Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Nečekané překvapení
datum / id22.11.2022 / 537322Vytisknout |
autorPavel_spisovatel
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaHorror
zobrazeno65x
počet tipů0
v oblíbených0x
Nečekané překvapení

Tam, kde ústí temný podchod vedoucí od vlakové zastávky se odehrávalo večerní drama. Partička mladých grázlů se rozhodla, že staršímu pánovi zpříjemní nejen cestu ze zaměstnání domů, ale i několik následujících měsíců, kdy se bude z náhodného setkání léčit.

Zavalitý muž, původně zachumlaný v dlouhém zimním kabátě, šále a klobouku, teď ležel na blátivé zemi mezi nedopalky. Špinavý a rozervaný zimník dávno popřel elegantní vzhled, stejně tak usedlý šedý oblek pod ním.

Ze začátku se snažil bránit, vrátil i nějakou tu ránu, ale tím mladé bijce jen více rozlítil, pár ran snesl, ale pak ho srazili na zem a do drsné práce se pustily boty na mladých silných nohou.

Měl jen dvě ruce, které nestíhaly příval kopanců mladíci si nebrali servítky a zpracovávali celé tělo i obličej. Některé už to přestalo bavit, nebo je tvrdá práce znavila, na jejich místo nastoupili další, kteří s vervou sobě vlastní nakládali nebohému muži nezasloužený výprask.

Pak už zbyl jen jeden, držel pána za kravatu a tiskl mu hlavu k obrubníku, zatímco se pěst podepisovala na už tak rozbitém obličeji. Mladík si dával záležet, aby tomu chudákovi nezbyl v ústech ani jeden zub vcelku, aby místo nosu zůstal jen beztvarý karfiol, neštítil se zasahovat již do krve rozbité oči. Muž jen držel a mezi ranami pouze chraplavě zasténal, někdy ani to ne. Jeho obličej se změnil v absurdní krvavý biftek.

Další ze souputníků právě vyndal z mužova saka peněženku a začal probírat obsah, peníze i platební karty rychle zmizely a mladíkově kapse, ale u občanského průkazu se zastavil. Začal se smát. Pak promluvil směrem k oddychujícímu bijci, který právě uznal, že zmučený kravaťák už má dost. Ze znetvořeného, obličeje stoupala do mrazivého vzduchu pára z teplé krve. Zbitý muž bolestivě dýchal, byl částečně při smyslech.

"Nechci ti kazit radost, vole, ale ten panák bude asi tvůj fotr!" 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

22.11.2022 22:34:28dát kritice tipK3

Je to psané jen jako obsah. Proč? Jestli nevíš jak se píší, přečti si nějaké. Třeba z tohohle námětu by se dala opravdu dobrá povídka napsat, je tam spousta možností, bohužel nevyužitých.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor