24.12.2009 00:04 K dílu: Terminuscorner
Ach vy chudinky malinký, jak si hezky notujete a rádi byste vychovávali. Neroušku, trefné, hned bych ti za to dala tip, ha ha ha. Surinka atd. Kdybyste svoje výtvory poslali do normálního literárního časopisu, kde jsou lidé, kteří poezii rozumnějí, nenapsali by vám ani to málo co já. Letělo by to rovnou do koše, nikdo by se tím nezabýval. Tak si ještě zahýkejte na mojí stránce a pak si na těch svých vzájemně notujte, pište přihlouplé filipiky na mou osobu a i jinak se v tom svém smrádečku mějte pospolu. Chtěla jsem si jen udělat obrázek, jak na tom současná internetová poezie je, v náhodném výběru autorů. No, tak už jsem si ho udělala. Ale občas se sem podívám a zase třeba hodím háček. Jednak proto, abych se pobavila diletanstvím a jednak proto, že se třeba opravdu může stát zázrak a třeba ťuknu na někoho, kdo někdo opravdu umí a má v sobě příslib kvality i do budoucnosti. A víte, čím mě bavíte nejvíc? Jak mě pořád lustrujete. Zato kdybych vám psala, že skládáte úžasné básně, to bych hned byla vaše kámoška, na kterou byste nedali dopustit, že jo? Ne ne, v internetové poezii budoucnost není. Je to tu totiž strašně snadné k publikování. Prskejte si na praktiky nakladatelů, jak chcete, ale ona kvalita textů s předpokládanou alespoň určitou prodejní úspěšností musí jít ruku v ruce. Tak to bylo a koukám, že i je.
23.12.2009 02:07 K dílu: Když nemohu v noci spát Terminuscorner
Obsahově nula, autor si jen potřebuje dokázat, že snd dokáže zaujmout obraty, které se blíží k surrealismu, ale nejsou ničím, ani tím surrealismem. Hodilo by se to jako text pro vesnickou rockovou kapelu, která se snaží o vlastní tvorbu, ale umí napsat jen cosi, co se rýmuje na blití x pití. Vušde jinde (kromě tohoto serveru) je tento text nepoužitelný, i když by se tak viděl nščím, co není a nikdy nebude. Připadá mi jako kydač hnoje (nic proti kydačům hnoje nemám), který si poněkud neumně oblékl sako a ve smradu hnoje se vydal do města s brožurkou "Kydač hnoje ve městě" v kapse. Hodnocení: snaha o vtip a inovaci, která nevyšla. Celkově nepoživatelné a křečovité.
23.12.2009 01:58 K dílu: K.O.U.L.E / Hurvajz Terminuscorner
Rýmy Prdlajs - Hurvajz, obsahově nula, vtipnost tak na úrovni nadanějších jedinců nějaké chráněné dílny. V redakci jakéhokoliv časopisu by to okamžitě letělo do koše anebo by to viselo na nástěnce, aby se všichni pobavili blbostí autora. Tahle "báseň" se nedá nijak inovovat. Je to prostě ztracené. Nepoživatelné.
23.12.2009 01:50 K dílu: 4 nehaiku Terminuscorner
Co si za tohle tak chceš koupit? Internetové uznání několika pošahanců nebo totálně nic? Je to o ničem, i když se snažíš. Problematiku převádění zenu na české traktoristy řeší asi tak jeden z milionu českých čtenářů a dva z miliardy českých čtenářů jsou za ni ochotni zaplatit, pokud se ji autorovi podaří vydat knižně. S tímhle psaním budeš muset dál vykonávat své zaměstnání anebo pobírat invalidní důchod.
23.12.2009 01:38 K dílu: cudnost chlípnosti Terminuscorner
čas není nikdy zbytečný, zbytečná je jen naše existence - Tvá i má. ----- Zajine, piš jen sám za sebe, ne za mě. Chápu, že je to pro tebe těžké, ale jinak se nic nenaučíš. I když, ty se stejně nic neučit necheš. Pozdravuj mořského koníka a podobné přiboudliny.
23.12.2009 01:32 K dílu: Terminuscorner
Mořský koník musí být opravdu úctyhodná literární blbka, když mi zablokovala psaní kritik ke svým dílům. A to jsem se jenom chtěla po dovolené podívat, jestli konečně napsala něco, co by se dalo zpeněžit natolik, aby za to jela jako i já na dovolenou. A navíc jsem jí už před časem napsala, když mě zvala na svá další "díla", že s ní nemá smysl ztrácet čas. Aspoň vidím, jak to tady u místních velikých umělců chodí. Mořský koníku, užívej si své izolace vůči Terminuscorner (můj nick jsi stejně nikdy nebyla schopna napsat bez chyb), a pokud pomýšlíš, že by ses v prosinci podívala do Španělska díky honorářům jako já, pak na to v klidu zapomeň. Tvoje coronerka, jak jsi mi stále psala ve své neschopnosti opsat i název nicku. P.S.: Až půjdu mezi svátky po Zelném trhu, doufám, že tam nebudeš strašit s rozbuškou na moji maličkost.
23.12.2009 01:16 K dílu: Terminuscorner
Přijedu po měsíci ze Španělska, chci se k Vánocům poveselit Tvými úžasňákovinami, u kterých jsem se před časem zastavila, a ony už jsou smazané. To je teda ten nejúžasnější tvůrčí počin, kterého jsi za svou dlouhou literární kariéru dosáhla. Blahopřeju. Marcel Duchamp se k blahopřání připojuje. Ty to sice nepochopíš, ale já to i tak napsala. Červené a růžové knihovně zdar, jsi dobrá!
23.12.2009 01:10 K dílu: Odměna Terminuscorner
Nula. Trapné. Nepoživatelné. Snad tak nějak v polovině dvacátých let v pražské kavárně Slavii (to je naproti Národnímu divadlu, víš?) by to mělo částečný úspěch. To jsem si tedy vůbec nepočetla. Ani se nepobavila. Snad ses při psaní bavil Ty, ale to nikoho nezajímá.
23.12.2009 01:06 K dílu: Terminuscorner
Člověk se přijede podívat po měsíci ze Španělska domů, aby užil Vánoce, v hlavě má ještě skvělé zážitky z potápění, ale tady za tu dobu vyrostlo tolik debility. Tak se jeden druhého užívejte, já vám to neberu. Ale říct si svobodně svůj názor, si taky nenechám vzít.
01.12.2009 10:26 K dílu: Muži málo mluví Terminuscorner
Viz moje odpověď u tvého verbálního výměšku K.O.U.L.E.
01.12.2009 10:25 K dílu: Když nemůžu v noci spát /ROMANTIK Terminuscorner
Viz moje odpověď u tvého verbálního výměšku K.O.U.L.E.
01.12.2009 10:19 K dílu: K.O.U.L.E.- školka Terminuscorner
Totéž jako k mořskému koníku: Ty nebudeš rozhodov, jestli se u něčích příspěvků zastavím nebo ne. A to se můžeš pak vztekat jako tvoji kamarádi nebo šaškovat se smajlíky a předstíranou nadvěcností, jako jsi to předvedla. Psát neumíš, jsi na úrovni grafomana, spíš ještě pod jeho pod takovou úrovní. Jen tě s tím neotravuju na na tvé hlavní stránce, jako jsi to udělala ty mně.
01.12.2009 10:13 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
A znovu opakuju, že ty nebudeš rozhodovat o tom, na čí texty se podívám. Ad to tvoje: takže mě vynech. Už ti to opakovat nebudu.
01.12.2009 10:09 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Ad mořský koník: Ne, tady to taky funguje stejně jako v knihkupectví. Kliknu na text, přečtu, zjistím, že je špatný, zkusím třeba ještě jeden, pokud je znovu špatný, jdu dál a pak už se nemá cenu k autorovi vracet. Je to stejné jako odložit knihu v knihkupectví. Ti, co si tě přečetli a beze slova odešeli ti je jen nenapsali svoje resumé. Já ano. Tvoje mlácení pusou a kejhání potrefených husí z tvého hejna nic nemění na tom, co jsem ti napsala. Tak to je.
01.12.2009 00:36 K dílu: Hory Terminuscorner
Jakmile tato autorka ke svému výplku dodá označení Vázané verše, hned je jasné, že půjde o kolasální švandu na rozdíl od jejích ostatních jalových básní. Velká škoda, že tento skvost nenazpíval Jožka Černý za doprovodu cimbálové muziky Technik Ostrava a dodatečně ho nepřipojili za titulky k filmu Anděl na horách. Úplně to slyším, ty krásné rýmy Najdú si x zajdú si, Krásy té x trnité. Další perla, kterou by mohla číst obstarožní učitelka v důchodu s falešnými zuby a zapomenutým kolečkem kyselé okurky v koutku úst z okoralého chlebíčku. A kde? Přece na setkání pedagogů třicet let po odchodu do důchodu, který na škole uspořádají skomírající odbory jako svou labutí píseň. Osmdesátileté učitelky zaslzí do papírových ubrousků a o jedenáct let starší ředitel na penzi při potlesku neudrží moč. Pak bude následovat minuta ticha za studenta, který se v roce 1953 ztratil na lyžařském výletě na Šumavě, shodou okolností blízko hranic. Jak už jsem řekla u jiné básně této autorky, ona je opravdu zvláštní nátura. V tomto textu se ale těžko dá rozeznat, zda se jedná o juvenilii vytaženou po padesáti letech ze šuplíku anebo o současný text vykazující příznaky stařecké demence. Hodnocení: text jedlý, ale musí to být rychle.
01.12.2009 00:15 K dílu: K.O.U.L.E.- školka Terminuscorner
Hlavně nečíst dětem, hlavně to ne.
01.12.2009 00:14 K dílu: K.O.U.L.E.- školka Terminuscorner
Musím jen doufat, že Robert Fulghum tuto slátaninu neobjeví, a pokud ano, pak že jeho znalost češtiny ještě není na takové úrovni, aby si ji přeložil. Snad si bude myslet, že když to začíná jako název jeho knížky, že pod tím následuje výčet dalších jeho knížek. Byla by škoda, kdyby se tak výtečný esejista zadusil vlastními zvratky, až by se mu pak o tomto shitu zdálo. Hodnocení: text nepoživatelný, vyvolávající dávení.
01.12.2009 00:05 K dílu: Terminuscorner
Neroušku, hihňáš se své vlastní hlouposti.
01.12.2009 00:00 K dílu: cudnost chlípnosti Terminuscorner
Tolik zbytečného času opravdu nemám, abych četla další tvoje věci.
30.11.2009 23:55 K dílu: Když nemůžu v noci spát /ROMANTIK Terminuscorner
Ráda bych viděla toho muže, který vedle ženy v posteli v noci šeptá: "Proč jsi mě nevzbudila, když jsi vzhůru byla?" Na to by musela normální žena konejšivě odpovědět: "Ne, já tě nemám za debila." Autorka, která se vyjadřuje ještě hůř než stylem Spadla moucha do capoucha, to vám byla rána, si opět vzala téma, na něž nestačí. Rýmy jako povídání x povídání, spát x spát, blíž x blíž připomínají cimrmanovské My bydlíme na statku x rodiče též na statku. Špatný rytmus, neumělé střídání ženských a mužských rýmů. Grafika básně rozdělená do tří snad myšlenkových proudů podání nijak neozvláštňuje. Takovýto text by žádný vzdělaný nakladatel nemohl otisknout. Šanci na zvěřejnění by to mělo pouze jako vložená textová příloha do krabičky tabletek na zmírnění tenze při menopauze. Vhodný přídavek k medikantům značky Angelica Star, Femiflavon Forte, Minapent nebo Menopausal Formula. Hodnocení: text zcela nepoživatelný, téměř jedovatý. Další recitátorská lahůdka pro Ludmilu Pelikánovou. Mužský hlas by mohl číst Miloš Nedbal, který by to potom dával k dobrému při studentských večírcích na herecké konzervatoři. Poučení pro mladší básnířky: není-li vám dáno, zdržte se veršovánkového vyjadřování svých pocitů v období klimakteria. Kdybych probůh někdy něco takového napsala já, důkladně bych si to schovala do svých nejintimnějších věcí a rozhodně bych se tím nechlubila na internetu. Autorka má zvláštní náturu, to se jí musí nechat.
30.11.2009 22:45 K dílu: Muži málo mluví Terminuscorner
Dodatek: Hezky zarecitovat by to mohla snad jedině Ludmila Pelikánová.
30.11.2009 22:44 K dílu: Muži málo mluví Terminuscorner
Téma sice závažné, nicméně podání je na úrovni podnikové veršovánky k šedesátinám nějakého kolegy, která se čte nad chlebíčky a v kouři laciných cigaret. Na podání takového tématu autor zdaleka nemá. K celkové trapnosti jen přispívá bezdůvodná snaha o zvýšení pozornosti pomocí zbytečných grafických fines kubofuturistického rázu a obzvláště přihlouplých smajlíků. Celkové hodnocení: zcela nepoživatelné.
30.11.2009 21:45 K dílu: Padám Terminuscorner
Ad mořský koník: já a koronerka? Děvče, ty nejen že neumíš psát, ty ani neumíš číst.
30.11.2009 21:41 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
ad mořský koník: Když vydáš knížku a člověk ji v knihkupectví zklamaně odloží, protože je špatná, tak se taky nedozvíš nic o jeho oblíbených autorech, žánrech a pod. Můj přístup k písmákům je naprosto objektivní: buť umějí, nebo ne. Ty neumíš, alespoň podle toho, co jsem zatím od tebe četla. A nemám potřebu ani čas složitě vyhledávat, jestli někde nemáš nějaké zajímavější dílo pod nějakým jiným nickem.
30.11.2009 21:37 K dílu: Terminuscorner
Adamova s spol.: Vy co nic neumíte, ňafete nejvíc. Kdybyste radši místo obhajování vlastního neumětelství začali na sobě pracovat.
30.11.2009 11:52 K dílu: Terminuscorner
Amatérská literární tvorba vůbec nemusí znamenat špatná tvorba. Z dobrých básníků, co jich kdy bylo, se jen zlomek živil poezií profesionálně.
30.11.2009 11:50 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Opravdu nevím, proč bych se měla vciťovat do nějaké osoby písmáka na tomto serveru, když si chci jenom přečíst poezii a nebojím se napsat, co si myslím o té špatné. Tvoje obhajoby jsou na úrovni ukřivděného pisálka ze sedmé třídy. Už prosím bez avíz, děkuji.
30.11.2009 11:43 K dílu: Padám Terminuscorner
BigBivoj: z toho, co jsem zatím od tebe přečetla je zřejmé, že píšeš špatně, neumíš to, takže už nepotřebuji nic dalšího od tebe číst, dokud se pro to jednou třeba sama nezhodnu.
30.11.2009 11:39 K dílu: Terminuscorner
Gerrhen, musím ti napsat to samé, co před chvílí pro Avox: Není nutné, aby ten, kdo hodnotí poezii, ji také psal. Bohužel skoro každý, kdo si přečte nějakou básničku, si hned chce sesmolit něco svého, a protože skládat písmenka vedle sebe do krátkých řádek není nic těžkého, hned má pocit, že je básník. Dočetla jsem se nářky, že internetová poezie je oficiálně utlačovaná, tak jsem se přišla podívat, jak to vlastně vypadá. Nic víc.
30.11.2009 11:37 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Avox: Není nutné, aby ten, kdo hodnotí poezii, ji také psal. Bohužel skoro každý, kdo si přečte nějakou básničku, si hned chce sesmolit něco svého, a protože skládat písmenka vedle sebe do krátkých řádek není nic těžkého, hned má pocit, že je básník. Dočetla jsem se nářky, že internetová poezie je oficiálně utlačovaná, tak jsem se přišla podívat, jak to vlastně vypadá. Nic víc.
30.11.2009 11:32 K dílu: s bohem Terminuscorner
Další debata s tebou už nemá význam.
30.11.2009 11:31 K dílu: lízátko Terminuscorner
Z mé strany už nechybí nic. Alibistické plky o uměleckém záměru si naplkáš sám, případně ti s tím přijdou napomoc zdejší kamarádi na tvojí úrovni.
30.11.2009 11:29 K dílu: s bohem Terminuscorner
V tom případě se to píše nashle nebo nashle´. Nevím ale, proč bych tě měla doučovat pravopis.
30.11.2009 11:24 K dílu: Divadlům Terminuscorner
Je to špatná báseň, nic v ní není a interpunkci neumíš. Nejen interpunkci. Můžeš se vymlouvat, na co chceš.
30.11.2009 02:07 K dílu: lízátko Terminuscorner
Použitelné jen jako text pro místní dechový soubor, ale zpívat raději až na konci hasičského plesu. První dva verše poslední sloky by se hodily i pro dechovku hrající na plese KSČM. Po literární stránce je to odporné, autor psát neumí. Hodnocení textu: otravný, nepouživatelný, číst dvakrát je ho možné jedině v opilosti, kterou si uměl přivodit a přežít jen Rasputin.
30.11.2009 01:56 K dílu: s bohem Terminuscorner
neroušek: Snaha patrná, ale pořád špatně. Zkus třeba sbírat nálepky od tavených sýrů a lepit z nich obaly na knížky, tím se dá taky zabít čas.
30.11.2009 01:51 K dílu: slzy nejsou mince Terminuscorner
To avízo bylo zbytečné, BigBivoji. Nečekala jsem, že jsi něčím schopen překvapit a primitivní rýmy Indie x Gambie mě přesvědčily, že psaní je pro Tebe jen něco, co jde zdánlivě snadno, protože zmáčknout klávesu na klávsnici umí úplně každý. Obashově mi to vtipné taky nepřijde a ani to není pro mě určeno. Jestliže si špatní autoři mezi sebou musí dodávat takovéto podpory, příště mě z toho vynech, nemám čas tyhle plky číst.
30.11.2009 01:44 K dílu: cudnost chlípnosti Terminuscorner
Právě poslední dva verše jsou to jediné, co z básně jakž takž stojí za povšimnutí. Jinak je to prázdnota slov zakončená banalitou v posledním verši první sloky. Text poživatelný, ale pro svou převážnou prázdnotu k polykání nevhodný.
30.11.2009 01:31 K dílu: Padám Terminuscorner
Mně je úplně jedno, co jsi zažil. Zajímá mě to, co jsi napsal. A to je opravdu nic.
30.11.2009 01:29 K dílu: Divadlům Terminuscorner
Archaicky převrácený slovosled, svědčící o tom, že autor by rád vytvořil cosi jako verše s přízvuky, ale opravdu o tom nic neví. Takhle je to jen stylistická křeč. Trapné neumělé slovesné rýmy opustit x obelstít, zhasínám x zašeptám. Obsahově nula. Náhodná interpunkce, která prozrazuje základní neznalosti českého jazyka. Text velmi špatný, nepoživatelný. Své učitelce českého jazyka ať se radši autor takovým výplodem nechlubí.
30.11.2009 01:20 K dílu: Padám Terminuscorner
Těch úderů hlavou do klády mělo být víc, pak by snad nevznikla takováto slátanina.
30.11.2009 00:57 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
V chováním k druhým je třeba být maximalisty...¨ V osobním chování určitě, ale na literární úrovni je třeba vyjadřovat pravdu, i když je autorovi třeba nepříjemná. Pár stránek od Šaldy a třeba ti to docvakne.
30.11.2009 00:55 K dílu: s bohem Terminuscorner
Zcela záporná úroveň. Nejdřív se nauč alespoň základy českého jazyka.
30.11.2009 00:51 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Tím tady končím svoji diskusi s tebou, protože přihlašováním nechci zvyšovat návštěvnost tomuto nulovému textu.
