Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
PoetkaAsketka
Jméno
SexŽena
Povolání
Město
Oblíbení autořiArthur Schopenhauer, Miroslav Dolejší, K.H.Borovský,
Vztah k literatuře
Na Písmáku od05.04.2019 18:22:41
Poslední přihlášení21.04.2019 21:35:19
Členství v klubechAutor není v žádném klubu.
Funkce na Písmáku
Statistika Publikovaných děl: 1
Obdržených tipů: 0
Obdržených výběrů: 0
Napsaných kritik: 9

Díla

DatumNázevKategoriePřečtenoKritikTip
05.04.2019Hampejz v centru magické PrahyDivadla, Filmy, Výstavy314130Názory čtenářů

|< <
> >|

07.04.2019 08:08:35dát kritice tiphero of solitude 6

Ať. Tak makej;). Měj se. P

07.04.2019 08:05:57dát kritice tipPoetkaAsketka

Tohle mi říkává i moje maminka, že co nemohu změnit, ať nechám být-plavat, i když jsou to tyto zvrhlárny. Na jednu stranu už jsem jednou nohou tam, abych tohodle dosáhla, ale druhá je raubířka a asi masochistka a stále řeší neřešitelné. Třeba se mi podaří někdy odvést i tu druhou na klidný břeh. 

06.04.2019 19:38:23dát kritice tiphero of solitude 6

 

Věř, že poslední co chci, je pře. Ale toto mám za axiom a doporučuji jej uznat vše: co nemohu ovlivnit, není důvod, aby mě trápilo. NESMÍ mi to vadit. Pokud ano, nutně se to musím odučit. Jinak se utýrám, zblázním.

 

Stejně tak chápu tvůj smutek nad stavem světa. Ale opět: vše špatné se musí někdy zkusit ve velkém, aby lidi pochopili, že takhle fakt ne. A v dnešní době se přehání tato nechutnost. Ve středověku to bylo třeba mučení, zítra to bude nejspíš příliš sociálna, pak zas něco dalšího.

 

Moje zkušenost je, že lidé jako my většinou řeší nějaké své osobní selhání, kterého si jsou "nevědomě vědomy." A problém stavu světa delegují na jeho místo! Protože s tím se nedá nic dělat, zatímco se sebou by mohli, měli, ale se jim nechce (si cosi špatného na sobě přiznat).

 

Asi sis všimla, že píšu my. Ano, měl jsem to taky. A překonal jsem to. Je to obrovský problém, zvládá se to těžko, ale dá se to. Nejhrůznější démoni sedí v nás. Boj je to těžký, ale řešitelný. Přeji hodně statečnosti a sil. P

 

06.04.2019 19:16:08dát kritice tipPoetkaAsketka

Sice nejsem odpovědná, ale tím že k tomu budu lhostejná a nebudu svým způsobem tuto situaci nějak řešit, tak jako bych byla odpovědná či si takhle připadala jako odpovědná. Asi to blbě vysvětluji....slovíčko proč, mne v některých případech děsí, protože sama sobě to umím zodpovědět do puntíku a bez jediného zádrhele, avšak když mám svoje pocity zprostředkovat veřejnosti nebo pouze někomu druhému, myslím přímo ty hodně osobní pocity, např. nyní proč mi tohle osobně vadí, tak mi zasvítí pomyslná červená a já se zastavím a není to tím, že bych vůbec neměla odpověď. Možná mi to vadí, protože bych ráda zachovala tenhle svět svým způsobem odproštěný od těchto nestydatostí, vždyť co je jen prolezlý net hanbárnama, vždyť ty protagonisti mají své rodiny a nevadí jim, kdyby je tam někdo "nachytal", asi budu znít jako konzerva, ale tenhle webový obchod s bílým masem se také zvrhl, znám holky, které ač jsou krásné a měly by za natáčení dost peněz, radši se těch špinavých prachů vzdají a nechají si hrdost a čest (a že je to v tomhle světě na překáž - nebo spíš v této době) tohle ve světě chybí, HRDOST, lidi víc obdivují herečky z těch courofilmů než ženy, které opravdu něco dokázaly a nemusely používat s prominutím prsa a vagínu :( z těchle "umělkyň" je mi zkrátka blivno a čím se liší ty, co se budou vystavovat v tom Domu módy - ničím...prostě kde převažuje nebo by mohlo převažovat duchovno, tam není místo pro tyhle tupé úchylárny, tohle povolování různých divno-akcí si jednou vybere svou daň, sice ještě nevím, v jaké formě, ale určitě se to jednou projeví celosvětově, ale jsou místa, kde by tohle umění bylo "zadupáno" již při svém vzniku, jenže u nás v ČR to ale bohužel není, u nás se povoluje vše, a to není dobré, demokracie se nesmí takhle zneuctívat. Jejdanánek, já se ale rozepsala, navíc spěchám, takže se omlouvám za případné "pošpinění" jazyka českého. :) Třeba Tě ty řádky nahoře neodradí a dočteš to až sem. 

06.04.2019 18:30:39dát kritice tiphero of solitude 6

Máš pravdu. Ale přeci jen, zamyslel bych se především nad tím, proč TOBĚ osobně to tak vadí. Nejsi odpovědná za stav světa.

06.04.2019 18:19:56dát kritice tipPoetkaAsketka

 

Spousta zdejších uživatelů má jiný názor, asi jim to přijde nápadité, avšak kdyby tam nedejbože vystupoval/a jejich dcera nebo syn, nejspíš by mi dali za pravdu...já tedy nejsem multi-kulti, ale pokud se lidé mohou na určitých věcech shodnout, i když je jejich vnímání světa odlišné, je to vskutku fajn. Někdy mi připadá, že jsem z jiné planety, kde jsem se něčím provinila a za trest musím setrvávat zde na Zemi. Mít v blízkosti Stalkerovu Komnatu, asi by mne mé nejniternější přání odneslo zpět tam, kde jsem si toho možná nevážila, i když nakonec jsem shledala, že tam mne aspoň nic nezahrne hořkým smutkem. Vím, že jsou tu i krásné věci, na něž bych se měl zaměřovat, to taktéž občas i činím, ale chvílemi mi připadá jako kdybych byla sítem pro tyhle nechuťárny, které se přes mou duši nějak procpávají a musím proti nim bojovat, nikoliv násilím - slovem, písmem. 

05.04.2019 21:25:52dát kritice tiphero of solitude 6

Samá nová žena dneska na Písmáku. Já jsem tu taky nový, takže si, ehm, na vás troufám. Na toho Slováka v Tančícím domě jsem koukl, jsem rád, že jsi mě na něj upozornila. Asi nastává doba, kdy by jsme se měli trochu zamyslet, kolik prostoru jim tu přenecháváme. Já jsem multi-kulti, ale co je moc (nechutné), přeci jen, mělo by se důsledněji hlídat. Že?  


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.