Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 464 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Prázdný list
datum / id01.08.2022 / 533921Vytisknout |
autorMarMi
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
zobrazeno60x
počet tipů1
v oblíbených0x
Prázdný list

Skláním se nad nepopsaným listem

v prstech svírám pero

v hlavě dočasné zatmění

chvílemi tu a tam šero

V takovém rozpoložení

jen stěží přečtu písmenka

která mne tak lákají

přestože snažím se 

rozluštit je v slova

Stále se mi rozmazávají

nemohu je uchopit do dlaní

poskládat slova ve věty

Jakobych je ztrácela

viděla jen letmo v dáli

Není ten správný okamžik

fantazie nerozvinula své květy

 

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.08.2022 08:07:59dát kritice tipSilene

(Tuším, že přesmyčku s první a poslední pevně umístěnou literou vnímá čtenárův mozek obvykle coby slovo, zatímco při úplném rozházení prostě jako náhodný shluk písmen.)  

04.08.2022 08:00:28dát kritice tipSilene

Samotné vyjádření rozluštit písmena v slova v sobě určitý nadějný potenciál poetického vyjádření přece jen má, vizuálně vystihuje započatý či nedokončený proces u jedinců (či po jedincích) rekreačně konzumujících plody křížovkářského řemesla; anebo genetickou metodu čtení; hádanky typu dlouhý had z písmen, v nichž je ukryto požadované slovo,

troufla bych si s logikou činnosti polemizovat i nad starým dobrým ručně psaným receptem, zvláštní zmatená situace, co tam se vlastně odehrává, kdy a proč. 

Tu v kontextu útvaru zdá se vyjádření opravdu nefungovat úplně funkčně. Nahlíženo konvenčně, připomíná ponejvíce asi rozmazání, rozslzení, podobné citové rozpoložení při pokusu o napsání dopisu.

Autorský text se rýmuje a při zběžné percepci ho coby čtenář vázaných sylabotónických veršů vnímán za snahu právě o příslušnou disciplínu. 

Nápadem líbí se mi obraz, kdy subjekt nemůže uchopit (zřejmě slova, možná stále písmena) do dlaní a sestavit je do vět. Evokuje mi skládání puzzlí. 

03.08.2022 21:12:26dát kritice tipsnake_01

Prvné verš je zajímavý - upřímně jsem čekal, co z toho bude, ale výsledkem bylo spíše zklamání. Text je sice v kategorii volné verše, zároveň se ale snažíš verše rafinovaně vázat, to je dobrý nápad, ale v tomto případě to příliš nezafungovalo. Jako nejhorší verš vnímám "rozluštit je v slova", a to ze dvou důvodů:

1. "v slova" se velmi špatně vyslovuje, vždycky bych se na tvém místě snažil, aby byl text co možná nejplynulejší a snadno čitelný.

2. "rozluštit (písmena) v slova" nedává smysl, a to ani metaforicky, písmena jde poskládat do slov, případně jde rozluštit písmena slov, ale tvůj tvar není funkční.

 Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor