Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 470 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

100% systém na ruletu
datum / id10.06.2016 / 469036Vytisknout |
autorDanny
kategorieÚvahyDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno1182x
počet tipů6
v oblíbených0x
100% systém na ruletu
Už to bude pár let, ale jednou jsem narazil na jednom serveru na diskusi v klubu "Hazardní hry". Hádali se tam dva uživatelé, které jsem z jiných klubů neznal, řekněme X a Y. X tvrdil, že si od Y koupil za nějaký netriviální obnos "100% systém na ruletu" - nějaký matematický systém, jak sázet, aby člověk vždy vyhrál. No - a X posléze prohrál. Y na to namítal, že X koupil "jen 50% jeho 100% systému" a nabízel, že mu prodá celý systém, pokud ovšem zaplatí další nemalé peníze. Pak se tam objevili další lidé, buď se snažili X vysvětlit, že je to nesmysl, že takový systém z principu nemůže existovat, když v ruletě kulička prostě náhodně z čísel vybere, co ji "napadne"... Další si z toho dělali legraci a přilévali olej do ohně: tvrdili, že 100% systém mají a že vyhrávají...

Tak jsem si zpočátku říkal, jaký je ten X hňup, že se nechal napálit, že si neuvědomil, že mu nějaký matematický "systém" z principu přece nemůže říct, jak vsadit, když je ve hře reálný svět... když vtom jsem si uvědomil, že někdy možná dělám něco podobného, i když na jiné rovině.

Snažil jsem se tehdy najít smysl života, "vyřešit" život, vesmír a vůbec: a on celý svět a já v něm je daleko bohatší než ona ruleta, která tvoří jen jeden jeho omezený výsek: a ani na ni neexistuje "100% matematický systém" - tak mě trklo, že nějakou redukcionistickou, "logickou", slovy popsatelnou teorii hledám možná marně. Nějaké vhledy do situace samozřejmě možné jsou, ale jsou vázány na životní zkušenosti a mohou být spíše nepřenosné než přenosné...

Proto, když někdy příliš věci řeším, tak si vzpomenu na tuto příhodu z netu a přemýšlím "Danny, nehledáš teď náhodou 100% systém na ruletu?"Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.06.2016 12:06:44dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

To uhnutí od rulety k (téméř) filozofickým závěrům je sice ke konci  trochu nepřehledné či hůře čitelné, ale líbí se mi.  Ke slohu mám tu a tam výhrady:  ...jednou jsem narazil na jednom serveru... ## blízkost podobných slov  ...další nemalé peníze. Pak se tam objevili další lidé... ## blízkost stejných slov.  Tip.  

11.06.2016 11:47:25dát kritice tipFouraix
nedávno byl o tom článek na idnes. lidskou intuicí to vypadá,že čím víc pokusů, tím větší pravděpodobnost, že padne barva, nebo sudá/lichá co potřebuju, ale ta šance je před každým hodem stejná.
vzhledem k hornímu omezení sázky, která dvojnásobením rychle roste, je systém martingale dlouhodobě neudržitelný. ale, jak tam ftipně poznamenali, i kdyby mohl hráč dvojnásobit sázky donekonečna, tj. měl nekonečno prostředků - proč by takovej člověk měl vlastně hrát ruletu? mám-li něčeho nekonečno, postrádá pro mě jakýkoliv napětí, jesli toho získám ještě kousek :-)
10.06.2016 21:39:02dát kritice tipDanny
Zdenda: pokud máš s analogiemi problémy, tak to můžeš nechápat víc mých děl, některá jsou totiž na analogiích založena: samozřejmě nic proti, každej má svůj způsob myšlení
10.06.2016 20:26:48dát kritice tipZdenda

Systém na ruletu jsem vymyslel, když mi bylo deset a k narozkám jsem dostal dětskou hru Casino. Podle mě ten systém funguje, jen bylo v sadě málo žetonů... :)

Skok od rulety k životu jsem moc nepochopil, analogie mi obecně dělají velké problémy.

10.06.2016 20:08:44dát kritice tippedvo

Stoprocentní systém na ruletu existuje, dokonce není příliš složitý. Kyž vyjde něco jiného, tak je to chyba té rulety, nikoliv systému.

10.06.2016 18:09:071 tipů dát kritice tipMovsar

bělohradský podobný pocit označil za výraz společnosti nevolnosti: stále více možností, a přitom stále méně důvodů k nimKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor