Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 455 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Přes prsty
datum / id06.10.2021 / 524465Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieRecenze i neliterárníDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno162x
počet tipů13
v oblíbených0x
Prolog

TV Prima 31. říjen 20:15 › 22:40

Přes prsty

Komedie / Sportovní

Česko, 2019, 101 min

Režie: Petr Kolečko 

Scénář: Petr Kolečko 

Kamera: Petr Bednář 

Hudba: Viliam Béreš, Marcel Procházka 

 

Hrají: Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha, Igor Chmela, Jan Komínek, Jakub Gottwald, Marián Miezga, Ján Jackuliak, Markéta Krejčová

Zmar, konec a zánik ne vždy bývají tak definitivní, jak by se mohlo zdát. Venkoncem ani s moderním českým filmem to není tak katastrofálně beznadějné, jak se nám snaží rozličná média namluvit; na každém novém snímku lze nalézt cosi pozitivního. Komedie scénáristy a režiséra Petra Kolečka s názvem Přes prsty není filmem pro náročného diváka a ani se to nesnaží předstírat. Jakkoli lze očekávat, že kritikou a odbornou veřejností nebude snímek přijat jednohlasně kladně, cílový divák z kina určitě neprchne s pocitem, že pohled na zvolna usychající fíkus by byl zábavnější. Cílový, rozumějme nenáročný, divák v zápletce nemusí a vlastně ani nesmí hledat vůbec nic složitého, a tak mu zbývá jen soustředit se na předloženou, jednoduchou zábavu (výraz SOUSTŘEDIT SE bych v kontextu s tímto filmem vložil do uvozovek, ale nenašel jsem dostatečně velké uvozovky).

Děj se odehrává převážně v prostředí plážového volejbalu, který je bezpochyby sexy sportem. Při výběru hlavních protagonistek se casting nedopustil žádné chyby - Petra Hřebíčková a Denisa Nesvačilová najisto oslní mnohého diváka, zatímco divačky nepochybně okouzlí sex symbol českého filmu Jiří Langmajer, navzdory tomu, že se z plakátů kouká do postýlek už třetí generace svých ctitelek. Petr Kolečko nezastírá, že se nechal lehce inspirovat mediálním obrazem vztahu dvou českých šampionek a někdejších spoluhráček Kristýny Kolocové a Markéty Slukové, známých pod marketingovou značkou Kiki a Maki. Stejně jako ony, také Linda a Pavla představují parťačky, které by obětovaly holčičímu přátelství a plážovému volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Jedna se snaží s přítelem v podání Vojtěcha Dyka co nejdříve otěhotnět, zatímco druhá přepíjí v baru své frustrace. V tom okamžiku do hry vstupuje sarkastický cynik Jíra, jako nový správce hřiště a nechvalně známá volejbalová legenda. Tento zkušený svůdce žen, který pořádně zamíchá dějem, dokáže nakonec vítězně vybruslit z každého průšvihu, přitom zůstat nad věcí za všech okolností a v každé situaci. Pravdou je, že některé situace nejsou tak úplně logické, patrně proto, aby lépe vyzněla pointa rozehraného vtipu. Základní logiku ale musí mít i plytká romantická komedie, jinak se smrskne na pouhou výplň konvenční šablony včetně tikajících biologických hodin, zásnub, nevěr, bitek, kocovin a pravidla, že co se škádlívá, to se rádo mívá. Naštěstí je ale už od začátku zřejmé, o co postavy usilují, odkud a kam jdou, a jestli opravdu kvůli vztahům obětují šanci zabojovat si o vytoužený pohár mistra Evropy. A když už někdy hrozí, že by divák mohl začít přemýšlet, pevné prdelky v úsporných úborech spolehlivě rozptýlí každého hloubavce.

Úsměvná romance ze světa sportu Přes prsty zjevně vznikla ze dvou důvodů. Aby přinesla pěkný pohled na zadečky hráček plážového volejbalu a aby si autor v postavě stárnoucího seladona vystavěl pomníček svých mužských tužeb, vidin a nadějí. A protože autor očividně ctí tradiční kinematografická schémata a literární pravidla, vězte, že o závěrečnou katarzi nebudete ochuzeni, pokud jste sami nepoznali už po pár minutách, kdo komu nakonec navlékne zásnubní prsten na poslední zdravý prst.

Když se podíváte na trailer, uvidíte vlastně celý film, ze kterého jsou pouze vystříhány záběry, v kterých se nic neděje. Jít na něco takového dobrovolně a za vlastní peníze, by mi v mládí přišlo jako neslučitelné se zdravým rozumem, leč nabyv věku hlavního hrdiny, spokojím se i s přehlídkou dívčích zadečků. Ten pohled nikdy neomrzí.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.10.2021 08:09:521 tipů dát kritice tipAru

umím si představit že bez zvuku je film o jednu úroveň lepší :D

08.10.2021 07:36:251 tipů dát kritice tipKvětoň Zahájský

Díky, přátelé, díky. Je těžké si to přiznat, ale film je vlastně krásně natočenou zbytečností. Trochu to připomíná stavby Lichtejnštejnů v Lednicko-Valtickém areálu - na pohled pěkné, ale prakticky k ničemu.

07.10.2021 17:20:52dát kritice tipPetr Pointa

Kdyby tam hrála Bellucci-ovà, nebo Kidman-ová, šel bych na to i znova , mají krásné úsměvy, obě ( děvy )

05.10.2021 23:57:07dát kritice tipannnie

Dala jim pěkně přes pr...

Pobavena. Asi bych se tomu filmu vyhla i bez tvé recenze, ale takhle je to pojištěný. Díky! a.

05.10.2021 19:50:59dát kritice tipEvženie Brambůrková

Nedávno jsem film viděla již podruhé v televizi a opět jsem se pobavila.

Některé české komedie jsou na dobré úrovni.

Horší jsou detektivní seriály.

05.10.2021 11:20:09dát kritice tipvesuvanka

Květoni, ráda jsem si přečetla pěknou vtipnou recenzi. Děkuji, ale film by mě nelákal. TIP

04.10.2021 11:41:35dát kritice tipAru

Květoni, nejhorší na tom je, že si můžu pořady s televize pustit až s týdenním spozděním, nebo si to dokonce můžu uložit na ještě déle, ale držím se, počkám si na pokračování, ostatně tvá recenze mi poskytla úplný vhled do filmu

04.10.2021 11:19:32dát kritice tipKvětoň Zahájský

Děkuji za milá slova 8hanko. Až jsem se zarděl. 

04.10.2021 10:36:17dát kritice tip8hanka

možno aj vzhľadom na môj vek a to, že som žena, zadočky ma nechali chladnou...film som pred časom videla v TV, nenechal vo mne stopu, dej mám v pamäti len tak matne, nepamätám sa už, kto si koho vzal...

ospravedlňujem sa aj za to, že Jiří L. nie je pre mňa sexsymbol, ani za mlada mi žily netrhal a teraz tobôž nie...ešte taký Brad P. s dlhými vlasmi, ach:)

Petra H. v poslednej dobe vyskakuje z každého filmu, takže už ju beriem ako inventár...

Pozitívum filmu a veľké - vďaka nemu som čítala skvelú recenziu od osvedčeného autora K.Z., za čo mu aj touto cestou ďakujem a dúfam, že v tejto skvelej činnosti bude pokračovať, už teraz sa teším...

 

04.10.2021 10:08:551 tipů dát kritice tipKvětoň Zahájský

Kočkodane, můžu tě ubezpečit, že ty zadečky jsou krásné na pohled a nepochybně by byly příjemné i na omak, ale tady už bych se pouštěl na tenký led spekulací.

04.10.2021 10:05:191 tipů dát kritice tipKvětoň Zahájský

Aru, zkráceně řečeno - je to barevné, hlučné a hýbe se to. Co chcete od filmu víc?

04.10.2021 10:03:29dát kritice tipKvětoň Zahájský

Díky lastgasp. Zjímavej song. Pořád jsem si říkal, odkud ten rytmus znám, až jsem si vzpomněl, že stejné tempo a rytmus generuje naše pračka při programu - Vlna a ruční praní na 40° C.

04.10.2021 09:57:44dát kritice tipAru

konečně bylo pochopeno co chce nenáročný divák, očekávám novou vlnu filmů z prostředí plážového volejbalu. u filmu z plážového volejbalu nemusí být žádná situace logická, stačí plážový volejbal. přesně Květoni, ten pohled na plážový volejbal nikdy neomrzí, jsem rozhodně za Přes prsty 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12...atd. česká filmová tvorba rozhodně neumřela, navíc toho ušetřeného času a peněz, když v traileru je všechno

04.10.2021 09:24:371 tipů dát kritice tiplastgasp

Květoni děkuji za pobavení nad tvou vtipnou kritikou filmu, kterému si dal přes prsty. Film jsem sice neviděl, ale získal jsem nápad, jak osvěžit své pamětnické vzpomínky na dobu, kdy jsem chodil rád fandit ženskému beachballu. Jako starej jutuber natočím film Přes zadečky.

https://youtu.be/3tn_OJ7iHKM

04.10.2021 08:55:32dát kritice tipKočkodan

 

Květoni, až do dneška bych nevěřil, že máš něco společného s dívčíma prdelkama. Ale je to vskutku tak – ani čtení tvých dílek nikdy neomrzí.

04.10.2021 08:26:053 tipů dát kritice tipKvětoň Zahájský

Zárukou úspěchu každého filmu jsou nejen krásní herci a atraktivní prostředí, ale i pečlivě vybrané rekvizity. Není tedy divu, že tvůrci sáhli po míčích z mého mateřského podniku Gala a.s. Ano, jednu z hlavních rolí hrají právě beachvolejbalové míče Smash Plus 6 BP5263S. Hodně míčů. Galácký Smash Plus 6 zkrátka není jenom kvalitním sportovním náčiním. Že mu nelze upřít ani značné charisma, fotogeničnost a herecké nadání, o tom se mohli diváci přesvědčit v TV Prima 31. října od 20:15 do 22:40. Míče prostě hrály hlavní roli. Jo, a taky samozřejmě ty prdelky.

04.10.2021 08:17:24dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Květoni, jsem ráda za přiblížení Přes prsty... sama bych na to nešla zcela jistě - a ty jsi mne hned po ránu výborně pobavil, díky za recenzi!

Nakonec - i kdyby film neexistoval a byla by to jen tvá fikce, možná by jej teď po přečtení někdo byl ochoten natočit... neboť: Ten pohled nikdy neomrzí.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor