Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+14 neviditelných
Budúcnosť tlačených kníh
datum / id13.08.2019 / 498246Vytisknout |
autorZuzAnna
kategorieÚvahy
zobrazeno61x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Ako vidím budúcnosť tlačených vs. elektronických kníh.

Budúcnosť tlačených kníh

Zamýšlala som sa nad budúcnosťou tlačených kníh, či si ešte nájdu svoje miesto a svojich čitateľov. Osobne si myslím, že budúcnost maju, aj keď ich momentálne vytláčajú z trhu čoraz viac e-knihy.

Elektronické knihy su skladnejšie, prenosnejšie a lacnejšie. Majú však aj svoje nevýhody. Mne najviac vyhovuje čítať napr. beletriu v elektronickej podobe. Proste knihy, ktore prečítate na jeden šup. 

Ak sa však jedná o odbornú literatúru, v ktorej potrebujete často listovať a preskakovať strany, je z mojho pohľadu kúpiť si tlačenú knihu, aby sa v nej dalo pohodlne listovat. Nevýhodou takejto literatúry je,
že sa horšie skladuje a stojí aj o niečo viac peňazí. 

Taktiež sa Vám pri e-knihách nikdy nestane, že sa vypredajú a Vy budete márne čakať na ich  dotlač.

A kopec kníh v PDF zadarmo, kdežto tlačenú knihu zadarmo Vám len tak hocikto nedá.

A ako vidíte buducnost knih Vy?

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.08.2019 10:21:29dát kritice tipUmbratica

Žijeme v materialistickém světě. Spousta lidí stále chce mít v ruce něco hmotného, možná krásného, něco, čeho je možné se dotýkat. Většina lidí si dnes stahuje hudbu z internetu, ale znamená to, že zmizely vinylové desky ? Vůbec ne ! Je víc a víc fajnšmekrů a sběratelů, kteří chtějí mít desku ve fyzické podobě. A stejné to bude i s knihami. Jen se obávám, že sběratelů básníckých sbírek je o dva řády méně než sběratelů černých desek. - Tip za námět k přemýšlení.

14.08.2019 14:17:38dát kritice tipOstrich

Myslím, že papírové knihy přežijí, ale v menší míře. Asi jako koně - bude to jednak něco krásného, luxusního, záliba, ale pak taky tam, kde to jinak nejde a z jistých lesů nikdo jiný ty klády neodtahá.

Právě odborná literatura chce obojí - možnost mít jí obrovská kvanta s sebou a přitom s sebou netahat spoustu matérie, v terénu nezastupitelné. A přitom mít zároveň možnost v klidu doma listovat...v elektronické knize se líp hledá, když člověk má aspoň nějaká klíčová slova, ale listovat v ní, když má jen jistý pocit "tady bylo něco důležitého, na co jsem se chtěl ještě podívat, sakra, kde to je?" - na to je prostě papír mnohem lepší. 

Nechápu, proč třeba takováhle věc http://www.academia.cz/prehled-hub-stredni-evropy-dotisk--holec-jan--academia--2017 neexistuje jako elektronická kniha - kdo se s tím má tahat do lesa? A kde jinde v tom hledat, když člověk nechce vzácný exemplář utrhnout?

13.08.2019 14:59:27dát kritice tiphrůzy dětství

Kdo kuňa začal s timhle pitomym zvykem „Nových nicků“? Pochopte lidi, že budete li to dělat dál, mohlo by se stát, že se tu začnou hodnotit texty a ne kamarádi, kteří JE napsali. K čemu pak budou zásluhy déle setrvávajících? A ještě by si tak mohl někdo všimnout, že vlastně funkce privilegovaných redaktorů jsou pro celek serveru kontraproduktivní a nakonec – i přes mojí letitou snahu – by písmák, jako jediný na poli amlitu přežil! PŘESTANTE S TIM!!!

 

(brzy budeme číst net knihy všichni. jen my, poslední mohykáni, si tištěné knihy budeme ještě pár let dávat jako fyzické dárky k vánocům. ale naši vnuci už ne)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.