Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Zbytečné strany
datum / id01.08.2020 / 509659Vytisknout |
autorDanny
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno164x
počet tipů8
v oblíbených0x
Zbytečné strany

Nadchází čas voleb. Přesvědčivé přesvědčující hlasy sviští mega-sítí:


"Všimli jste si, jakým způsobem někteří občané drží balení taveného sýru, když jej jí? Považte, drží ho tak, že není vidět jméno sýru! Takže když někdo jiný vidí, že si takovýto bezohledný občan pochutnává na sýru, není jasné CO je to za sýr! Volte stranu Sýrec a my uzákoníme, že sýr se smí jíst pouze tak, aby bylo vidět jeho jméno."


"Takový pěkný klobouk. Takový pěkný, že by ho měli všichni nosit. Volte stranu Klobúc, která má v programu, aby všichni nosili takovýto pěkný klobouk."


"Matou vás synonyma v řeči? Pokud někdo řekne slovo, které má více významů, nevíte, který z nich zrovna myslí? Volte stranu Přídavkón. Máme v našem programu, aby byly součástí řeči takzvané přídavky: gesta, která se různí u různých významů slov, které mohou mít významů více!"


"Vidíte tu spoustu politických stran? Chcete jim nějak pomoct? Volte stranu Čá du tralala! Tato strana má v programu mluvení do programu ostatních stran, takže vždy budete vědět, že zcela ovládáte situaci."


"Mate vás spousta politických stran? Štve vás, že si vzájemně protiřečí? Volte stranu Kraba daba dý! Tato strana má v programu, aby každá ze stran měla své území, kde bude vykonávat svůj program - a ostatní prostě nechá být!"


"Ostatní politické strany dělají život složitějším. Ne tak my. Volte stranu Šaba daba hý de savana hý. Tato strana má v programu prostě to, že chce být vládnoucí stranou. Nic jiného. Jak jednoduché."


Volby roku 2750. Přesvědčivé přesvědčující hlasy sviští mega-sítí. Všechnu práci lidem už dávno obstarávají roboti a počítače: ale kdo by si přiznal, že jej ovládá nějaký robot, nebo počítač? Proto je neustále demokracie a politické strany. Ale protože všechny důležité otázky byly už vyřešeny, zabývají se tyto strany pouze otázkami nedůležitými. Zkrátka takové zbytečné strany.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

03.08.2020 18:47:48dát kritice tipRajmund

Tak nějak ze života

03.08.2020 18:37:58dát kritice tipJosephina

Ani jsem netušila, jak jsi ftipný!

02.08.2020 10:46:49dát kritice tipJackie Decker

škoda, myslela jsem, že je to nějaká reakce na současné politické dění :D Omlouvám se, ale nevěřím v utopii toho že všechny důležité někdy budou vyřešeny. Ne, to se lidstvo dřív samo zlikviduje, nebo důležitě zničí všechny důležité otázky a změní je v jedinou, jak přežít?

Ale napsané to máš hezky, pobavila jsem se.

01.08.2020 17:22:05dát kritice tiplastgasp

Já nevím, je to skvělý výběr koho volit, jen trochu zúžený. Máme přece více podobných partají, autore, nebuď tak skromný. Bezva.

01.08.2020 14:00:02dát kritice tipSilene

Je součástí kampaně vydávat homonyma za synonyma?

01.08.2020 12:42:04dát kritice tipDiana

Jo, dobrý :-))) 

01.08.2020 07:13:55dát kritice tipFilosofka

Přídavkon je superKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.