Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Patisková agentura uvádí: městské magistráty zřizují první uklízovny
datum / id01.01.2020 / 501970Vytisknout |
autorDanny
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno427x
počet tipů4
v oblíbených0x
Patisková agentura uvádí: městské magistráty zřizují první uklízovny

 


Soukromé firmy, státní instituce i neziskový sektor – všichni hledají příležitosti, kde by mohli ušetřit nějaké peníze, aby ulehčili svému napjatému rozpočtu.


Starosta městysu Šumná Lhota, poté, co mu uklízečka již podruhé omylem vytáhla kabel od internetu, začal přemýšlet o tom, jak omezit výdaje na úklid.


Nejdříve ho napadlo, že by mohly uklízečky místo košťat fasovat pouze malý smetáček a lopatku, ale to by paradoxně zvýšilo, nikoli snížilo náklady, protože by úklid trval –kvůli snížení kapacity použitého náčiní- déle. Pak ovšem přišel zlomový nápad, který obecní kase vskutku pomohl.


Všichni úředníci magistrátu pracují každý pouze ve své kanceláři, na svém místě k tomu určeném. Stejně tak vrátný ve vrátnici či kuchařky v kuchyni. Proč by tomu v případě uklízeček mělo být jinak?“ meditoval starosta.


Šumná Lhota poté byla prvním městem, na jejíž radnici se zřídila uklízovna: vyhrazená místnost pro uklízečku, místnost, v níž se provádí úklid. Město bylo následně schopno redukovat pracovní místo uklízečky na desetinu úvazku, neboť díky novému rozvržení pracovního prostoru je nyní úklid rychleji hotov.


Koncept uklízovny začaly následně kopírovat magistráty dalších měst. Uvádějí, že tato moderní redukce nejen šetří, ale pomůže i zvýšit bezpečnost práce a její efektivitu. Ministerstvo pro místní rozvoj provádí hloubkové kontroly, zda jsou uklízovny dobře osvětlené, dostatečně vzdušné a zda je k nim zajištěn bezbariérový přístup.


Těsně před uzávěrkou se nechala slyšet Unie údržbářů. Požaduje zakořenění podobného konceptu: vedle uklízoven by se zřídily ještě údržbárny, v nichž by probíhala údržba budovy. Redukci úvazku na jednu desetinu však odmítá.

Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

25.03.2020 12:33:01dát kritice tipJackie Decker

:D :D :D To by bylo jako v Kocourkově :D Tam nikdy uklízet nepůjdu :D

02.01.2020 15:11:06dát kritice tipDiana

Víš co, Danny? Mně by to dnes ani neudivilo... Výborná satira! ****

02.01.2020 11:15:05dát kritice tiplastgasp

Inovativní, nápadité opatření lze jedině uvítat. Rozpočtové pnutí bude významně odlehčeno. Proslýchá se, developeři a RK začnou nabízet byty 2 až 3 + k.k. + ka, vybavené kancelářemi, což by většině úředníků umožnilo pracovat z domova. 

01.01.2020 22:01:14dát kritice tipzvedavec

:) tipKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor