Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 446 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Rozchod
datum / id05.01.2021 / 515487Vytisknout |
autorKaj
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
zobrazeno51x
počet tipů2
v oblíbených0x
Rozchod

Rozchod je jako zápach
z dívčích šaten
nebo jako smrad
když se pálí peří

Je to špína za nehty
nebo mazlavá špína
z velkých hrnců

Rozchod je výhled
na nedostavěný dům
pod lešením
pod cáry plachet

Rozchod je jízda
nočním autobusem
se skomírajícími svítilnami
pro klaustrofobika

Dnes jsme se probudili
do rána rozchodu
vidím, jak se do toho
směle pouštíš

Nemáš iluze
jiného světa
než je ten rozchodový
kde mlčení rozemele
všechna nevyřčená slova
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.01.2021 11:24:26dát kritice tipannnie

Už ti píšu

06.01.2021 11:16:19dát kritice tipKaj

Milá annnie, asi jsem byl moc rychlý a nepřesný. Nevím, zda chceš číst moji knihu. Čtení své knihy nevnímám jako dar, který někomu dávám, ale jako službu, kterou on mi poskytuje. 

06.01.2021 08:53:30dát kritice tipKaj

Zatím nehážu ukázku knihy, protože se zde ještě snažím ohmatat terén (vždy se to dá odložit). Básně jsou zde vždy víc čtené, protože jsou krátké. Někteří autoři dokonce ze stejného důvodu opouštějí básně a píší haiku. U knihy není tak jednoduché, aby prorazila. Tobě jako jednotlivci rád kus knihy pošlu. Nejjednodušší by bylo, kdyby jsi mi poslala mail. Nebo ti kratší kousek mohu poslat i přes zdejší poštu. 

Co se týče tipů, mám jinou strategii. Dávám je naopak na potkání. Vím, že dovedou povzbudit. Ukáží autorům, že jsou v rozhovoru se čtenářem.  

Jsem rád, že tě zaujaly právě mé věci: Nebe Davidových hvězd, Žebrání slov.

 

06.01.2021 08:02:16dát kritice tipannnie

Tak krádež! No toto... :)

Nojo, trochu jsem si tu tý tipovací hry všimla, ale zatím se snažím odolat - byť je to někdy fakt těžký. Když jsem sem vlezla, netušila jsem, jak to tady leckdy je osobní, je to pro mě nová zkušenost (jsem poslední na týhle planetě, kdo odmítá profil na facebooku), ale vlastně je tenhle svébytnej virtuální svět se svejma virtuálníma vztahama nečekaně podnětnej.

Tak knihu! Proš sem nehodíš ukázku?

Dobré ráno a.

06.01.2021 07:39:48dát kritice tipKaj

Já jsem zápach z dívčích šaten ukradl také z holčičího světa. Je to z Douskové Oněgin byl Rusák. Od chlapa je odvážné to takto napsat, protože zápach z pánskejch šaten je větší. Ten z dívčích je ale o to specifičtější. Covid nám tyto libůstky odpírá. 

S těmi tipy to zde funguje ve velkém. Profláklý komentátor zde má mnohem více bodů než kvalitní neznámý autor. Na jednom fotografickém fóru se řešilo, že to tak nemá být. Možná to má i výhody. Mám napsanou knihu. zdejší prostředí mi modeluje realitu venku, kdy je potřeba známostí, podbízení, sebeprezentace, sebeprosazení, proražení. Není to jenom špatné. Má to svoji logiku. Vychází to z podstaty člověka. Těžko říct, jak to udělat jinak. Mě to ale stojí za to vydání pěkně odkládat. Až bude po covidu, trochu se do toho poustím. Upřímně, knihu jsem si psal dost pro sebe, chybí jí některé parametry. Nemá jednoznačný žánr atd. 

 

05.01.2021 21:59:26dát kritice tipannnie

Výstižné! Nevím, jestli to není trochu trapné, takhle si vyměňovat tipy, ale co se dá dělat :)

Ovšem musím říct, že první sloka byla pro mě velmi překvapivá: v holčičím světě se totiž používá výraz "smrad jako z pánskejch šaten" a teď poprvé v životě vidím, že vy nám to, muži, nedarujete :)

05.01.2021 19:37:22dát kritice tipKaj

Díky

05.01.2021 17:57:56dát kritice tipSafián

Pro mě možná dvě strofy navíc. Ale není to zase tak moc navíc a pro autorův styl je to přirozené.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.