Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Filmová bomba roku - Star Trek XI (Star Trek: The Movie 2009)
datum / id27.05.2009 / 323892Vytisknout |
autorInduan
kategorieRecenze i neliterárníDalší dílo autora
upřesnění kategorierecenze filmu
zobrazeno4633x
počet tipů3
v oblíbených1x
zařazeno do klubůStar Trek,
Prolog
Kde jinde, než právě na Písmáku, by měl člověk recenzovat pokračování ságy, která tolika lidem otevřela cestu k životní moudrosti, optimismu a nevtíravé filosofii a zároveň pro ně vytvořila svět fantazie, kterému navždy propadli. Kolik znáte dalších filmů a seriálů, díky kterým lidé citují životní moudra slavných postav historie, literatury i filosofie, které třeba ve škole nesnášeli? Star Trek má prostě potenciál, který je nutné brát v potaz a díky novému restartu série možná ještě dlouho bude. Přináším vám tedy malou recenzi nového celovečerního Star Trek a i když to není recenze tak úplně klasická, doufám, že vás navnadí, abyste tuhle věc určitě co nejdříve zhlédli. Stojí to rozhodně za to, ať už jste skalními fanoušky žánru nebo ne. Jistá větší komercializace tématu si sice vybrala svou daň jako u všech podobných projektů, ale naštěstí tentokrát nebyla úlitba bohům tak zdrcující. Proč je tedy nový film z této série tak úspěšný? Protože to je a není tak úplně Star Trek!
Filmová bomba roku - Star Trek XI (Star Trek: The Movie 2009)

Star Trek - film (2009)

Nový Star Trek se snaží restartovat celou sérii ve formě stravitelné pro současného náročného a zároveň nenáročného diváka. Náročného na technické zpracování, nenáročného na logiku příběhu, herecké výkony, úroveň humoru. Takže jestlipak se režiséru J.J.Abramsovi povedlo oživit 40 let trvající fenomén Star Trek a vlít staronovým hrdinům novou krev do žil? Ale nebudu chodit kolem horké kaše a prostě vás hodím rovnou doprostřed do děje a sami si udělejte obrázek o tom, co by na novém Star Treku mohlo trochu vadit.

Nejen pravověrného trekkieho, ale možná i průměrného diváka, asi trochu zaskočí, když se Kirk spolu se Scottym, díky vzorci z budoucnosti, který Scotty jednou teprve vymyslí, uprostřed filmu teleportuje zpět na palubu Enterprise letící nadsvětelnou rychlostí z tou dobou už zřejmě dost vzdálené ledové planety, od které se kosmická loď (zdůrazňuji ještě jednou, že nadsvětelnou rychlostí) vzdaluje už několik hodin. Ovšem to, že ho na tuto ledovou planetu nechal emočně narušený Spock pro vzpouru vystřelit v modulu připomínajícím jeho fotonovou rakev z Khanova hněvu (druhého celovečerního Star Trek filmu z roku 1982) občasnou přetaženost vyprávění až za hranice uvěřitelnosti, jen podtrhuje. Kirk se nechtěl nechat zatknout ochrankou na můstku Enterprise a místo aby ho prostě přeprali a umístili do cely, Spock Kirka zneškodnil svým proslulým stisknutím tlakového bodu nad klíční kostí a jen tak bez vybavení ho zanechal v ledovém pekle pár kilometrů od nějaké zapadlé základny Spojené federace planet, na které se jen tak náhodou zrovna kousal nudou Scotty - budoucí kotelník Enterprise. Že by to zřejmě byl federální zločin nejtěžšího kalibru a téměř pokus o vraždu, v kterém by jistě Spockovi někdo přece jen zabránil, je pro účely vyprávění zcela nepodstatné. A tak nás ani nepřekvapí, že Spockovo druhé, přestárlé já z budoucnosti si zase mezi tím jen tak čirou náhodou čekalo v jeskyni, pár stovek metrů od místa, kam Kirk v modulu dopadnul, aby Kirka zachránilo před sněžnou nestvůrou s vystřelovacím jazykem (a ne že by se tam starý dobrý Spock ocitnul zrovna plánovaně).

Scotty se ale na Enterprise materializuje uvnitř nějakého potrubí s proudící tekutinou (naštěstí zřejmě pitnou). Tlusté potrubí je vždy po pár metrech prosklené, pravděpodobně jen proto, aby se obsluha strojovny, už dost znuděná sledováním věčně proudící čiré kapaliny s bublinkami, na které asi jinak není nic moc k vidění, mohla konečně jednou za život pokochat taky sledováním v potrubí proudícího Scottyho. Kirk běží vedle Scottyho uvězněného v potrubí a snaží se najít způsob, jak ho dostat ven. Potrubí je hezky pouťově červené a celkově připomíná tobogán, vinoucí se nahoru dolu, doprava doleva a tak dále, až nakonec ústí do nějakého čerpadla, které by Scottyho v cuku letu rozšmelcovalo na hadry, kdyby ovšem těsně před ním nebyla nouzová výpusť, kterou ho Kirk v poslední chvíli nechá vypadnout z potrubí na zem. Prostě pokleslá akčně-komediální zábava, válcující navíc logiku hlava nehlava.

Že tohle přece nemůže být Star Trek? Svým způsobem vlastně klidně může. Podobně jako třeba Indiana Jones, si tenhle film totiž nenápadně dělá z celého žánru tak trochu legraci. A přes všechnu nelogičnost a jistou dávku filmařské drzosti, to funguje a je to akceptovatelné dokonce i pro protřelého trekkíeho, jako jsem já. No - přiznávám - to potrubí, jako vystřižené z nějaké nepovedené vysokorozpočtové komedie pro děti s Arnoldem Schwarzennegerem, už na mě bylo trochu moc, ale přesto to byl snad jediný opravdu příliš nucený okamžik v celém filmu (když nepočítám oteklé Kirkovi ruce, nafouknuté jako balony v alergické reakci na vakcínu, kterou mu McCoy píchnul, s nimiž Kirk mává před obličejem poněkud z míry vyvedené Uhuře).

Je až neuvěřitelné, kolik narážek na původní Star Trek filmy i seriál a dokonce i na spoustu jiných filmů, se podařilo autorům do nového Star Treku vtěsnat a přesto zachovat dostatečnou vážnost a nesklouznout k parodii sama sebe. Ale nejen to. Tenhle Star Trek vás dokonce dokáže už v prvních pár minutách rozbrečet, pokud jste slabší povahy, což se tedy hned tak nějakému filmu nepodaří. Když Kirkův otec, který se právě stal na posledních pár minut svého života kapitánem, umírá jako kamikaze, aby zachránil 800 lidí, kteří v nerovné bitvě opouštějí loď a mezi nimi je i jeho manželka, jenž v té chvílí v jednom ze záchraných modulů dává život jeho synovi, je opravdu těžké potlačit slzy. Poslední, co slyší z interkomu, než s těžce poškozenou lodí narazí do mnohem větší nepřátelské, je pláč jeho právě narozeného syna. A uvědomíme-li si, že uplynulo teprve prvních pět minut filmu, nezbývá než uznat, že se filmařům jejich záměr už od začátku daří a tenhle film prostě emocionálně funguje.

A jak se se svými rolemi poprali nový herci? Vlastně vůbec ne špatně. Chris Pine je jako nový Kirk docela zajímavý a i když právě u něj je možná nejvíce patrné, že je to spíše seriálový herec, jeho angažmá ve filmu nepůsobí nějak zvlášť rušivě. Trochu mi u něj chybí zádumčivost, na kterou byl člověk zvyklý u Shatnera, ale to třeba časem příjde, až se ve své roli víc zabydlí. Zachary Quinto je pro roli mladého Spocka jako stvořený a i ostatní členové posádky si vedou docela dobře. Příjemná je přítomnost Leonarda Nimoye v roli Spockova druhého já z budoucnosti, i když je to už opravdu starý pán a sem tam se ve filmu mihnou i opravdové hvězdy - především matky Kirka a Spocka - Jennifer Morison (doktorka Cameronová ze seriálu dr.House) a dokonce Winona Rider! Bohužel Spockova matka umírá záhy po svém prvním objevení se na scéně a Kirkova se už dále v příběhu také nevyskytuje. Za zmínku ještě stojí Bruce Greenwood v roli kapitána Pikea, který dodává filmu alespoň o trochu víc hvězdného pelu (jméno vám možná nic neřekne, ale znáte ho z vedlejších rolí z mnoha filmů).

Ale zpátky ke zpracovaní jako takovému. Triky a počítačové animace jsou úžasné, jak je dnes už u velkofilmů zvykem. Bohužel logika filmu ale občas trochu pokulhává, jak už jsem naznačil. Jak je tedy možné, že takový film, i přes poměrně laciný humor a nepříliš konzistentní logiku, nejen že převálcoval v kinech suveréně všechny předchozí Star Trek filmy (často dějově dokonalejší), ale dokonce přitáhl i pozornost publika, které Star Trek jinak nemusí, aniž by jej současně zavrhli skalní trekkies? Je to totiž sice svým způsobem opravdový akční holywoodský trhák, v libivé formě, která si prostě svoje publikum vždycky najde už díky zpracování (zaznívají dokonce i pochvalné názory, že se jedná o sci-fi desetiletí), ale současně tento film původní Star Trek hluboce respektuje a to, co s tématem dělá, dělá velmi jemně a zručně. Na drobné chybičky se nebudete v tempu, kterým příběh plyne, mít ani čas soustředit a tam, kde by čas byl, naopak hluboce zapůsobí emocionální stránka příběhu, takže mu jeho občasnou logickou nedotaženost odpustíte.

Ano, tento Star Trek se prostě nadmíru povedl a přestože v to už málo kdo doufal, fenomén se mu opravdu podařilo, po mnoha letech relativních neúspěchů, jakými byly seriály Hluboký vesmír 9, Star Trek Voyager nebo Enterprise či filmy Star Trek 9 a 10, oživit a má znovu nakročeno ke světlým zítřkům. A tak se právě možná rodí nová generace trekkies, která nejen že si vychutná Star Trek v novém hávu, v dokonalém vesmíru počítačové animace místo papírových kulis, ale navíc nebude ochuzena ani o ty jediné pravé hrdiny Star Treku - kapitána Kirka, Spocka, McCoye, Scottyho, Sulua, Checkova a Uhuru. A to je dobře.

Žijte dlouho a štastně, milí písmáci!

Váš Induan

USA / Německo, 2009, 126 min

Režie:
J. J. Abrams
Hrají: Zachary Quinto, Chris Pine, Eric Bana, Zoë Saldana, Anton Yelchin, Leonard Nimoy, Simon Pegg, John Cho, Karl Urban, Winona Ryder, Bruce Greenwood, Clifton Collins Jr., Chris Hemsworth, Jennifer Morrison, Faran Tahir, Kelvin Yu, Marlene Forte, Paul McGillion, Jimmy Bennett, Ben Cross, Brad William Henke, Darlena Tejeiro, Rachel Nichols, Cody Klop, Elizabeth Ingalls, Lucia Rijker
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

31.05.2009 22:10:31dát kritice tipSculptor
ja myslel spis startrek jako globalne no. nevim. to klasicky scifi mi prijde hrozne klise.
31.05.2009 21:02:00dát kritice tipInduan
Mě to stačí :) Těch filozofickech jsem viděl za život dost. Všechny Star Treky, všechny možný další filmy a seriály, četl spoustu knížek. A jsem vděčnej i za tuhle podobu Star Treku. Je to zase něco jinýho a nevadí mi to. Nemusím mít za každou cenu pořád jen filozofický sci-fi. Občas se člověk chce prostě jen pobavit a odpočinout si. A líbí se mi, že tenhle je prostě skoro pro všechny. Nehraje si na záležitost jenom pro intelektuály.
31.05.2009 17:20:47dát kritice tipSculptor
battlestar galactica je omnoho vic filosoficka(aspon ta nova), startrek je proste plytky scifi a tim aji zustane pro me :)
29.05.2009 19:17:23dát kritice tipInduan
Jj, je to tak :) Ale jsem lempl hned v několika jazycích :D
29.05.2009 19:14:45dát kritice tipPišta_Hufnágl
Prdlajs. Lempl seš.
29.05.2009 19:13:48dát kritice tipInduan
Já vím. y. Dyslexie. Nebo dislexie? Už nevím.
29.05.2009 19:00:06dát kritice tipraja
Jakých že?
29.05.2009 18:56:19dát kritice tipPišta_Hufnágl
Zejména ty "nezávyslí". .)
29.05.2009 18:52:45dát kritice tipraja
možná proto, že monology:)
29.05.2009 18:50:03dát kritice tipPišta_Hufnágl
No tak ne vždycky se všechno podaří napoprvé, že. Učený z nebe nespadl.
29.05.2009 18:48:46dát kritice tipraja
vyjádření "mockrát a má dcera" (slovy, jedna dcera)vykazuje jistý nepoměr...
29.05.2009 18:42:50dát kritice tipPišta_Hufnágl
Náhodou, hrál jsem si v tom už mockrát! Má dcera budiž mi důkazem.
29.05.2009 18:37:07dát kritice tipraja
Ale v tom si nehrál, myslím.
29.05.2009 18:26:43dát kritice tipPišta_Hufnágl
To bylo něco s vagínou, myslim.
29.05.2009 18:22:43dát kritice tipraja
Monology?
29.05.2009 15:50:44dát kritice tipPišta_Hufnágl
Jakých že monologů.
29.05.2009 15:22:59dát kritice tipOctopus Syd
Aké jakých že co?
29.05.2009 15:16:57dát kritice tipInduan
Jakých že co? :D
29.05.2009 12:30:50dát kritice tipPišta_Hufnágl
Jakých že?
29.05.2009 10:23:21dát kritice tipInduan
Jako mě to nevadí - jak říká klasik "Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí...":D (z Jáchyme hoď ho do stroje) Myslel jsem několik na sobě několik nezávyslích monologů - jestli je vás víc nebo jeden s rozdvojenou osobností, je pro účely komentáře nepodstatné :D Koneckonců diskuze jsou od toho, aby se na nich diskutovalo :D
29.05.2009 02:03:37dát kritice tipOctopus Syd
latinu? šak tú som nespravil v prvom semestri...
29.05.2009 01:49:11dát kritice tipPišta_Hufnágl
Huso!
29.05.2009 01:30:58dát kritice tipraja
O-ou, jsem to ale tele. Okamžitě jsi jdu poslat klikací zprávu!
29.05.2009 01:24:39dát kritice tipraja

děkuji Vy idiote.
29.05.2009 01:11:03dát kritice tipPišta_Hufnágl
Chválím tě. Za odměnu se můžeš přihlásit jako Norsko, a nazvat mě pod libovolným dílem idiotem.
29.05.2009 01:07:24dát kritice tipraja
vždycky sem byla ta submisivní část pišty, tedy mlčím se a krčím.
Omlouvám se Pišto.
29.05.2009 01:05:19dát kritice tipPišta_Hufnágl
Nesouhlasím, což si mohu jako dominantní sedmina naší osobnosti dovolit. Sekat latinu budete, nicky nicotné!
29.05.2009 01:00:23dát kritice tipraja
Jsem pišta ale někdy se cítím tak trochu jako žena. Jako Eva z rája, chápeš? Proto raja...

A povídáním si právě s pištou, Norskem, Octopusem, Arminem a dalšími stránkami mé osobnosti, se mi opět hormony sklidní,víš Induane? Tyto monology jsou mi terapií a já můžu žít dál skoro normálně, nezlob se proto na mě. Jsi hodný člověk, trpělivý.

Pojďte chlapci, už zde nebudem Induanovi tropit monology.
29.05.2009 00:50:49dát kritice tipPišta_Hufnágl
Nedělej vlny, všichni už stejně vědí, že Octopus je můj alternick. Najmě Norsko.
29.05.2009 00:44:25dát kritice tipOctopus Syd
zaujímavé, ja som myslel, že monológ vedie jeden človek...
28.05.2009 23:58:26dát kritice tipPišta_Hufnágl
Časem si zvykneš :)
28.05.2009 23:56:43dát kritice tipInduan
Už zase ty podivné monology... :D Každopádně dík za snahu zajistit mi největší počet (zbytečných) komentářů pod mým článkem :D
28.05.2009 23:21:53dát kritice tipraja
to je o prsa. Mizím.
28.05.2009 23:18:28dát kritice tipPišta_Hufnágl
Raja kojí?
28.05.2009 23:18:05dát kritice tipOctopus Syd
Rajo je mlieko...
28.05.2009 23:17:30dát kritice tipraja
Jen jsem zkoušela avíza.

Fungují.
28.05.2009 23:12:21dát kritice tipPišta_Hufnágl
Rajo?
28.05.2009 19:29:35dát kritice tipraja
Pišto!
28.05.2009 19:19:28dát kritice tipInduan
Jj, šel jsem na něj dokonce dvakrát a u první scény jsem poprvé brečel jako želva :)
28.05.2009 19:13:41dát kritice tipnonamebeast
:-) děkuji, půjdu si počíst, já jsem nějak náhodou narazila na hlavní stránce na tu nějakou jinou recenzi na Star Trek, ale ta se k němu nechovala hezky, tak jsem pak skrz ni našla tuhle, ta se hezky chová. Je možná na recenzi občas příliš těžce popisná, ale jak jsem řekla, chová se k tomu filmu hezky. Já jsem nejdřív měla z nového Star Treku smíšené pocity, tedy nejdřív - když jsem poprvé slyšela o tom, že ho budou dělat, pak se to pocity smísily zase jinak, v kině jsem seděla ani nedutala, odcházela s hlavou plnou myšlenek..a je asi dobře, že ho udělali, je to dobrý film---
28.05.2009 19:08:19dát kritice tipInduan
Díky moc, nonamebeast! :) Star Trek je pro mě srdeční záležitost a jsem rád, že jsem měl možnost se tady s vámi o svůj zážitek z nového filmu podělit! Svých recenzí na Star Trek i další filmy jsem tady na Písmáku v minulosti už pár publikoval a i když mi to ještě pořád moc nejde (i proto, že jsem tuhle psal unavenej ve 3h ráno jen tak mezi prací, abych si chvíli odpočinul od programování), chtěl bych jednou psát recenze profesionálně. Jsem docela znalec science fiction, tak bych to chtěl trochu zůročit, jen musím trochu vypilovat styl :D Básničky mi přece jen jdou líp než jiný texty :)
28.05.2009 19:01:33dát kritice tipnonamebeast
ano, přesně tak, a ještě bych vyzdvihla Karla Urbana..a ať už je nový Star Trek jaký chce, je to především povedený film..a mně se líbil a Tvoje recenze taky..tip už má, tak do oblíbených.
děkuji, že ta recenze vznikla.
28.05.2009 18:56:23dát kritice tipnonamebeast
takže nejdřív..dávám Ti tip za prolog, protože SAKRAJO! a čtu dál..napíšu znova:-)
28.05.2009 00:27:21dát kritice tipInduan
No nic. Já se pro dnešek rozloučím. Musím jít pracovat. Ale rád jsem s váma hoši pokecal. I když mám takový pocit, že to byly spíš 3 samostatné monology :D
28.05.2009 00:24:24dát kritice tipkatugiro
Dávám tomu rok. Maximálně dva.
28.05.2009 00:19:23dát kritice tipPišta_Hufnágl
Tak to se máme na co těšit.

Kdy že budou Poslední jablkonoce páně?
28.05.2009 00:16:49dát kritice tipkatugiro
K náboženství. I Kristus začínal malými zázraky.
28.05.2009 00:15:47dát kritice tipPišta_Hufnágl
Jako vždycky, Karle, jako vždycky.
28.05.2009 00:14:06dát kritice tipInduan
:D Bože - kam se to zase od Star Treku dostáváme? :D
28.05.2009 00:12:54dát kritice tipPišta_Hufnágl
Kristýna říkala, že on těch chlupů moc nemá - a to, co vypadalo jako větší chlup, se ukázalo býti... No, však víte čím. Velké zázraky s tím prý nenadělal.
28.05.2009 00:10:04dát kritice tipInduan
:P
28.05.2009 00:09:46dát kritice tipInduan
S chlupi? :D
28.05.2009 00:09:18dát kritice tipInduan
Sakryš - sorry - refresh. Možná by to pro mě bylo i vysvobození, kdyby mě sežral :D Mě to taky trhá oči z hlavy ven, ale dyslexie je holt dyslexie. Já klidně napíšu tvrdý y po ř, když přestanu psát vědomě.
28.05.2009 00:08:39dát kritice tipkatugiro
//s chlupy
:-P
(a toho si važ, tyhle dementní smajlíky jindy nepoužívám)
28.05.2009 00:07:17dát kritice tipInduan
//úmysly
28.05.2009 00:04:56dát kritice tipPišta_Hufnágl
:))
28.05.2009 00:04:39dát kritice tipPišta_Hufnágl
Za ty "úmysli" tě kaťák sežere i s chlupama.
28.05.2009 00:03:18dát kritice tipInduan
//úmysly
28.05.2009 00:01:38dát kritice tipInduan
Ach jo.. Vy mi s tím nedáte pokoj, že? :D SL je něco jako operační systém. Větší význam tomu vlastně nepřikládám. Ale operační systém, ve kterém by bylo velmi příjemné, posedět spolu ve virtuální literární kavárně nad virtuální skleničkou (k tomu si dát jednu reálnou doma u počítače) a popovídat si. Mozek prostě webovkou neoblbneš :) Ale jinak - pročtěte si weby a podívejte se, jak jsem se SL dopad. Holt cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysli. A Písmák je holt Písmák.
27.05.2009 23:59:53dát kritice tipPišta_Hufnágl
Kachna, husa... Kdo se v tobě takhle má vyznat? Rybí prsty na tyhle kverulanty!
27.05.2009 23:58:10dát kritice tipkatugiro
vodní byla tentokrát kachna a k dílu jsem nic říkat nechtěl, proto jsem začal závorkou; po zběžném pročtení můžu leda Induana pochválit, že do toho nezamontoval SL
27.05.2009 23:43:03dát kritice tipInduan
Já znám jen veš vod ní od Wericha :) Aha, jsa rozrušen. Chápu. Když ne vlka tak psa, když ne byv, tak jsa :)
27.05.2009 23:41:06dát kritice tipPišta_Hufnágl
A vodní je husa. Vod ní, vod Raji.
27.05.2009 23:39:51dát kritice tipPišta_Hufnágl
jsa místo byv
27.05.2009 23:39:37dát kritice tipInduan
(mimochodem - v mém případě se o spell-checking ani nesnažte, je to marný, jsem dyslektik a v poslední době se mi navíc opakují slova, jak je vidět i v této recenzince. Moc se mi to nepovedlo, to vím, chtělo by to trochu vyčistit od zbytečností a opakování. Když tak klidně navrhujte změny. Můžeme to pojmout jako kolektivní dílo :D )
27.05.2009 23:37:29dát kritice tipInduan
Teď nevím, jestli mluvíš ke mně nebo k Pištovi, poněvaďž já tu moc nebyl, ale netrucoval jsem. Takže předpokládám, že k Pištovi. Taky nevím, jak je myšleno: nejen //dopouští, ale také //jsa Ovšem to vodní ptactvo, to bude zřejmě něco mezi vámi dvěma, protože nemám vůbec páru, o čem to mluvíte :D
27.05.2009 23:37:23dát kritice tipPišta_Hufnágl
A nadešel čas, abys také prohodil pár slov k dílu, pod které právě píšeš své (jako vždy trefné) kritiky.

Čímž nechci nikterak upozaďovat tvou víru, leč když už jsi ten kritik...
27.05.2009 23:33:26dát kritice tipkatugiro
Tehdy jsem ještě věřil, že si v ušetřeném čase doplňuješ znalosti jazyka. Českého, ať zase neskončíme u vodního ptactva.
27.05.2009 23:29:42dát kritice tipPišta_Hufnágl
Věděl jsem, že jsi trpělivý, tak jsem se ani neznepokojoval.
27.05.2009 23:26:59dát kritice tipkatugiro
Nejhorší bylo přečkat ta léta, kdy jsi trucoval :)
27.05.2009 23:25:37dát kritice tipPišta_Hufnágl
Katugiro si postavil kariéru na lození za mnou a lovení chyb :)
27.05.2009 23:23:53dát kritice tipkatugiro
(nejen //dopouští, ale také //jsa)
27.05.2009 23:21:00dát kritice tipInduan
Aha :) Hezký! :)
27.05.2009 23:13:22dát kritice tipPišta_Hufnágl
Zde dvojí mufnutí: http://pista.hufnagl.sweb.cz//MUF_rename.avi

(Muf je vlk, pochopitelně)
27.05.2009 23:09:21dát kritice tipInduan
Rozrušenýho Mufa si už ze studia kamarád moc nepamatuju :D
27.05.2009 22:43:40dát kritice tipPišta_Hufnágl
//dopouští
27.05.2009 22:42:43dát kritice tipPišta_Hufnágl
Muf, to je citoslovce, místy používané jako pozdrav, rozloučení či výhrůžka. Vychází z mufání (jehož je mufnutí klasickým projevem), kterého se dopuští Muf, byv rozrušen.
27.05.2009 22:03:52dát kritice tipInduan
Muf? Jakej muf? :) Jdeš do vany s Mufem Supermufem? :D No nic. Já taky padám. Tak čau a dík! :D
27.05.2009 22:02:25dát kritice tipInduan
Aha. Ok. No - děj jsem přímo popisovat nechtěl, abych moc neprozrazoval. Ale zase esej jsem psát taky nechtěl. Měla to být taková směs recenze a zamyšlení se nad novou podobou, která teď Star Trek čeká.
27.05.2009 21:58:02dát kritice tipPišta_Hufnágl
A tak dále. Jdu do vany. Muf!
27.05.2009 21:57:13dát kritice tipPišta_Hufnágl
Taky zkus zestručnit - žvaníš na deset odstavců a řekneš to, co by zkušený recenzent vyplivl v několika větách. A nebo piš eseje - ale pak je zase potřeba, aby každá věta nějakou myšlenku nesla.
27.05.2009 21:55:17dát kritice tipPišta_Hufnágl
No, předně - na popis děje by ti mělo stačit pár vět. Nechceš spoilovat ale recenzovat.
27.05.2009 21:49:59dát kritice tipPišta_Hufnágl
To s tím přeci nesouvisí, na co aspiruješ nebo neaspiruješ. Ten text je zmatenej jak lesní včela. kdybys chtěl upozornit na dobrej film, stačila by ti věta "Je to dobrej film." .)
27.05.2009 21:49:28dát kritice tipInduan
Pištovi: Mimochodem - rád bych slyšel nějaká doporučení, čeho se v podobných recenzích vyvarovat a co tam chybí. Dík!
27.05.2009 21:47:43dát kritice tipInduan
:) Však jsem to taky splácal :D Ale jako - já neaspiruju na nějakého super kritika. Jen jsem chtěl Písmáky upozornit na docela fajn film. Psal jsem to v noci jen tak pro oddech. Ale dík za názor.
27.05.2009 19:20:26dát kritice tipPišta_Hufnágl
Tak jsem poctivě přečetl. Verdikt: splácanina. Fuj.
27.05.2009 19:12:27dát kritice tipInduan
už je
27.05.2009 17:24:17dát kritice tipPišta_Hufnágl
Dej mi vědět, až bude verze definitivní. Nebaví mě číst polotovary.
27.05.2009 15:22:12smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 15:20:11dát kritice tipInduan
VT Martin: Btw - proč jsem zdůraznil, že zrovna z komedie pro děti s Arniem, mělo svůj důvod. Právě na takových filmech, s velkou výpravou, ale účelovými gagy založenými na infantilních honičkách, je vidět, proč se to do Star Treku nehodí. Kdybych řekl jen: "Z komedie pro děti", bylo by asi těžší představit si, jak to myslím. Komedie pro děti s Arniem jsou skvělej příklad toho, jak se to podle mě prostě nemá dělat.
27.05.2009 15:19:52smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 15:15:36dát kritice tipInduan
VT Martin: No jo, to máš pravdu. Jako já Arniemu věřím, že to dělá z přesvědčení, ale cesta do pekel je téměř vždy dlážděna dobrými úmysly :D Podle mě se prostě na tyhle komediální role moc nehodí. Ani do komedií pro dospělé. To už také několikrát předvedl. Naopak velice dobře působí jeho humor právě v tvrďáckých filmech - vzpomeňme Commando ("Co jsi s ním udělal? Pustil jsem ho..." (když předtím pustí borce ze skály)) nebo skvělé Pravdivé lži, spoustou klasických hlášek přímo nabité: ("A pospěšte si... Můj kůň už slábne...")
27.05.2009 15:04:39smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 14:47:23dát kritice tipInduan
BlueD: Ok :)
VT Marvin: Jasný. Mě šlo právě o to, že prostě ta roura vypadala jako tobogán pro děti a ne rekvizita ze strojovny Enterprise. Proto to přirovnání. Mimochodem Arníeho mám docela rád, jen trvám na tom, že do komedií pro děti se moc nehodí :)
27.05.2009 14:15:00smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 13:57:01dát kritice tipBluedragon
Chtěl jsem napsat kritiku, ale asi radši napíšu vlastní recenzi, hodím ti avi a dáme řeč... :-)

BlueD
27.05.2009 12:46:24dát kritice tipInduan
VT Martin: Dík za kritiku, na filmu jsem byl dvakrát, poprvé už první den promítání a podruhé pár dní na to. Dozrát jsem to nechal možná až moc - skoro dva tejdny. Chyby v recenzi vidím, zkusím si s tím trochu pohrát, jakmile budu mít zase chvilku. Je to taková první verze a ještě to bude chtít trochu vylepšit, souhlasím. Jo a s tím potrubím - prostě jsem tím jen chtěl říct, že tam bylo trochu jako pěst na oko, ale nic proti komediím pro děti, ve kterých by bylo v pořádku (i když ty se Schwarzennegerem - ruku na srdce - opravdu nejsou nejpovedenější - vzpomeň na "Rolničky kam se podíváš" a podobné věci).
27.05.2009 12:01:49smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 11:59:47smazaný uživatel
smazaný uživatel
27.05.2009 08:26:11dát kritice tipDelahaye
"Mě se ta poznámka zdá urážlivá..." Mně taky ! :-))

Film jsem také viděl a moc jsem si ho užil. Asi jako Transformery, spíš i více. Logiku bych se moc nepletl - hlavně časové paradoxy řeší autoři velmi kreativně. Nebo situaci, kdy nechá z neznámého důvodu Nero Spocka odletět v ukořistěné lodi či když je padouch zastřelen vlastní pistolí a navzdory fyzice padá přes Kirka-gymnastu do propasti .. :-)

Velkolepý útok na všechny smysly ... designérům doporučuji popatřit na hlavní nepřátelský škuner .. monumentálně děsivý :-)

9/10

T.
27.05.2009 05:22:59dát kritice tipInduan
Hahaha :D Tak to mě dostalo :) No jo, to je právě ono. Původní Star Trek v divadelních kulisách už je prostě pro současníky poněkud nestravitelný. Už jsou moc zmlsaní počítačovou grafikou. Takže právě pro ně je nový Star Trek určitě mnohem akceptovatelnější. Ale já osobně mám stejně pořád nejradši Khanův hněv a taky Neobjevenou zemi.

A nejradši mám rozhovor Kirka se Spockem ze Star Trek VI (Undiscovered country). "Jen jste se zachoval lidsky..." "Ale kapitáne Kirku, oba přece víme, že já nejsem člověk." "Spocku, mohu vám něco říct? Všichni jsme lidé..." "Mě se ta poznámka zdá urážlivá..."
27.05.2009 04:55:49dát kritice tipeno
ale hej

neberiem nikomu nazor..ale tiez si dovolim svoj
filmik ma teda moc nezaujial.i ked som ho dopozeral do konca..imho nic moc teda

a ked spominas humor.tak mozno len taka spomienka na kirka

http://www.youtube.com/watch?v=Z1eFdUSnaQM :)

cakal som viaac


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.