Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+15 neviditelných
Lapač a cedič snů s ručením omezeným
datum / id25.10.2012 / 417848Vytisknout |
autorsepotvkorunachstromu
kategorieFejetony
zobrazeno1614x
počet tipů16
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Lapač a cedič snů s ručením omezeným

Určitě to všichni znáte, tvůrčí krize, autorský blok, prostě, múzy šly na vandr a vyprdly se na vás z vysoka.

Mé grafomanské já tímto stavem nesmírně trpí, páč když píšu, je mi prostě nejlíp. Je to jako droga, nebo kýho výra. Zrovna je už nějaký ten pátek pryč, mám pocit, že už v životě nic kloudného, ani nekloudného nenapíšu, v duchu to se ví, doufám, že ne, že to tak nebude a stav je jen přechodný.

Proto se sem tam, jen abych nevyšla ze cviku, snažím něco uklohnit, ovšem stojí to za starou belu. Trudnomyslním a jako někteří další, lituji se a poptávám kolem dokola, jestli se to ostatním taky stává.

Naopak, když je ta dáma na místě, vesele postiženým radím, ať se na psaní na chvíli vyprdnou, že je to stav přechodný, jak přišel, tak pomine. Sama pak mám pocit, že mě samotnou to už nikdy nepotká, jelikož se zrovna daří, nápady tryskají jako nějaké gejzíry a já ve své zaslepenosti nabývám jistoty, že už to tak zůstane navždy.

Nezůstane.

Zrovna vězím v bahně tvůrčí krize až po uši, jenže to není všechno. Co si na mně ta má múza svině vymyslela, to už fakt nemá obdoby!

Představte si, každý den, každou noc, prostě každý spánek se mi zdají povídky. Fakt jo. Se suprovou zápletkou, pěkně vypointované a dokonce na pokračování. Ovšem jen ve chvílích, kdy se na moment probudím, převrátím, nebo přemrsknu jako ryba na druhý bok, dokonce, když se zajdu vyčůrat. Lehnu, zavřu oči a je tu pokračování. Každý den úplně nová povídka, pokaždé z jiného soudku.

No to je přece báječné, říkáte si. Chyba lávky. Já si je totiž nepamatuji. Po probuzení začnu přemýšlet co se mi to zdálo a všechno mizí, jako když při kopírování místo kliknout na C, kliknete na X. Je to fuč a nenávratně. To se mi stává. Anebo dopíšu několik stránek, již rozepsaného, chci uložit a místo dát příkaz „uložit změny,“ dám neukládat. Už nic na světě nevrátí smazané zpět a každý ví, že podruhé už to tak nenapíše a bude si se slzou vzteku v oku kousat klouby na rukou, rty, nebo kdoví co ještě.

Mé zoufalství je bezbřehé. No uznejte sami, že je to pěkná šubravina.

Někde jsem četla, že Indiáni vyrábějí nějaké lapače snů. Nejsem si ovšem jistá, jakou přesně mají funkci, jestli ty sny jen tak necedí. Že je to takový cedník, jako na nudle. Dobré zůstanou v cedníku, špatné odtečou, respektive, nezdají se.

No jo, ovšem kde já tady v Česku, kór v té díře, kde žiju, narazím na Indiána? Černocha můžu potkat, ba i Araba, Vietnamce, Číňana, Korejce,  v životě jsem ale neslyšela, že by někdo u nás narazil na pravého Indiána, co umí vyrobit lapač snů.

Ať už je to jak chce, něco takového by se mi šiklo. Ovšem v žádné případě bych nepohrdla ani tuzemskými čárami a vychytávkami.

                                 

Pokud máte nápad, či schopnost uchovat sny, nabízím provizi s vydaných povídek, dejme tomu dvacet procent. Jsem si totiž jistá, že by se o ně časopisy a nakladatelé rvali.

Mohli bychom taky založit společnost lapcedsen s.r.o.

To by bylo terno, co?

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

29.11.2012 21:10:02dát kritice tiphanaka

Chtěla jsem napsat to, co brack... lapače jsou jen na ty ošklivý... a dají se klidně koupit.... Tužka s blokem u postele je super... někdy se to stihne...

A nejsi sama...

P,S, Brack, zdravím, určitě tě dočtu.... ale.... :-)

06.11.2012 13:50:37dát kritice tipbrackenridge

ty indiansky lapace chytaj jen zly sny...

:-(

TTTTT

03.11.2012 22:27:12dát kritice tipNaNov2

Sny se mi nezdají, nemám co zapomenout... a nebo jsem už léta postižená nějakou tou "snovou" odrůdou Alzheimera. Pocit, že už nikdy nic nenapíšu, mám pořád... přesněji řečeno když cokoliv napíšu, je to vždy doprovázeno pocitem, že to už bylo naposled, protože mě u nenapadá, co bych ještě chtěla nebo měla říct. A pak čekám... jestli to na mě ještě přijde :o)))

28.10.2012 12:16:08dát kritice tipnostalgik

Zdají se mi jen příjemné sny. Tak je nechytám pod příslibem, že příští noc příjdou znova. Bohužel, jsou zapomnětlivé...

:o)

27.10.2012 11:30:08dát kritice tipclovrdik

jo jo, když nejsou ty správný podněty ... :-)

26.10.2012 14:02:41dát kritice tipbaaba

...někde jsem slyšel, že když se probudíš a koukáš smerem k oknu (z okna, do okna) tak sen prostě ulítne. Musíš najít spací flek bez oken.

Lapače - ukecej brack ...třeba ti nějakej pošle :c)

26.10.2012 13:50:47dát kritice tipF9

/já mám doma nějaké ze třetího odvárku dílko psychologickofrojdovské, a tam radí - K POSTELI TUŽKU a poznámky bodové....

btw. jsem někde čtla, že ty sny snad ani souvislý děj nemají... prý si tam strkáme vycpávky, čert ví, do čeho vlastně přesně, podle vlastního rozpoložení -- :) tož a pak v nich nemá bejt materiál pro frojda - ale hlavně, spisovateli neboj, když to všecko děláš ty, tak to půjde.../

26.10.2012 12:59:13dát kritice tipJuno

jo jo, múza už mě taky vůbec nenavštěvuje, ale jde to i bez ní, i když teda čím dál víc s kopce, múza se taky dá zastoupit kofeinem, to se verše přímo řinou, veleúčinná je taky deprese, nebo mánie, to pak vznikají takový hovadiny, až mě od smíchu bolí hlava :))))
sny teda taky zapomenu, zkus ale třeba diktafon, rychle to tam v kostce namluvíš a detaily se ti určitě, snad vybaví ;)

26.10.2012 10:07:15dát kritice tiprenegátka

Bez Indiánů jsme nahrané, s.r.o. musí být mezinárodní. Myslím, že brackenridge sežene potřebné kontakty, lapače i návod k použití. 

26.10.2012 08:20:27dát kritice tipDiana

Lapač snů - oválný, uvnitř  s pavučinkovou krajkou, vně ozdobený peříčky - visí nad mou postelí. Za 4 roky nepolapil ani jediný sen. :-)))*

 

26.10.2012 04:47:03dát kritice tipsrozumeni
***
26.10.2012 00:28:20dát kritice tipVH64

Pan Werich říkal, že psát se musí pravidelně, denně, protože člověk nikdy neví, kdy můza přijde.

Na Indiána poradím fintu, jdi na to přes angličtinu. Anglicky je Ind stejně jako Indián Indian a Inda už seženeš. Má to ovšem ten háček, že dneska už Indiáni nejsou Indians ale Native Amerikans. Takže vlastně Ind je mnohem víc Indián než Indián.

P.S. U vás na poutích nehrajou Indiáni z And na Panovy flétny?

26.10.2012 00:23:00dát kritice tipTartaro

Šepotko..pokud se ti podaří stisknout X při probuzení i na papíře. hned po tom zmáčkni V...a o nic nepřijdeš.

indiánský lapač snů je spíš na něco jiného...

věřím že to přestojíš. pokud chceš aby něco v tvém životě bylo, představ si to, jako že to tam uvždycky bylo. včetně lidí, snů a můz...

25.10.2012 23:55:56dát kritice tipsveřep

jsou to alespoň erotický? povídky?

:)

25.10.2012 22:54:38dát kritice tipEvženie Brambůrková

Hezky to popisuješ. Je to blízké a známé. Většinou něco vytvořím, když se namíchnu. Přeji tvůrčí explozi. :-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.