Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Pigeon Stories II
datum / id09.02.2008 / 274646Vytisknout |
autorVaud
kategorieFejetonyDalší dílo autora
upřesnění kategorieze zivota
sbírkaMedicínské,
zobrazeno5061x
počet tipů48
v oblíbených4x
do výběru zařadilZbora, a2a2a, Pacer, Print,
Prolog
Nejakou dobu jsem delal poradce velke farmaceuticke firme, ktera mela podivnou smulu na manazery v mem oboru. Posudte sami chronologicky:

manazer LL - spachal sebevrazdu
manazer RB - odesel pote, co byl obvinen z nataceni homosexualniho porna (auto, ktere jsem po nem vyfasoval melo prostreleny kufr)
manazer TM - polosileny podivin
manzer KF - prijemny flegmatik, ktery se vymyka tomuto vyctu
manzer - JH - je nametem tohoto fejetonu
manazerka - HD - vystupovala naha v prosinci 2007 v Lucerne na koncertu 25 let Visaciho zamku.

Mozna se mi po precteni tohoto textu nebudete divit, ze se trochu zdraham vypravet v cizine o svych zazitcich z vlasti.


Kratce po napsani tohoto fejetonu byl JH prerazen na lehci praci a byl mu ponechan plat a dalsi vyhody.
Pigeon Stories II

Farmaceutická firma zaměstnává v zásadě dva typy zaměstnanců – dekorativní a lucidní. K rozlišení může posloužit samotný fakt, že dekorativní netuší význam slova lucidní. Kolega Pigeon je jednoznačně dekorativní. Pracuje sice málo, zato špatně. Pokud nepracuje, tak je vážně skvělý. Za celý rok se mu povedly vyrobit 3 typy samolepek velikosti mexického dollaru určené k nalepení na počítač. Samolepky nejdou sundat, což je jejich hlavní marketingová výhoda. Každý, kdo si je jednou přilepí, si nás zapamatuje. Tím je výčet úspěchů  pomalu u konce. Nicméně se zdá, že mé útrapy s Pigeonem nebudou trvat věčně. Pro ilustraci uvádím typický týden, po kterém mi jednou bude smutno.

 

Pondělí: Pigeon mi volá, že právě hovořil s jistou lékařkou ohledně účinku konkurenčního léku na výskyt mrtvice. Pigeon jí uklidnil, že jde o studii na mrtvolách (!!!) a ubezpečil ji, že náš preparát určitě účinkuje stejně. Laicky řečeno -   díky našemu léku nikoho posmrtně neklepne Pepka. Chvilku přemýšlím, jestli jsem se nepřeslechl. Ptá se, jestli si to řekl přesně,  a jestli náš preparát skutečně snižuje počet mrtvic u mrtvol!? Prosí mě, abych sehnat okamžitě všechny studie. Je to otázka naší prestiže!

 

Mám pro něj dobrou zprávu. Mrtvice ovlivňujeme zemřelým shodně jako konkurence (má z toho dětinskou radost!). Žádný mrtvý další  mrtvici již nikdy nedostal (obdivuje mé encyklopedické znalosti). Stejně tak nedostal rýmu a několik dalších chorob. Jen si nejsem jistý, jestli je to našim lékem. Smrt je stále statisticky nejlepším preventivním opatřením opakované mrtvice a řady jiných ošklivých nemocí. Pigeon by ještě rád věděl, jestli se náš preparát dostává zemřelým posmrtně do mozku. Moje odpověď, že by ho tam musel zanést patolog osobně nebo by musel být kadaver tabletou posmrtně střelen do hlavy,  ho trochu zmátla.

 

Úterý: Ukazuje mi materiál, který hodlá začít tisknout. „Zatím je to jen takový konspekt“, švitoří.  „Máš tam rozdílné  fonty“, upozorňuji ho. Pigeon neví , co to je,  a tak každému,  kdo jde kolem,  ukazuje, jak mu domršili ti pitomí grafici „fondy“.  Když pak volá grafikům, že má stále problémy s fondy, tak se dočká jen závistivého mručení kampeličkářů na druhé straně drátu. Fonty nikdo neopraví.

 

Středa: Přichází (dříve snad) dekorativní kolegyně Iva-Va pro radu. Chtěla by udělat na příkaz nejvyššího šéfa „obecnou prezentaci“ o naší firmě. Nejvíc obecná jí přijde prezentace k antibiotiku určenému pro jednotky intenzivní péče. Zase nevím, jestli jsem neslyšel špatně. Pigeon, ale rozumí (dekorativní si navzájem víc rozumí) a přihazuje  k jejím materiálům několik CD s prezentacemi o obecných beta–1 selektivních betablokátorech bez ISA a obecnou retrospektivní analýzu studie o těžkém chronickém srdečním selhání u pacientů NYHA III-IV. Čím víc obecných materiálů, tím bude naše obecná firemní prezentace zajímavější.

 

Čtvrtek: Pigeon uvádí do materiálů, že náš lék je vhodný pro pacienty s DNA a nese mi to ke kontrole. Trochu mě text zarazil, ačkoliv je věcně správně. Nemáme mnoho pacientů bez DNA. Původně tam mělo být s dnou, což je ukládání krystalů kyseliny močové v některých kloubech. Dna jako DNA. Říkám mu ironicky, že přítomnost DNA  je poměrně často opomíjená podmínka působení našich léků. Dr. Watson s dr. Crickem by se divili. Pigeon zná jen dr. Watsona. Crick prý určitě nevystupoval ani v Psovi Baskervilském.

 

 

          Pátek: Odpoledne přichází rozhořčený dodavatel. Pigeon mu slíbil propustku do areálu Brněnského výstaviště, aby mohl parkovat poblíž kongresové budovy a přivézt tam nějaké materiály. Pigeon propustku napsal rukou. Poté orazítkoval a nechal na recepci,  jak slíbil. Až sem je vše správně. Jen místo „vjezd do areálu“ bylo  potvrzení vystaveno pro „vjezd do análu“. Nu což, drobná chyba, která se stane poměrně často zřejmě každému. Dodavatel vyjádřil jisté pochybnosti, jestli ho s potvrzením pro „vjezd do análu“ nepošlou na výstavišti do prdele. Ačkoliv odmítl mít ceduli vystavenu viditelně po celou dobu kongresu na svém vozidle, během svého odchodu sám vulgárně vyzýval kolemstojící k následování textu potvrzení.

 

          Škoda, že se mé humoristické marketingové období pomalu chýlí ke konci. Podle mé teorie o funkční rovnováze je přidělení firemní funkce vždy kompenzováno nějakou dysfunkcí. Místo toho, aby příroda moudře sáhla do oblasti sfinkterů, jak bývá jejím zvykem, zde nerozvážně zažertovala s odpojením CNS.  Zatím není zcela jisté, kam Pigeona povýší, ale bude se mi po něm stýskat. A třeba bude humorné období  i nadále pokračovat a noví manažéři budou deja vu... Nebo jak by možná řekl Pigeon: „Dežo ví“.  
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

05.11.2011 18:24:38dát kritice tipVaud
;-) uz je v knize ;-)
05.11.2011 16:41:24dát kritice tiptakjinak
DNA :D to néééé :D
05.03.2010 21:40:28dát kritice tipVaud
:-)) tak jo
05.03.2010 19:17:31dát kritice tipemko
if (bool_eMko_satisfied) tip++;
15.09.2009 13:08:25dát kritice tipRobinia
Jsou tací, kteří o oboru, v němž prodávají, vědí hodně a často pomohou. Velmi dobré zkušenosti mám se zástupci firmy, která vyrábí a prodává přípravky k povrchové úpravě kovů... nebo firma, co nám dodává přípravky do biologických čističek vody... a takových si vážím. Ale jsou i tací, co se mocí mermo snaží jen a jen prodat nehledě na nic. Třeba většina nápojových přístrojů do domácností, ale i školek a nemocnic, se kterými jsem se setkala, vodu spíš zkazí...
14.09.2009 10:58:20dát kritice tipVaud
ja jim tu praci nezavidim... :-)
14.09.2009 10:55:06dát kritice tipRobinia
nejen farmaceutičtí reprezentanti...
moje děvčata v laboratoři si prodejce chemikálií nebo laboratorních přístrojů pojmenovala přezdívkami :-)
No a co teprve reprezentanti firem nabízející prostředky k likvidaci průmyslových havárií :-D
všechno vyčistí, všechno rozpustí, všechno zlikvidují, a naprosto ekologicky, tráva po nich sto let neporoste
12.03.2009 15:46:22smazaný uživatel
smazaný uživatel
12.03.2009 15:43:08dát kritice tipVaud
je to pravda - doktori pracujou furt - ve dne v noci a stat je za to tresta :-))

pravnicka je dobra volba :-))
12.03.2009 15:37:10smazaný uživatel
smazaný uživatel
25.02.2009 22:20:06dát kritice tipVaud
Teď jsem někde četl, že genetici si připíjejí: Až do DNA!
25.02.2009 22:17:02dát kritice tipNěžný_debil
DNA byla nejlepší! Budu doktor!
02.01.2009 08:35:46dát kritice tipD4N
sranda //*
30.12.2008 21:34:44dát kritice tipVaud
nepožila?? to je mrhání firemním majetkem!!!

:-)))

teď jsem zavirovanej, tak jím cokoliv, co mi slíbí, že mi bude líp :-))
30.12.2008 21:26:28dát kritice tipčučenka
:-))))))))))
Nám ve firmě místo pitného režimu rozdávali šumivý celaskon a každý musel podepsat, že to převzal :-). Ježto přistupuji k umělým vitamínům stejně jako ty, tak jsem to ani nepoužila...
30.12.2008 21:11:34dát kritice tipVaud
je to - nebo bylo to - líp placený než ve špitále

míň práce a víc peněz + firemní auto ... a spousta výhod zahraniční firmy - od špitálu jsem dostal jednou tabletu vitamínu C v době chřipkové epidemie :-)) - dodnes si pamatuju, jak jsme přistupovali k primářovi jako v kostele a místo oplatky jsme dostali celaskon :-))
30.12.2008 20:34:09dát kritice tipčučenka
Já vím, co dělá reprezentant a znám doktora, který se na to dal... ale proč, to nevím. Jsem myslela, že to třeba vynáší.
Výzkum musí být děsně fajn, jo jo. Ta vášeň, to hledání nových cest, to zaujetí...
30.12.2008 20:22:21dát kritice tipVaud
néééé :-)) toť bohdá nebude :-))

dělám mezinárodního lékařského poradce - vymýšlím a koordinuju mezinárodní výzkum (nejvíc mezi Španělskem a USA)a vědecké publikace v medicíně - hodně zajímavá práce, ale teď mě čeká zase něco jinýho... jedna z variant je, že se vrátím do českého zdravotnictví :-))

farmaceutický rep klepe na dveře ordinací a nabízí léky - na to by mě bylo trochu škoda...
30.12.2008 19:50:43dát kritice tipčučenka
Já vím, že jsi lékař, ale usoudila jsem, že ses v té cizině stal taky tím farmaceutickým reprezentantem, ale možná jsem to neusoudila správně :-)
30.12.2008 19:34:18dát kritice tipVaud
já jsem naštěstí nikdy nemusel :-)))
30.12.2008 19:26:19dát kritice tipčučenka
Ach, jistě, musíte plnit kvótu prodeje a nikoli filozofovat, tak?
30.12.2008 19:19:53dát kritice tipVaud
já jsem spíš myslel firmu, kde se děsí zaměstnance, který se vymyká průměru, ale podprůměr je zajímavý, protože je tam "velký potenciál růstu".

pamatuju si, že mi při nástupu řekli, ať si uvědomím, že je to firma a ne nějaký klub intelektuálů :-))
30.12.2008 18:51:13dát kritice tipčučenka
Tou strukturou myslíš současnou civilizaci? Chápu, že společnost složená z individualit není příliš životaschopná, ale pro potvrzení průměrnosti se přece někdo vymykat musí? Oběma směry..
30.12.2008 18:44:58dát kritice tipVaud
mě jen děsí, jak dlouho jsou ve struktuře podporující průměrnost schopni vydržet podprůměrní a nadprůměrní
30.12.2008 16:33:31dát kritice tipčučenka
Pigeon mě vážně rozesmál. Horlivý blbec je katastrofická varianta blbce :-), ale zas je zábavný.
24.11.2008 14:06:49dát kritice tipVaud
nektery vzpominky me desi jeste ted ...
24.11.2008 13:23:53dát kritice tipKvětoň Zahájský
Smíchy se mi málem rozmotala DNA.
Takovouto dávku humoru jsem dneska potřeboval.
Jmenuji tě svým čestným osobním lékařem.
29.09.2008 19:57:50dát kritice tipsparkie
:-)Takového šéfa bych tedy mít nechtěla. Snad ani nebudu...
TIP
27.07.2008 14:41:13dát kritice tipmalá*
:)*
29.03.2008 15:40:52dát kritice tipVaud
Gail. - tesim se, ze nekdy napisu neco, po cem se budes i smat :-))
29.03.2008 15:21:57dát kritice tipGail.
Tak to je hodně vtipný...čtu a usmívám se.
17.03.2008 23:24:39dát kritice tipTeichman
tomu rozumím...
17.03.2008 23:07:58dát kritice tipVaud
tak areal - anal jsem si prozirave zdokumentoval :-)

tohle dilko jsem napsat musel, sorry
16.03.2008 16:14:05dát kritice tipTeichman
vaude, sorry... nudil jsem se. korunu tomu nasadil ten vtip s překlepem areál - anál. to už doufám nemyslíš vážně?
14.03.2008 22:30:52dát kritice tippoliana
Vaude, prosím tě se vrať do nemocnice.....Toto musel být vskutku zážitek. Příjemné počtení, díky!
13.03.2008 00:27:06dát kritice tipVaud
hm, asi před rokem - ale já jsem ho nikdy nepotkal, jen mám doma po něm tiskárnu s nápisem Luděk, tak jsem jí říkal vždycky Luděk
11.03.2008 18:48:40dát kritice tipSmeesheck
LL spachal sebevrazdu??????? Kdy??? Jinak mohu vse Vaudovi dosvedcit. :)
25.02.2008 16:22:08dát kritice tipTerpsichore
vyybornyy :-))) *
19.02.2008 02:19:40dát kritice tipdassler
Tohle mám rád. Díky, Vaude.
)
-d-
18.02.2008 19:42:54dát kritice tipBig_George
Znám haldy podobných týpků.
Jednoho "ekonoma" jsme například zdravili takto:
"Luboši, dej si po ránu frťana, ať v tý hlavě aspoň něco máš!"
Nikdy nepřišel na to, proč ho tak vítáme...
TvonBG
15.02.2008 14:27:41dát kritice tipMontrealer
Já bych to ve fejetonech nechal, protože dílo je určeno k pobavení, což se zadařilo. Dokonce jsem první, kdo si dal dílo do oblíbených.
***
15.02.2008 08:29:53dát kritice tipberg
Ani nelituji, že mne takové pracovní prostředí míjí. ÷))

Ale třeba zrovna teď jsem dostal mailem pozvánku na degustaci vína od pana ing. ... , jím osobně stvořenou, a tento nedlouhý text by asi leckoho pobavil. Především poněkud uvolněná práce s měkkostí či tvrdostí písmen a značně velkorysé zacházení se slovosledem byly ozdobou těch několika řádek. *
13.02.2008 19:55:26dát kritice tipAdriana Bártová
Miluji tyhle úžasné recenze manažerů, ikdyž nejsou všichni stejní, ale tahle práce mne velmi pobavila. Dobré, humorné, psané lehkým perem s nadhledem, s jasným záměrem a jasným výsledkem.Díky za skvělý zážitek.TIP
13.02.2008 15:59:36dát kritice tippalino8
:D
13.02.2008 14:32:35dát kritice tipVaud
Uaaaa, diky vam vsem za tipy v vybery!!

Pridavam dalsi hlasky: Pigeon vymyslel, ze kazdy jeho reprezentant musi pri VSECH navstevach lekaru rict POVINNE magickou formulku, kterou sam ve sve genialite vymyslel.

Prvni byla: Zvoli-li lekar nas lek prvni volby, ma jistotu spravne volby!

Druhe zaklinadlo bylo: Specificka lecba pro konkretniho pacienta je optimalni!

At se vam Pigeonove vyhybaji!!

13.02.2008 12:44:33dát kritice tipNicollette
*

byl jsem tu
13.02.2008 12:28:42dát kritice tippozorovatel
skoro to vypadá, že to Pigeon dělá schválně*
13.02.2008 11:12:43dát kritice tipPrint
Pro mě nečekané...
S radostí*
12.02.2008 18:37:44dát kritice tippalino8
vyvrcholenie u mňa prišlo vo štvrtok... tá DNA ma úplne dostala ;))

Trochu mě text zarazil, ačkoliv je věcně správně.

hihi
12.02.2008 10:06:48dát kritice tipPacer
Vracím se. Tvé texty jsou mi pochopitelně blízké, tím, jak přibližují méně známé oblasti lidu obecnému - i když hloubku katastrof neidentifikují :)
Přidávám výběr.
12.02.2008 09:35:41dát kritice tiptři_černí_mravenci
:o)*
11.02.2008 18:05:11dát kritice tipUsmáty_autor
*:D
11.02.2008 15:55:47dát kritice tippodezdívka
Není ta farmaceutická firma náhodou Pfizer? Nedivil bych se.
Jinak dílko super :-) *
11.02.2008 14:37:13dát kritice tipGarth
:-)
11.02.2008 14:35:39dát kritice tipJanina6
Pobavilo, báječně!*
11.02.2008 00:00:55dát kritice tipa2a2a
samostatný tip si zaslouží samotný prolog.
10.02.2008 23:59:38dát kritice tipa2a2a
Milý Michale, to je spíše povídka stylu J.Grossman+S.Šimek, ovšem s fejetonistickými rysy.
Možná je to tím, že tě čtu snad pravidelně, ale krom toho, že se ti opravdu daří vtipkovat, ten pátek-konec týdne, člověk už toho má až nad hlavu, a je to znát, žel, i v té páteční historce,
mají tvé texty laskavou nadsázku, je to neútočný humor, byť někdy zesměšňuje šlendrián, ale já mám pocit, že ty se chceš především bavit a bavit i jiné. A tak se rád připojuji ke Zborovi, právě a především za ducha textu.
10.02.2008 21:59:42dát kritice tipkatugiro
Dočteno; možná to není až tak fejeton, ale vtipný text na tip určitě. A chyb nejsou mraky, no, dobře, ale je jich stejně příliš mnoho.
*
10.02.2008 21:55:36dát kritice tipkatugiro
Zbora má pravdu, že je to hezký fejeton, ale proboha, nemohl bys opravit ty mraky chyb? Vrcholem (který mě nutí napsat kritiku ještě před dočtením :) ) je kritizovat někoho za záměnu dny s DNA a přitom napsat Cricka jako Creeka... to je vtip na třetí, ne? ;)
10.02.2008 18:53:49dát kritice tipZbora
redaktor poezie
Skoro začínám litovat, že můj pracovní kolektiv sestává jen ze mě a osmi počítačů. I když je fakt, že taky občas dokážeme společnými silami vytvořit skoro jakoby humorné zápletky.
10.02.2008 17:46:06dát kritice tipzelva
míso sa rezu jak blazen, ale jak říkám ve zdravotnictví je možné naprosto všechno...ta kostka je super...není nad vysoké IQ
10.02.2008 14:24:55dát kritice tipVaud
pratele diky za komentare!!

Kolega Pigeon je namet na dalsi pokracovani Svejka :-)) Treba jeho napad zorganizovat sber lecivych bylin pro skupinku 50 lekaru na golfovem hristi Nova Amerika nemohl rozdychat ani pomerne otrly spravce hriste.


Nebo nechal vyrobit obri kostku, kde na kazde strane zobrazeny nas preparat a nutil lekare na sympoziu, aby kostkou hazeli, ze pokazde padne nas preparat. K memu zdeseni se naslo nekolik lekarek, ktere si to chtely vyzkouset!
10.02.2008 12:15:31dát kritice tipj_i_r_i_k
:))) Tak tohle je přesné. Ovšem úsměv mi pomalu mrzne, když si uvědomím, že je nezanedbatelná šance, že zítra budu muset s nějakým dekorativním exemplářem jednat, bohužel se jejich výskyt neomezuje jen na farmaceutické firmy. A bohužel je jejich výskyt vyšší na středních až středně vyšších pozicích.
10.02.2008 11:07:06dát kritice tipavox
*/ chacha, pěkné, takové uvěřitelné, pravděpodobné :-))
10.02.2008 03:41:47dát kritice tipsidonia
mam tam chybu, ja vim. je to preklep, kazdej si vsiml, proto netreba upozornovani
:)
10.02.2008 03:40:52dát kritice tipsidonia
hele si mi pripomnel moji podrizenou, je to stejny katastrofisky tele
(a teda rozhodne se neda zaradit ani do druhy kategorie "dekorativnich" - je proste blba a oskliva:))) )


te obdivuju, ze se ti po necem takovym bude stejskat.. mi osobne na to prestavaj stacit nervy:)))
10.02.2008 00:40:56dát kritice tipgemina
:D
hele teda vjezd do análu a DNA rozsekalo:D
10.02.2008 00:15:21dát kritice tipZbora
redaktor poezie
:o)))

Fejeton zařazuju do výběru, protože je to dobrý fejeton (chce se po nás zdůvodnění).
09.02.2008 19:56:19dát kritice tipslovak
Ja som si myslel, že takíto pracovníci boli iba v minulom režime.Zvyčajne vždy ich vykopnú - vyššie.
09.02.2008 18:49:51dát kritice tipMarcela.K.
:-))) jo ! *
Dekorativní zaměstnankyně nosí našim doktorům ponožky s výšivkami léčivých preparátů, trička i vesty... vrcholem před vánoci byly těstoviny vytvarované do loga firmy... prostě k sežrání!!! Myslela jsem, že to je pro psy, ale náš pan Mudr, říkal, že to doma jedli :-)))
09.02.2008 18:40:49dát kritice tipzelva
velice sem se pobavila ale drobet ti hapruje ted apokud to nema byt schvalne...tip
09.02.2008 16:30:03dát kritice tipPacer
měl bys to dát do povídek - udělal bys chlapcům radost. Pro zkušeného je to nádhený popis situace, gratuluji!
09.02.2008 15:42:03dát kritice tipmoorgaan
určítě se to tvé Makro-Kingové údolí nachází někde v Jablonci.-))..../****
09.02.2008 15:32:20dát kritice tipcerna_lovkyne
:)))))))*


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.