Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 436 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+15 neviditelných
Dr. Jekyll - Mr. Vaud
datum / id16.03.2011 / 380477Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieMedailonky lit. osobnostíDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno6656x
počet tipů72
v oblíbených14x
do výběru zařadilPacer,
Dr. Jekyll - Mr. Vaud

Už několik let jsem skalním fanouškem lékaře, vědce, cestovatele, fotografa, spisovatele a zasloužilého reprezentanta v ženském tenise MUDr. Michala Jekylla, Ph.D., MBA, v literárním podsvětí známého pod krycím jménem Vaud.

Tento atlet barokního typu je natolik hyperaktivní, že jej prakticky nelze zachytit fotografickým přístrojem. Na každé fotce je rozmazaný, nebo alespoň namazaný.

Musí, neboť jest fotosenzibilem. Kožní fototyp číslo jedna, pravil by dermatolog. Proto nepoužívá drahé opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem proti slunci a rovnou se potírá mastmi na spáleniny. Navzdory tomu přijal před lety zaměstnání ve slunném Španělsku, namísto aby budoval rozvinutý kapitalismus ve své zakaboněné vlasti.

Přesto, že již dosáhl věku, ve kterém bývá doporučováno zmoudřet, nedaří se mu to.

Ještě donedávna neohroženě brázdil vody Středozemního moře na dětském nafukovacím kajaku. Před Gaudího muzeem v parku Güell chytal ptáčky, cpal do nich párek s kyselou okurkou a omotával je nití, neboť se mu nezdáli dostatečně španělští. Své sousedy v okruhu několika bloků po nocích vytrvale přesvědčoval o platnosti rčení „co Čech, to muzikant“ soustavným bušením do bubnu djembe a troubením na vyhnilou eukalyptovou haluz, zvanou didgeridoo.

Záhy dosáhl toho, že byl druhdy shovívavými občany Barcelony vyhnán daleko za hranice Katalánska. Rómští immigranti, vyčkávající zde udělení politického azylu, ještě dlouho za ním nenávistně házeli pivní plechovky, protože jim, Čechům, zkazil ve Španělsku dobrou pověst.

Po kvapném exodu, když mu zbyl jen uzlíček platebních karet a tričko se Sandokanem, uchýlil se do hornatého a tím pádem nepřehledného Švýcarska. Konkrétně do města Basileje při hranicích s Francií a Německem, aby tak zvýšil své šance, bude-li opět kamenováním vyzván k emigraci.

Zpočátku jej zaskočilo, že domorodcům nerozumí ani slovo a pojal podezření, že Helvétové, tradičně prosti přehnané srdečnosti, mu jeho nerozumění schválně opětují.

Nemýlil se. Avšak nezahálel. Bylo mu jasné, že s výrazy jawohl, schnell a hände hoch, které znal z filmů, dlouho nevystačí.

Potloukal se tedy krajem ve společnosti námezdních perforátorů sýra, a než došel do kantonu Zürich, už schwitořil jazykem Schwizerdütsch jako rodný syn Viléma Tella. Bariéra netečnosti byla prolomena. Ne snad, že by jej starousedlíci hned přijali za svého, k tomu by bylo třeba vypsání celonárodního referenda, ale poznal to tak, že při setkání ho dámy vášnivě líbaly na veškeré tváře a to hned třikrát. Byv ctitelem žen všech věkových kategorií, něco mezi pedofilem a nekrofilem, pohotově si tento obyčej osvojil.

Když vám kupříkladu v Africe řeknou: „Máme rádi cizince, jako jste vy“, je to často pouze informace, že jste na nižším stupni potravního řetězce. Jestliže to však uslyšíte v xenofobním Švýcarsku, najmě v městě Zürichu, máte vyhráno.

Podpořen přízní dlouhého zástupu něžných pohlaví Vaud nelenil a se svým životopisem, hemžícím se superlativy, jal se ucházet o místo „Globálního ředitele pro záležitosti dýchání“, ve firmě, chrlící zaručeně přírodní, ekologické a prudce léčivé medikamenty.

Na pohovoru lišácky využil přehršle užitečných dovedností, jako - tvářit se i s chatrnými vědomostmi jako odborník, umět dlouho a zajímavě povídat o ničem a nebo banálnosti popisovat barvitě a složitě, čímž učinil na odtažité farmaceuty mohutný dojem. Když navíc přislíbil, že bude pracovat za polopenzi, reprezentovat firmu v nohejbale a ředitele personálního oddělení bude zásobovat slivovicí, ležela smlouva na stole.

Protože cesta k blahobytu se dá podniknout jedině za volantem snobského auta, schopného dosáhnout dvousetkilometrové rychlosti, neprodleně si takovéto vozítko pořídil, přestože řečené vlastnosti v této alpské zemi zřídka využije. Když ale k vozu dostanete slevu na dálniční známku a navíc praktickou sadu na její odstranění, kdo by odolal, že? Dokonce několikrát do týdne vypouští a zase nafukuje pneumatiky svého milovaného autíčka, aby v nich měl stále svěží a čerstvý alpský vzduch.

 

V současnosti toho, kromě ostudy, mnoho nedělá. Vlastně se živí cestováním zbůhdarma po světě a předstíráním učenosti. Přednáší moudra jiným vzdělancům, kteří mu platí vysoké obnosy za to, že jim řekne něco, co už dávno sami vědí, pouze jinými slovy.

Kontakt s domovem udržuje prostřednictvím telefonu iPhone, který je ohromně digitální, tekutě krystalický a obsahuje více praktických nástrojů, než legendární nůž Victorinox. Řadu podezřelých funkcí Vaud záměrně ignoruje, v obavách, že by mohl být teleportován na mateřskou loď Vesmírné federace. Ve volných chvílích, má-li jaké, sepisuje na něm fejetony. Při psaní spoléhá na automatickou korekci pravopisu textového editoru, následkem čehož vznikají absurdní slovní novotvary, které vzbuzují mylný dojem, že má smysl pro humor. Ani absence diakritiky na cizáckém výstřelku techniky jej však od psaní nedokáže odradit.

Nedávno jsem od něj obdržel zprávu, že po nocích tajně „hackuje“.

„To abych si dal pozor na citlivá data v počítači, že?“ vyptávám se, plný obav.

„Ale ne“, odvětil, „jenom se nudim, tak hackuju decky a prostirani.“
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.05.2014 20:24:09dát kritice tipKvětoň Zahájský

Markel - děkuji za sebe i za kolegu Vauda.

02.05.2014 20:03:35dát kritice tipMarkel

vše bylo řečeno výše, líbilo obsahově i stylově, můj šálek :-))) ***

27.02.2013 01:34:22dát kritice tipSigurrós

*

02.05.2011 13:36:29dát kritice tipToscana
I kdyby BG v reakci nezačal seriál, tak to rozhodně stálo za to, chechtala jsem se jako blázen a směju se ještě pořád při představě vyjevených španělských opeřenců odchytávaných Vaudem, aby je doplnil o patřičnou nádivku.... božééééé :o)))))))))
02.05.2011 08:34:39dát kritice tipKvětoň Zahájský
Toscano, sice nezaplatil, ale vytasil se s odvetou. Tím jsme se my, humoristi, neobvykle zviditelnili. A když se dva perou, třetí se směje, což Big George inspirovalo k seriálu medailonků o "blbůstkářích", kteréžto téma mu hravě vydrží na několik let. No, nestálo to za to?
02.05.2011 04:56:16dát kritice tipToscana
Květoni, ty zvííííře!!! Co ti za takovou reklamu Vaud zaplatil? Snad tě neperforoval, když v tom má takovou zručnost ve Švýcarsku nabytou?? :o)))))))) *t (mj. zavírák Victorinox s asi 10 nástroji vlastním, jezdí se mnou mimo mou sídelní vísku vždy, protože nikdy nevím, který nástroj budu na cestách potřebovat, a tady je mám všechny pěkně po kupě)
23.04.2011 10:01:07dát kritice tipBBarkku
Přečti si sbírku povídek/či novelek či čeho >>Šepot ve tmě<< už je to dlouho, co tenhle typ literatury nečtu, ale tahle knížka stojí za to:)
Lovecraft byl asi přecejen cvok izolovanej od společnosti a jeho fantazie ho dost možná ovládla...bla
Výraz "veškeré tváře" mi připomněl tvory z vesmíru nebo z podzemí a dávných dob, které tak rád popisuje, přestože záhy dojde k tomu, že jsou až příliš děsivé a nepopsatelné:D
V jiných knihách než výše zmíněné se mi zdá až moc blázen a je to tak zdlouhavé, že se to nedá číst, ale v šepotu je ještě správnej poměr klasickýho strašidelnýho příběhu a těch jeho fantasmagorií;)
No a co se týče té smrti v zapomnění.. pamatuju se, že jsme se o něm i učili...je uznávanej jako jeden ze zakladatelů hororu. Četla jsem ho, když jsem četla Poea..je to klasik. Ale tys asi myslel v zapomnění, jakože byl chudáček sám..
Zakončím své lákání citací;)
"Nejstarším a nejsilnějším lidským citem je strach. A nejstarším a nejsilnějším druhem strachu je strach z neznáma." (H.P.Lovecraft)
čti a měj se;)
22.04.2011 11:30:57dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tak jsem si musel najít toho Lovecrafta, abych věděl, jestli se mu chci podobat. Přiznám se, že je to tak na půl.
Lovecraft byl americký básník, spisovatel, esejista, amatérský žurnalista, a autodidakt věnující se literární tvorbě v oblasti fantasy, science fiction a především hororu. Rovněž se zabýval velmi rozsáhlým amatérským studiem astronomie, chemie, geologie, historie, filosofie, psychologie, antropologie, literatury a architektury.

Zemřel v chudobě a zapomnění. Hmmmm.
22.04.2011 10:26:24dát kritice tipBBarkku
:D nejprve mě dostaly "veškeré tváře" -to je představa poněkud Lovecraftovská;)
A slyšitelný smích mohli jedinci v mé blízkosti zaznamenat, když jsem četla o Vaudově údajné "obavě z teleportace na mateřskou loď Vesmírné federace" :D To si opravdu zaslouží uznání* jeden z nejlepších fórků posledních staletí;)
a "hackovani" taky dobrý:) povedlo se.supr:)
31.03.2011 22:43:51dát kritice tipFAE BOMB
Ač jsem již komentoval, pociťuji nutkavou potřebu vložit další komentář. Jsem nucen konstatovat, že mě ten tvůj fejeton inspiroval. Než se však začneš otevřenou dlaní surově mlátit do ramene a s povýšeným šklebem Mony Lisy odvětíš, že tě to vůbec nepřekvapuje, páč tě díky vysoký kvalitě tvorby kopíruje snad úplně každej, věz, že moje inspirace neni absolutně nijak literární, nýbrž pouze kulinářská. Poprvé v životě jsem uvařil španělský fógly a všem to nechutně moc chutnalo!
30.03.2011 10:25:08dát kritice tipYeziiinka
Dala jsem si Tě za úkol, Květoni. Totiž zatímco tamtoho druhého (to jako Vauda, DrSc.) čtu při úplně každé návštěvě Písmáka, Tebe jsem nějakým nepochopitelným řízením vynechávala, a to i přesto, že Tvoje jméno tu vždy vídám a oblibuji! (Doma mi už od dětství kladli na srdce, že se nemám vyjadřovat jako "Ty").

Předem tedy děkuji za všechny zážitky, které mě ve Tvých dílech čekají :).
29.03.2011 08:36:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
Yezule, to jsem moc rád, že jsem tě přiměl až k inkontinenci. Pokud je způsobená smíchem, není třeba se znepokojovat. To je zdravé.
29.03.2011 00:07:16dát kritice tipYeziiinka
Prokristapána, to je nářez!

Líbějí tu všichni odpustit, ale já jsem se při čtení smíchy málem počůrala... - tedy tip pro ty, kdo s něčím takovým mívají problém a naopak tabu pro ty, kdo ho až příliš nemají.

:)
22.03.2011 21:28:44dát kritice tipAnita09
To bylo moc hezký, mně se teda taky líbili nejvíc ti ptáci a tričko se Sndokanem. Přidávám tip.
22.03.2011 00:13:58dát kritice tipBíša
!!!
20.03.2011 11:21:28dát kritice tippavlikovaruzenka
Pavlík my to taki říká že dost zlobým.))
hlavně mu vadí že mně furt něgdo balý, no.)
trošku žárlý
20.03.2011 11:18:29dát kritice tipKvětoň Zahájský
Maeslo - je to jenom hra, ale kdo si hraje, nezlobí.

S výjimkou Pavlíkovy Růženky, ta zlobí i když si hraje. Ale zlobí hezky. ((-:
20.03.2011 10:45:07dát kritice tippavlikovaruzenka
nejsem zviklá tolik číst ale ti píšeš heski.
sem se dot nasmála, pošlu tu Pavlíka až vstane.
a dávám ti typ
20.03.2011 09:23:31dát kritice tip8hanka
"outtelektuál"....Květoni, kde na to chodiš?
Tolko skvelych slovnych napadov pokope som snad este ani nevidela, perly aj v komentoch, skvele...
20.03.2011 01:17:52dát kritice tipMaeslo
Vskutku bravurní hra se slovy, od názvu až po mnohé výskyty v samotném textu. Prudce léčivé medikamenty... a ty pneumatiky :D
19.03.2011 22:02:42dát kritice tipKvětoň Zahájský
Moment, to je přece tvoje fronta. Popsal jsem tě tak poutavě, že dámy houfně upadají do bezvědomí.
19.03.2011 21:35:26dát kritice tipVaud
8hnaka - musis na konec fronty - na Kvetone se to vyplati!
19.03.2011 20:52:44dát kritice tipNella101
Květoňku,díky za zpříjemnění večera :)*
19.03.2011 20:21:33dát kritice tipzblblýptáček
bahaha... nejkrásnější je čerstvý alpský vzduch v pneumatikách několikrát týdně (to se člověk sice asi trošku nadře, ale zjevně to stojí za to) :) t.
19.03.2011 19:04:21dát kritice tipSebastiana
*
19.03.2011 17:17:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Pokud ta dlouhá fronta děvčat končí v Curychu, tak stojíš správně. (-:
19.03.2011 16:58:51dát kritice tip8hanka
prave som sa zamilovala...staviam sa na koniec dlheho radu a ...?))))
19.03.2011 14:47:33dát kritice tipArmand
Květoň: to je pravda :)

Vaud: "Je černá a snadno se ladí!" haha, to mi připomnělo rozhovor muže a ženy? "Jaké máš auto?" "Modré.." odpoví žena. :)
19.03.2011 14:27:41dát kritice tipTangens_Omega36
No, hlavně, že to nebylo v Plzni na právech. :->>>
19.03.2011 13:55:58dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tangens - a to ještě každý titul získal v jiné zemi.
19.03.2011 13:52:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
Armand - v tomto virtuálním světě beztoho nemáš nikdy jistotu, že takový chlápek skutečně neexistuje.
19.03.2011 12:33:37dát kritice tipVaud
Náhodou na Dajánu a na Kokoř je céésta bohatě stačí :-)). Je černá a snadno se ladí!
19.03.2011 10:24:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
Pche, prej kytara! Korejská napodobenina čínské kopie mexické imitace amerického nástroje pro začátečníky. Kvalita takového istrumentu se rovnou udává v kilojoulech!
19.03.2011 00:33:45dát kritice tipVaud
Martine - Květoně jsem nikdy v životě neviděl, ale je to můj vzor a to nejen v Zumbě! Jen jednou se mnou asi dva dny nemluvi - kdýž jsem si koupil kytaru (poté, co jsem ho dlouze zpovídal) - označil jí za krabici na doutníky a do výčtu mých hudebních nástrojů jí vůbec neuvedl!
18.03.2011 22:17:16dát kritice tipArmand
výborný fejeton! ***** Vauda máš prokouklého skrz naskrz.:)

Některé věty mě dostaly: "Bylo mu jasné, že s výrazy jawohl, schnell a hände hoch, které znal z filmů, dlouho nevystačí." nebo:

"V současnosti toho, kromě ostudy, mnoho nedělá."

"Při psaní spoléhá na automatickou korekci pravopisu textového editoru, následkem čehož vznikají absurdní slovní novotvary, které vzbuzují mylný dojem, že má smysl pro humor. "

Bravo!
Je znát, že musíte být velmi dobří přátelé :)

18.03.2011 22:13:08dát kritice tipArmand
výborný fejeton! ***** Vauda máš prokouklého skrz naskrz.:)

Některé věty mě dostaly: "Bylo mu jasné, že s výrazy jawohl, schnell a hände hoch, které znal z filmů, dlouho nevystačí." nebo:

"V současnosti toho, kromě ostudy, mnoho nedělá."

"Při psaní spoléhá na automatickou korekci pravopisu textového editoru, následkem čehož vznikají absurdní slovní novotvary, které vzbuzují mylný dojem, že má smysl pro humor. "

Bravo!
Je znát, že musíte být velmi dobří přátelé :)

18.03.2011 20:46:39dát kritice tipTangens_Omega36
Uajímavý CVčko, skoro mu až závidím. :-B
MUDr., Ph.D. a MBA - než bych tohle vystudoval, patrně bych musel skončit u pana Nešpora. ;)
18.03.2011 10:47:09dát kritice tipNěžný_debil
prudce vtipné, až humorné
*****
17.03.2011 20:49:07dát kritice tipBig_George
Představa, že by kteroukoliv soutěž klubu Romantik vyhrál Květoň, mě dostala.

17.03.2011 16:36:13dát kritice tipbestye
tak já ho čtu odjaktěživa coby oblíbeného autora :c) a myslím si, že se zvýší Vám oběma, protože tohle je fakt dost dobrý :c)
17.03.2011 16:19:20dát kritice tipKvětoň Zahájský
Bestye - jsem zvědavý, jestli se mu po tomhle zvýší čtenost. (-:
17.03.2011 16:06:11dát kritice tipbestye
no ovsšem - celý Vaud, taky jsem se nasmála čili děkuji :c)*
17.03.2011 13:46:31dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ucho - to "autor stojí i nestojí" považuju za roztomilou chybu systému a rád ji využívám. Nic zlého tím nemyslím, ani to nemá být nějaký alibizmus. Prostě jenom sranda.
Za vážnou kritiku jsem pochopitelně vděčný a snad je i vidět, že si ji umím vzít k srdci.
17.03.2011 13:28:47dát kritice tipUchoNaKoleji_
Je rozdíl když je jasné že jde o srandu nadsázku, nebo o výsměch ironii - rozsudek.

To jsem ale vážný
Jak jinač k autorovi který stojí a nestojí o vážnou kritiku, to by se osoba rozdvojila.

DrMr
17.03.2011 13:10:00dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ano, přátelé, je pravda, že tento medailonek je v podstatě záměrně špatně skrývaným reklamním bulletinem. Ale jak jinak se my humoristi máme zviditelnit, když v Koulích a Povídkách měsíce zřídkakdy uspějeme? O soutěžích klubu Romantik ani nemluvě. Tak se aspoň verbálně pošťuchujem. My jsme na rozdíl od básníků rádi, že se nám smějou.
17.03.2011 11:59:55dát kritice tipexperimentátor
Zde smekám. :-) Velmi příjemné čtení s povedenými vtípky. Především španělští ptáčci si zaslouží zvláštního uznání. :-) *o
17.03.2011 11:58:05dát kritice tipZbora
redaktor poezie
:)
17.03.2011 09:55:11dát kritice tipUchoNaKoleji_
me se minuly text co jsem cetl zamlouval vice ale take dobre
16.03.2011 22:54:56dát kritice tiporbital
povedené,čte se to moc dobře a taky pobavilo :) takže *
16.03.2011 18:43:45dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Georgi, hlavně že ti se mnou nedošla trpělivost. To bych nerad.
16.03.2011 18:29:28dát kritice tipBig_George
Došla mi písmenka.

Zmůžu se tak akorát na TvonBG.

Stejně bych jen opakoval ostatní
16.03.2011 17:03:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
Janino, to má z toho, že se u nás tak málo ukazuje. Člověk so ho pak musí "idealizovat". (-:
16.03.2011 16:48:07dát kritice tipJanina6
pardon za novotvar aejvíc, ale však ty mi rozumíš
16.03.2011 16:46:33dát kritice tipJanina6
Bezva sranda, díky, Květoni! Aejvíc mě dostalo hackování a "...ctitelem žen všech věkových kategorií, něco mezi pedofilem a nekrofilem" :-)
16.03.2011 14:35:33dát kritice tipKvětoň Zahájský
Marie - Vaud, podobně jako onen románový hrdina, je člověkem mnoha podob. Z jeho příběhů mám pocit, že je museli prožít nejméně tři až čtyři dobrodružně založení lidé. Mohu doporučit.
16.03.2011 14:20:20dát kritice tipMarie s beránkem
Někdy jsem četla o proměnách Dr. Jekylla V oci býval nškým jiným i když nevím, že by se zabýval háčkováním. To by byl "horor"!
16.03.2011 10:55:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jako, Aleši, jenom jako! Na nás si blesk vzpomene akorát tak za bouřky.
16.03.2011 10:44:56dát kritice tipaleš-novák
literární medailonek v Blesku? Pak je Vaud opravdová celebrita :o)
16.03.2011 10:25:36dát kritice tipKvětoň Zahájský
Miroslawek - na hodnocení díla si netroufám. To rád přenechám kritikům.
Ber to třeba jako medailonek literární osobnosti pro časopis Blesk.
16.03.2011 10:20:26dát kritice tipMiroslawek
vcelku vtipné, ovšem místo drbů živopisných bych v medailonku literární osobnosti uvítal nějaké ty drby o Vaudově tvorbě a jejích celospolečenských dopadech (a to i s přihlédnutím k tebou zmiňované Vesmírné federaci planet)
16.03.2011 10:20:26dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aleši, doufám, žes jel aspoň na černo.
16.03.2011 10:16:23dát kritice tipaleš-novák
"obrat vzad jednonož s přešvihem únožmo pravou do vzporu jízdmo"! ...ano, přesně takto jsem byl obrán skupinou mladistvých v tramvaji. Akorát jednoruč, tedy.
16.03.2011 10:12:55dát kritice tipkoloušek
Obdivuhodné nápady.T*
16.03.2011 10:01:21dát kritice tipKvětoň Zahájský
Arthure - a to ještě umím "obrat vzad jednonož s přešvihem únožmo pravou do vzporu jízdmo"!
16.03.2011 09:50:06dát kritice tipArthur Chyba
Několik obratů takřka geniálních...:-)
16.03.2011 09:45:33dát kritice tipKvětoň Zahájský
Nicollette - hlavně aby se nakrknul a něco zas napsal, lenivec.
16.03.2011 09:41:25dát kritice tipNicollette
Pobavila jsem se :) Ale hlavně, že se pobavil Vaud :)

Úúú, to snobské auto... :)

*
16.03.2011 09:14:08dát kritice tipDelahaye
:-) pokusím se při příštím vypichování vyhnout měkkým tkáním, slibuju
16.03.2011 09:11:43dát kritice tipKvětoň Zahájský
Delahaye - už jsem se lekl, že vypichuješ oči.
Jsem rád, že jsem tě dohnal až k nerozhodnosti. Příště třeba naopak nebude co vypíchnout. ((-:
16.03.2011 09:05:49dát kritice tipZuzulinka
vidět neznamená znát...a hnedle mě napadlo, že dnes je nebezpečná doba, člověk všecko vygůůůgluje
16.03.2011 08:59:01dát kritice tipDelahaye
Vynikající !
Někdy vypichuji věty, které se mi zdají nejpodařenější, ale zde by jich bylo hned několik .. což zde až tak často nevidno.

T.
16.03.2011 08:51:19dát kritice tipKvětoň Zahájský
Pacer + Zuzu - ale já jsem toho chlapa nikdy v životě neviděl. Všechno co o něm vím, mám z internetu. ((-:
16.03.2011 08:46:16dát kritice tipPacer
KZ: není zač. Tahle dílka a Vaše špílcování dělají Písmáka příjemně veselým místem. Michala znám jen z několikavteřinového setkání, takže všechny jeho vady tak dobře neposoudím :) J.
16.03.2011 08:41:20dát kritice tipZuzulinka
...škoda, že se neznáme, bych si ráda podobnou věc nechala vypracovat na svou osobu
16.03.2011 08:39:42dát kritice tipKvětoň Zahájský
Pacer - děkuji a vážím si toho. Když ono to s Vaudem jinak nejde.
Například už asi šestým rokem vyhrožuje, že vydá knihu, a kde nic tu nic. A to mi nasliboval, že mu do ní můžu napsat předmluvu. Tak jsem tento medailonek pojal jako takovou rozcvičku. Časem mě jistě napadnou ještě mnohem skandálnější věci. No, rozhodně mu nedoporučuju s tou knihou déle otálet.
16.03.2011 08:37:53dát kritice tipKvětoň Zahájský
Petrush + Zuzu - Někdo už konečně musel napsat pravdu, když on kolem sebe stále jenom mlží.
16.03.2011 07:47:50dát kritice tipPacer
Vysoce oceňuji svěže popisné seznámení písmácké veřejnosti s naším v budoucnosti slavným exulantem.Pro větší zviditelnění autora i jeho terče uděluji TV. J.
16.03.2011 06:55:10dát kritice tipZuzulinka
tak to nemá chybu*
16.03.2011 06:52:04dát kritice tipPetrusha
chudák zasloužilý reprezentant :))))) hehe ...
15.03.2011 20:58:35dát kritice tipPišta_Hufnágl
Můžu? Musím, Aleši!
15.03.2011 15:57:12dát kritice tipVaud
delam se sefem male dirky :-)))
15.03.2011 15:51:39dát kritice tipKvětoň Zahájský
Sýraři nepochybně upřednostňují Direct marketing.
15.03.2011 15:45:16dát kritice tipVaud
konecne jsem pochopil, proc se jmenuje muj zdejsi nadrizeny Dirk :-)
15.03.2011 15:42:06dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ale děrovat osobně, bych prosil. Aby měl i sběratelskou hodnotu.
15.03.2011 15:34:59dát kritice tipVaud
Privezu Emental nebo jiny burzoazni syr! :-)
15.03.2011 15:06:18dát kritice tipKlíč
Ale tak..dneska taky. :) Tohle se ti opravdu povedlo, tak proč ne. ;)
15.03.2011 15:05:00dát kritice tipaleš-novák
námezdní je jen složenina ze slov "nám" a "zde", žádný nekalý buržoazní podtext v tom nehledej :o)
15.03.2011 14:55:54dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aleši, jakého "námezdného"? Já to dělám úplně grátis. Kdyby mi Vaud poslal třeba kus ementálu, dobrá, mohl bych říct, že píšu za polopenzi. Ale takhle?
15.03.2011 14:49:52dát kritice tipaleš-novák
Květoň se vypracoval z fejetonisty na námezdného životopisce :o) S takovým sívíčkem bude VAudovi za chvíli Evropa malá...

Pišto, než začneš sepisovat kroniku Květoňova klubu, víš co mi můžeš?...
15.03.2011 14:16:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ferry + Čučenka - holky, vy jste taky šprýmařky. Tohle všechno by za jistých okolností klidně mohla být pravda. Jedná se o zcela seriozní tzv. pravděpodobný portrét. No, co má taky člověk dělat, když mistr o sobě informaci nepustí a Gooogle mlčí? Uchýlit se k fabulaci, že.
15.03.2011 13:59:13dát kritice tipčučenka
:-))) ne dost španělští ptáčci (viz Ferry), vyhnilá haluz, uzlíček platebních karet a tričko se Sandokanem a obzvlášť podezřelé funkce iPhone ... Květoni, pojď na mou hruď, budeš omuckán, ty kluku komediantská :-)))
15.03.2011 13:55:05dát kritice tipVaud
Ale (tajny) projekt snad jeste doprojektame??!
15.03.2011 13:53:48dát kritice tipVaud
na svou obranu musim uvest omyly v Tvem dilku na pravou miru - chybi tam, ze jsem byl hasic v Rime, bodyguard prezidenta, scout modelingove agentury, nastenkar, trener karate, a mistopredseda zahranicniho vyboru Ceskeho nohejbaloveho svazu.

Dale pak muj automobil nejezdi pouhych 200 km/za hod, ale 310 km/h po odstraneni omezovace :-)
15.03.2011 13:53:34dát kritice tipFerry
To, co Vaud činil ptáčkům, jež se mu nezdáli dostatečně španělští, mě tak znepokojilo, že jsem hodnou chvíli nedokázala pokračovat v předloženém luxusním čtivu.
Poté, co jsem potlačila záchvat škytavky kloktáním osolené vody, ocenila jsem další text zprávy o příteli, jenž nás zanedbává, a odpustila mu, že se s námi již jen zřídkavě podílí o své putování světem vyspělého kapitalismu s ubohým pouze ranečkem kreditních karet. Kéž je nám zdráv a vesel !!!
Tobě pak, Květoni, díky za projasnění dne, kdy se láme březen, slovy, jež bezesporu přivolají jaro do českomoravských kotlin...
***
15.03.2011 13:11:59dát kritice tipbrackenridge
dala sem to precist kojotum a smali se. prej ti mam dat kojoti tip. KT
15.03.2011 10:55:42dát kritice tipMarcela.K.
:-) jo reklamu jsi mu udělal skvělou. Zaslouží si ji vůbec? Doktůrek jakýsi ;-)) Zkusím naším doktorům vzít na noční háček a nějaký klubíčko.
15.03.2011 10:51:50dát kritice tipKvětoň Zahájský
mylén - Já, nebo Vaud?
Já se ho tady snažím zostudit, štrachám po internetu co bych na něj našel za pomluvy a jemu to nakonec ještě dělá reklamu! Tak to ne, to mi musí přestat!
15.03.2011 10:42:10dát kritice tipMarcela.K.
bavíš mě *
15.03.2011 10:02:51dát kritice tipsepotvkorunachstromu
..nemám tušení..květoni..je to divné..no..)
15.03.2011 09:48:14dát kritice tipKvětoň Zahájský
Prosecký - Zůstaň radši u toho zlehčování, já si na ovace nepotrpím, a dobře mířený šťouchanec kolikrát povzbudí k lepším výkonům. Nakonec, ani já si mnohdy neberu servítky, žeáno.
Myšlenka medailonku o Vaudovi mě posedla začátkem minulého týdne. Potřeboval jsem se mu pomstít. Nechal jsem se jím navnadit na takový společný (zatím tajný) projekt, ten jsem mu unáhleně odkýval v přesvědčení, že je to taková hračka, že na to snad ani nebudu potřebovat obě dvě ruce, a teď poznenáhle zjišťuju, že tomu vůbec nerozumím, že jsem magor, nevzdělanec a outtelektuál.
15.03.2011 09:32:49dát kritice tipKvětoň Zahájský
Sípotvkorunachstromu - Kde ty deprése lidi furt berou? Já o nějakou deprési nezavadím, jak je rok dlouhej.
15.03.2011 09:32:11dát kritice tipKvětoň Zahájský
Brackenridge - výběr ze zlatého severu jo? Bezva. ((-: Pozdravuj kojoty.

Klíč - A dneska už ne?

15.03.2011 09:31:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
VT Marvin - jsem rád i za to málo, co tě přimělo pousmát se.
Ovšemže máš pravdu, s tou nesourodostí textu. Příměr k nákupnímu seznamu je velmi trefný. Vlastně to přesně tak vzniklo. Ber to jako mozaiku. Nějakej ten střípek holt přečnívá, no co už.
Co jsem ale vůbec nečekal, že zaujmou "perforátoři". To byl tak snadný, skoro očekávaný vtip, až jsem ho chtěl vyřadit. Jeden prostě nikdy neví.
15.03.2011 09:13:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
Juno - to víš - Vaud. Skvělý člověk, skvělý život, skvělá práce, to se to pak píše!
15.03.2011 09:12:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
MKbaby - To hrozně rád slyším, že dokážu prodloužit život.
Ale nemusíš se bát, že bys žil věčně. Tak plodným autorem zase nejsem.
15.03.2011 09:11:34dát kritice tipKvětoň Zahájský
macecha - Vaud využívá systému "podsunování drobných pozorností" (úplatkářství) pouze v případě, že jedná s chlapem. Vede-li rozpravu s dámou, stačí mu několik dobře mířených úsměvů středního doletu. I v případě, že je dáma chladná seveřanka - jihne!
15.03.2011 09:11:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
Pišta_Hufnágl - hlavně nenech prchlivost lomcovat svým majestátem. Já si na pozornosti tohoto typu ani nějak nepotrpím. Radši nezviditelňovat! Víš přece, že jsem plachej.
15.03.2011 08:20:34dát kritice tipProsecký
Květoni, beru zpět všechny pokusy o zlehčení tvého nadání. Toto je nejlepší medailonek, jaký jsem tu kdy četl. Prakticky nemá chybu.
Jak dlouho jsi na tom pracoval?
15.03.2011 02:42:56dát kritice tipsepotvkorunachstromu
:o))))))))))))))))))))
..děkuji..))
..mám těžkou depresi a směju se..seš kouzelník..))

..taky ho mám ráda..))
14.03.2011 23:59:48dát kritice tipbrackenridge
zlaty vyber!
T
14.03.2011 23:54:55dát kritice tipKlíč
Ježiši.. :))) dneska tě normálně miluju! :)))*
14.03.2011 23:50:24smazaný uživatel
smazaný uživatel
14.03.2011 22:31:49dát kritice tipJuno
***naprosto skvělé ;))
14.03.2011 22:06:25dát kritice tipMKbaby
Nemám slov. Tohle prostě nejni možný. Námezdní perforátor sýra... chudák Vaud! Boga jego pošmirglovanego, prodloužil jsi mi zase život :)*
14.03.2011 20:24:13dát kritice tipmacecha


...........
ředitele personálního oddělení bude zásobovat slivovicí, ležela smlouva na stole.

je vidět, že je zkušený, protože tímto uplatíš každého :) T***
14.03.2011 19:45:49dát kritice tipPišta_Hufnágl
:)))
Tak to vypadá, že teď jsem na řadě já. Ovšem sepsat fejeton o Květoňovi, to bude vlašák. Ale já se s tím poperu.
14.03.2011 19:10:22dát kritice tipKvětoň Zahájský
To máš za to, hade! Však ty víš.
A to jesem ještě taktně zamlčel, že seš horlivým obhájcem zásady - „ocitnou-li se dva lidé opačného pohlaví kdekoli sami, je třeba nejdříve odložit stud, následně oděv a teprve pak se věnovat výměně informací, včetně těch genetických“, abys rozptýlil obecné a vcelku oprávněné obavy, že máš v úmyslu ve Švýcarsku sežrat všechen ementál a čokoládu, svrhnout vládu a zmizet.
14.03.2011 19:03:07dát kritice tipKvětoň Zahájský
Adamova Eva, Baaba, Filemon - Člověk by snadno podlehl dojmu, že v nemocnicích už dneska ani umřít nelze, protože vás vždycky na něco napojí a zase vzkřísí, ovšem Vaud vás přesvědčí o tom, že je třeba k tomu zobat ještě patřičné množství pilulek od té správné firmy. A to se vyplatí, protože pak už určitě nikdy nezemřete.
14.03.2011 18:56:31dát kritice tipKvětoň Zahájský
Diano - proto taky píšu. Aby se taky ukázal. Považuju ho za kámoše a ještě jsem ho nikdy neviděl, pazdráta. Asi už přejal některé typické švýcarské vlastnosti.
Oni teda nejsou lakotní. Mají jenom vlastnost, které se říká - extrovertní skromnost.
14.03.2011 18:51:03dát kritice tipKvětoň Zahájský
Yvaine - věděl jsem, že tě přivábím. Tak díky za zastavení.
14.03.2011 18:45:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
Noneta - dotazy tohoto typu na: http://www.pismak.cz/index.php?data=user&id=14097
14.03.2011 18:43:03dát kritice tipKvětoň Zahájský
Bombardére, bydlet v upjatým Švajcu je děsná prdel. Takový Kocourkov se hned tak nevidí. Přejezd hranice do Německa pak nutně připomíná návrat do země krále Miroslava.
14.03.2011 17:49:22dát kritice tipVaud
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! to si zada revans :-)))

jsem tak sokovan, ze se nezmuzu na souvislou odpoved :-))

odted se budu vydavat za namezdniho perforatora syra :-))
14.03.2011 17:36:03dát kritice tipfilemon
milá cimrmanovčina :))
14.03.2011 17:29:49dát kritice tipbaaba
...dámy ho vášnivě líbaly na veškeré tváře :D***
14.03.2011 17:28:34dát kritice tipAdamova Eva
banálnosti jsi popsal barvitě - krásně uháčkováno :O))))))) *
14.03.2011 17:24:40dát kritice tipDiana
Ten tě zabije, až si to přečte!
Hej, nezaložíme Club MUDr. Vauda? Ale teprve poté, až zjistíš, jestli k tomu snobskému fáru má taky "dobrou adresu"! Ta musí být, ve Schweizu to trochu znám. ;-))) Super sranda!!!!*********
14.03.2011 17:18:32dát kritice tipNoneta
dost dobrý... mám otázku... kolik má uháčkováno??? v metrech čtverečných prosím.... :-)
14.03.2011 17:15:02dát kritice tipFAE BOMB
*****

Asi úplně nejlepší, cos kdy spáchal. Několikrát jsem se dokonce zasmál tak, že se mi vodevřela pusa. To se mi, depresivnímu pesimistovi, stává velmi zřídka.
14.03.2011 16:59:01dát kritice tipYvaine
:DDD


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.