Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Svět informystiků: Prázdné zprávy
datum / id19.10.2020 / 512475Vytisknout |
autorDanny
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno162x
počet tipů1
v oblíbených0x
Svět informystiků: Prázdné zprávy

Jeden z učedníků Harryho Hackera jednou pracoval ve zváštní firmě. Přidával tam další vlastnosti do firmware telefonní ústředny. Zahraniční kolega po něm chtěl, aby v případě, že v systému nejsou žádné probíhající hovory, program vrátil na dotaz o hovorech prázdnou zprávu.
Učedník to implementoval. Posléze se opět ozval tento kolega s dalším požadavkem: jsou dva různé typy hovorů a proto je potřeba dva různé typy zpráv.
Učedník se usmál: "Jakým způsobem chceš rozlišit dvě různé prázdné zprávy?"
Toho dne byl zahraniční kolega osvícení blíže než kdy předtím.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

24.10.2020 11:23:40dát kritice tiplastgasp

Bylo by možné se pozastavit nad tím, proč uvedený text v kategorii ostatní, nezařaditelné, byl již mnohokrát přečten, ale zatím opomenut v kategorii literární interpretace. Přitom podle Nietzscheho, nelze odmítnout možnost, že existuje nekonečné množství interpretací. Zde by šlo především o interpretaci literární. Asi jsem byl také osvícen, když jsem prozřel skutečnost, že tento text Písmákovi nepřísluší. Slušel by určitě lépe v prostředí teoretické informatiky. Vrátím se k věci. Lidsky jde  o to, podat informaci (hlášení) o tom, že není co hlásit. Lidově - vakát. Polemizovat lze o účelu a významu takové infomace v prostředí binárního kódovacího systému. V praxi od toho nejsme daleko a v běžném životě užíváme kódovací systém běžně, aniž jsme si toho vědomi. Jako příklad mohu uvést čl. 350 předpisu ČD K11. Jedna informační oblast se bez takových informací neobejde. Statistika a její výsledky. Železničáři to vyřešili, aniž prozřeli. Na jednom tiskopise dokázali rozlišit dvě různé prázdné zprávy - žádná zásilka - žádný výkon - a je to. Ještě doplním poděkování za promptní zveřejňování mých excel tabulek ve splupráci s Gorou, díky. Odvažuji se dát tip.

 Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor