Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Duchovno
datum / id16.07.2011 / 388373Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaMysteriózní
zobrazeno5011x
počet tipů13
v oblíbených1x
zařazeno do klubůCREDO, Povídka měsíce,
Duchovno
Právě jsem se vracel ze semináře "Jak přimět vaše Nižší Já a Střední Já spolupracovat s vaším Vyšším Já", který se konal na druhém konci republiky. Když jsem procházel chodbičkou vlaku, který mě měl zavézt domů, narazil jsem na kupé, ve kterém byla pouze jediná slečna. Má intuice mi okamžitě sdělila, že právě do tohoto kupé bych se měl posadit.

Posadil jsem se naproti ní. Po nějaké době mlčenlivé jízdy (poslouchal jsem MP3 s nahranými meditacemi Absolutního Relativního Souladu) slečna vytáhla ze své kabelky nějakou knížku. K mému příjemnému překvapení to byla klasika "Kterak optimalizovat počet vláken svojí DNA" od známé americké autorky (nebo alespoň známé v těch duchovních kruzích, ve kterých se pohybuji). Takže slečna bude patrně spřízněná duše! Vypnul jsem svůj přehrávač hudby a rozhodl se, že ji oslovím.

"Promiňte, ale dobře znám knížku, kterou čtete. Je úžasná, že?" začal jsem.

"Ano, nádherná," usmála se, "právě jedu ze zasvěcení Hyper Reiki a to mi krásně rezonuje s tím, co píšou..."

"Hyper Reiki zasvěceno nemám. Ale mám zasvěcení Mega Reiki, které by v sobě mělo Hyper Reiki zahrnovat, alespoň tak mi to řekl..." navázal jsem.

"Mega Reiki?" zpozorněla "Právě na tom zasvěcení, ze kterého jedu, mi říkali, že na Mega Reiki si mám dát pozor: prý je napojené na nularozměrné mimozemšťany z minus prvního rozměru, kteří to posouvají do negativity."

"To je dobře, že mi to říkáte," roztál jsem, "asi není náhoda, že jsme se potkali."

"Náhoda to rozhodně není," souhlasila, "nic není náhoda. Si pamatuju, že jsem před čtvrt rokem byla na odblokování archetypu Bohatství (seminář stál jenom nějaké dva tisíce korun) a již za měsíc a půl potom mi plynárny vrátily přeplatek ve výši dvě stě korun. Začíná se to rozjíždět."

"Na tom odblokování jsem byl taky," chytnul jsem se tématu, "již za tři týdny potom jsem našel na zemi pětikorunu. Jasné znamení."

"Povídala Andělská Xena na přednášce minulý měsíc, že se někdy musíme pořádně pročistit, abychom znamení viděli," vzpomněla si slečna.

"Andělská Xena?" oponoval jsem, "nevím, jednou jsem narazil na internetu na blog, ve kterém se tvrdilo, že Andělská Xena byla dva roky ve vězení kvůli podvodům a zpronevěře. A že její knihy jsou..."

"Víte, to je v dualitě," skočila mi do řeči, "všichni ještě přece jenom stále trochu žijeme v dualitě - zatímco když Andělská Xena přednáší nebo píše svoje knihy, je napojená na Nejčistší Zdroj ve stavu Bezpodmínečné Jednoty, takže nezáleží na tom, co v té dualitě dělala."

To dávalo smysl. Musel jsem nějak zamluvit svůj renonc ohledně banálního vězení kvůli podvodům a tak mi intuice napověděla, co říct:
"Myslím... že se známe z minulého života, slečno. V Atlantidě."

Vždycky tu ještě byla Atlantida. Tedy vlastně... teď už není, ale víte, co tím myslím.

"Myslím, že ano. Bylo to v chrámu..." začala slečna - ale nedokončila, protože náhle vlak zpomalil a ozvalo se kvílení brzd.

"Budu muset vystupovat," vyhrkla, "nashledanou - a odčistěte si to Mega Reiki."

"Nashledanou..." rozloučil jsem se.

O pět minut později jsem znovu zapnul MP3 přehrávač. Uvědomil jsem si, že jsem se zapomněl zeptat, odkud slečna je, jak se jmenuje a jaký by byl na ní kontakt - ale alespoň jsem byl rád za nádherně podnětný duchovní rozhovor.Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

21.08.2020 08:41:07dát kritice tipAru

matně si vzpomínám, že to jednu dobu strašně frčelo, všichni nabízeli nějaké kurzy reiki, no ale jelikož jsem od přírody lenoch tak mi to přišlo moc pracné

22.06.2020 15:32:53dát kritice tipEternitas

Uběhla už spousta vody od tohoto rozhovoru. Věřím, že ses o pořádný kus v duchovním vývoji posunul a některým věcem už rozumíš mnohem lépe. Moje víra...

18.04.2019 10:57:09dát kritice tipagáta5

mega reiki je fajn... onehdá mi z těla vyháněl špatný čakry nějakej Jirka a věru vyhnal :)))  iluze ... odčistit se ... to je milé slůvko :)))

tohle mě baví :)

08.09.2016 19:36:54dát kritice tipKvětoň Zahájský

Jo! Skvělé, jenom je škoda, že ve finále nedošlo k blízkému setkání třetího druhu. ((-:

08.08.2011 07:46:29dát kritice tipDiana
Super! Ohromně pobavilo!***
01.08.2011 20:56:04dát kritice tipK3
Východní kultura mě vždycky zajímala. Po 89. se mi to ale hrozně rychle znechutilo.
Spousta lidí je na tom naprosto závíslých.
01.08.2011 17:39:00smazaný uživatel
smazaný uživatel
31.07.2011 20:10:28dát kritice tipDanny
StvN: jasně, můžeš
31.07.2011 17:59:34dát kritice tipStvN
Povedené.
Mohu vložit do PM?
29.07.2011 06:13:21dát kritice tipJanina6
Bezva :-)
18.07.2011 00:13:09dát kritice tipTangens_Omega36
Fajn, takhle je to o poznání lepší. :o) Když tak pro příště třeba "spustila", možná ještě přijdu na nějaké další vhodné (univerzálnější) synonymum.
Ten polovypravěč je opravdu kulišárna. ;-)
Jinak ti nularozměrní emzeťáci jsou fakt pěkná verbež, není to s nima vůbec snadný. :-> Tím napojením na tu Bezpodmínečnou Jednotu jsi mi připomněl film Final Fantasy, který jsem viděl před již skoro 10 lety. Jeho zásluhou jsem začal trochu víc fušovat do esoterických záležitostí (i když i předtím mne hodně lákaly, ale jen pasivně, že jsem si o nich něco studoval a tak podobně). :-)
Winter: máš pravdu, trochu přitlačit není nikdy na škodu, holt, Finch je Finch. :)
17.07.2011 21:23:26dát kritice tipWinter
Teda, ještě jsem se probral chytrým čtivem a objevil tenhle krásný odstavec páně Michala Hausera:

"Co z toho plyne pro dnešní situaci? Jestliže neexistuje žádný hluboký, esoterní řád přírody (ale jen naše historicky podmíněné projekce řádu do přírody), pak se vše obrací: nemůžeme se opřít o nějaký základ, s nímž začneme harmonizovat a tak se zbavíme svých problémů. Je tu jen jediné východisko – přijmout svou svobodu jako nutnost. Spinoza říkal, že svoboda je poznaná nutnost, ale ono je to naopak: nutnost je poznaná svoboda – jsme nuceni ke svobodě. Nejde tedy o obnovování ztraceného řádu, nýbrž o obtížné poznání, že nás nezachrání žádný Bůh. Záchrana může přijít jen od nás v podobě disharmonických činů."
17.07.2011 18:57:26dát kritice tipWinter
Tohle není sranda. Nedávno jsem potkal takovou tu strašně nezávislou "tvůrčí osobu" hrozně moc nad věcí s milionem zahraničních stáží v milionech nadnárodních korporací a po celou dobu mi do hlavy valila podobné srance. Škoda, že v tomhle textu ty řeči působí příliš naivně, spíš komicky. Většinou to lidi hlásaj stylem: "jakože já jsem normální člověk, ale možná na tom něco je, že se naše osobní karma ovlivňuje náš život, že nacházíme své karmické otisky v očích druhých, člověk si nikdy nemůže být ničím jistý".

Ve většině případů je v pozadí konflikt vnitřní nespokojenosti se stavem věcí s ideologickým "vědomím", že žijeme v nejlepším možném světě. Subjekt se utíká transcendenci s vysokým a nezkaženým ležícím mimo zakoušený svět. Zbavuje se tak povinnosti reálně konat: ušpinit se.

Žižek to - myslím - nazývá autistickým útěkem k Reálnu.
17.07.2011 13:29:47dát kritice tipDanny
Tangens_Omega36: díky za připomínky.

- to o té Atlantidě je opravdu -takový trochu ironický- vypravěčův vstup

- co se týče toho "slečna začala" - je tím míněno "začala, ale nedokončila": chtěla se rozpovídat o Atlantidě a ještě nevěděla, že vlak už vjíždí do stanice. to opakování slov je samozřejmě špatně, takže jsem odstaveček trochu přeformuloval

co se týče našeho hrdiny, tak to opravdu vidím na nějaké Giga Reiki. nebo případně dojde k názoru, že problémem jsou ti nularozměrní mimozemšťané z minus prvního rozměru a bude hledat někoho, kdo by je napojil na Bezpodmínečnou Jednotu - tím vlastně zachrání celou cizí civilizaci a může se cítit jako guru
17.07.2011 00:51:35dát kritice tipMorgaine.le.Fay
to je super....:)) podobné lidi a rozhovory znám ;D ;D
16.07.2011 23:52:58dát kritice tipTangens_Omega36
Skvěle nastavené zrcadlo na jisté duchovní proudy. :)
Jen ke konci si posuň uvozovky až za co tím myslím, takhle to vypadá jako vypravěčův vstup (ze začátku).
Pak taky začala slečna - spíš navázala (reagovala apod.) nebo odpověděla, dyť to bylo ke konci rozhovoru. Navíc hned potom je znovu sloveso začal.
A teď otázka opravdu na tělo: nechal se očistit od toho škodlivého Mega Reiki (nebo si to aspoň dal jako předsevzetí)? Či to "přebil" nějakým Giga Reiki, pokud tato možnost existuje? :->
Fakt senzačně ohlehčené čtení, takového je tu jako šafránu. :-)


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor