Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Velký bratr
datum / id18.01.2014 / 439013Vytisknout |
autorZordon
kategorieFejetony
témaRodinné
zobrazeno1211x
počet tipů11
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Velký bratr

„Potřebujete půjčit peníze?“ táže se mě reklama zobrazená v internetovém prohlížeči. Je to reklama chytrá tzv. kontextová. Mám totiž otevřenou svou poštu na Gmailu. Zobrazení reklamy na různé bankovní půjčky debetního charakteru je neklamným důkazem toho, že mi do pošty dorazil elektronický výpis z účtu. Velký bratr (jak někdy bývá společnost Google označována) mě sleduje a usoudil, že by se mi nějaká tak kačka navíc mohla hodit.

Musím říci, že na nedostatek pozornosti velkého bratra si nemohu stěžovat. Dohazuje mi letenky, víkendové pobyty dárky pro děti a manželku, zkrátka vše, co mi na e-mailech vidí. Ale, jak už to v bratrském soužití bývá, občas mě pěkně dopálí. Tak například jednou. Ucházel jsem se o zaměstnání, o které jsem velmi stál. S psaním průvodního dopisu ke svému životopisu jsem trávil několik hodin, aby byl co nejlepší. Co myslíte, že mi řekl velký bratr, když jsem jej odeslal: „Neumíte se vyjadřovat? Přihlaste se do našich kurzů komunikace“. A to se ještě velký brácha hlídal, jindy totiž mé vyjadřovací schopnosti shazuje nabídkou „kurzů češtiny pro cizince“.

Když jsem propadl sportovní vášni a sháněl jsem si sportovní oblečení, glosoval to velký bratr nabídkou kalhotek s příměsí stříbra. A mou snahu najít si na internetu vhodné cviky k posílení hrudníku pak shodil, dle mého již poněkud devótním, odkazem na silikonové prsní implantáty.

No uznejte sami, zaslouží si za toto společnost Google označení velký bratr. Jsem si jistý, že ne. Já totiž velkého bratra mám.  Teď už je sice o několik palců menší než já, nicméně za těch sedmnáct let, co byl větší, jsem pochopil jedno. Velký bratr se o váš osud podrobně zajímá. Sleduje, zda mu nejíte svačinu (respektive zda by on nemohl sníst tu vaši), dává pozor, aby vás někdo nebil, protože toto právo si vyhradil pro sebe a dbá na to, abyste mu veřejně nekazili reputaci. Ale velkému bratru je úplně jedno s kým a o čem si píšete. Google se svými reklamami se spíše chová jako kritizující tchýně, prudící úča nebo puberťák, který se vás snaží sbalit na oplzlé vtípky, nehledě na to, jakého jste pohlaví.

Někteří lidé se obávají, že nadnárodní korporace, jako třeba Google, mohou špehováním jejich soukromých e-mailů, zjistit o nich příliš mnoho. Já strach nemám. Přečet jsem všechny své emaily, slyšel všechny své telefonní hovory, a přesto nemám pocit, že bych věděl, kdo jsem, kam směřuji a co od života chci. Já tedy strach nemám.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

12.02.2014 14:55:45dát kritice tipKapsa

T.

26.01.2014 11:50:52dát kritice tipAlissa

Teď už jen zjistit, kdo mi do mailu pravidelně hází mail s předmětem "Chceš sbalit holku? Jakoukoliv holku?"

Dobrý závěr. Díky :-)

21.01.2014 10:06:31dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

...vše, co mi na e-mailech vidí...   nebo ...dává pozor, aby vás někdo nebil, protože toto právo si vyhradil pro sebe... se mi líbilo nejvíc :-)

Celkově vtipné, závěr pravdivý a vedoucí k zamyšlení.

20.01.2014 11:52:02dát kritice tipZordon

@Aleši, psulu s ním tahy špehoval St(arší)B(ratr)

 

@Diano, tento druh reklam je zcela specifický. Jednou jsem naletěl a rozklikl e-mail, který sliboval zažít noc snů. Těšil jsem se, že mi někdo konečně poradí, jak na to aby děti spali celou noc a já spolu s nimi. Bohužel to byla reklama na přípravek zlepšující prokrvení periferních částí mužského těla.

19.01.2014 14:24:32dát kritice tipRichard Hrob

Dobré. Tip*

19.01.2014 07:34:26dát kritice tipDiana
Mně velký bratr neodbytně nabízí vylepšení orgánu, který, jsouc žena, vůbec nemám. Ráda bych tyto nabídky vyměnila za jiné, například na kurzy komunikace.
:-)***
18.01.2014 22:23:24dát kritice tipKočkodan
Gratuluji, ty kurzy komunikace, cestiny a prípadne i dalsí ti opravdu velmi pomohly. :-)
18.01.2014 22:19:34dát kritice tippetr.ix
doba je zkrátka svobodnější, Aleši :))))
18.01.2014 21:34:09dát kritice tipaleš-novák

dřív se velký bratr označoval jen zkratkou. VB...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.