Jeho dědictví však nespravedlivě zastiňuje dlouhou a pestrou historii tohoto kartáččího střihu, který si rozhodně nezaslouží odsuzování kvůli jednomu diktátorovi ...

Na konci 19. století byl kartáček symbolem moderní elegance ... a dá se určitě povědět, že průmyslové praktičnosti. V době, kdy se svět měnil rychlým tempem, přinesl tento knír mužům možnost vypadat upraveně, aniž by museli věnovat hodiny péči o svůj vzhled. (Ano, stále museli holit vše okolo - což mne přivádí na myšlenku, že stejně praktický byl jistě i střih na "císařpána", který umožňoval bezproblémové setření pokapané brady.)

Krátké a čisté linie kartáčkového kníru byly v souladu s dobovým duchem pokroku a jednoduchosti. Charlie Chaplin, jeden z největších komiků své doby, nosil tento knír jako součást své ikonické postavy Malého tuláka. Chaplinův knír nebyl jen kusem ochlupení pod nosem, ... ale také symbolem veselí, naděje a lidství v časech, kdy bylo úsměvů potřeba víc než kdy jindy. Oliver Hardy (má srdcovka), další mistr komedie ... rovněž přispěl k popularitě kartáčku svými filmovými vystoupeními.

Bohužel, s příchodem druhé světové války a Hitlerova vzestupu k moci se tento styl kníru stal nenáviděným symbolem. Po válce se svět rozhodl zapomenout na jeho předchozí pozitivní konotace a knír ve stylu kartáček se vytratil z módní scény.

Polibek od ženy je .. myslím - úplně nejkrásnější odměna, za lenost a s tím spojené hrátky.


Janina6
před 4 týdny
Dát tip Gora

To se máš teda čím chlubit :D

...né, je to pěkné a ty to sympatickým přednesem děláš ještě pěknějším.


Gora
před 4 týdny
Dát tip

Vtipné!


Na psaní názorů musíte mít ověřený email.
Sdílení
Nahoru