30.11.2009 00:50 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Neroušek: slova plácání a nenormální se nepříčí kodexu chování na Písmáku. Není to nadávka, jen pojmenování stavu, v případě slovo plácání jde o emoctivní, nicméně ne urážlivý pojem.
30.11.2009 00:46 K dílu: tolik popela snad jedna hlava ani neunese... Terminuscorner
Osobní frustrace, oblíbené téma, když člověk s grafomanskými sklony má nutkavou touhu něco napsat. Zavádějící prolog, aby zvášil magičnost díla. Podání tohoto tématu ale bylo vyjádřeno jinými básníky mnohem lépe. Text jedlý, pokud v dosahu není origninálnější autor, například Jiří Wolker se svým Stanu se menším a ještě menším. A což teprve dekadenti.
30.11.2009 00:37 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Já ti tvoje domovské plácání neberu, ale nemám zájem na něj přistupovat.
30.11.2009 00:36 K dílu: kostky vrženy a karty rozehrány Terminuscorner
poživatelný
30.11.2009 00:35 K dílu: kostky vrženy a karty rozehrány Terminuscorner
Bohužel opět velmi banální a lacině asociativní. K tomu neobjevnost a nevyváženost rýmů. Čtyři světové strany a směrů tisíce, to snad by sedělo do veršovánky začínajícího veršotepce v Dikobrazu z jara 1968. Text mírně považivatelný, v krku komicky šimrající, ale komika brzy přechází v nudu.
30.11.2009 00:31 K dílu: nečekaný východ Terminuscorner
Ty mi nebudeš určovat, koho mám číst a hodnotit. Je to moje volba.
30.11.2009 00:26 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Že autor není začátečník, ještě neznamená, že jeho dílo má nějakou hodnotu. On už fakt, že o sobě mluvíš ve třetí osobě svědčí o něčem jaksi nenormálním. Pokud se ti ale tyhle prázdné texty líbí, já ti to přece neberu.
30.11.2009 00:24 K dílu: nečekaný východ Terminuscorner
Neznám všechny tvoje nicky a opravdu nejsi vůbec zajímavý autor, abych chtěla mrhat čas jejich vyhledáváním.
30.11.2009 00:23 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
To jsou tvoje pomyslné extrémy, neroušku.
30.11.2009 00:21 K dílu: Kdyby volby mohly něco změnit, dávno už by je zakázali Terminuscorner
Tohle je opravdu velice špatná poezie, vlastně to vůbec není poezie, ale ani to nemá na satiru ve verších. Neadresné, neobjevné, primitivní, snad do nějakého blogu mladých nespokojenců. Pokud snad byl záměr připodobnit podání stroji tím, že autor píše jednotlivá slova pod sebe, pak takový záměr nevyšel. I ten Majkovskij to zvládal bravurněji a zajímavějěji. Text nepoživatelný, a pokud, tak jen jednou.
30.11.2009 00:17 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Ad neroušek: Jak mám vyzdvihovat pozitivní stránky díla, když tam žádné nejsou?
30.11.2009 00:15 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Neroušek: já nikoho nedeptám, jen jsem napsala svůj názor na tu pseudobáseň. Autora osobně neznám a nemám důvod poznávat. Tady se snad musí jen chválit?
30.11.2009 00:13 K dílu: nečekaný východ Terminuscorner
Banalita, věty nicneříkajícího osobního dopisu rozkouskované do čehosi, co má připománat verše, anonymita oslovované osoby textu nijak nepřidává, spíš je to jen laciný způsob, jak zvýšit hodnotu nicneříkajícího textu. Text poživatelný, ale tak, že si jeden jeho poživatelnosti vůbec nevšimne.
30.11.2009 00:08 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Ad mořský koník: Pod jakým původním nickem?? Včera jsem se přihlásila a ty jsi první autor, na kterého jsem klikla.
29.11.2009 23:52 K dílu: slzy nejsou mince Terminuscorner
Uplakánkost, deníčkové veršotepectví, neobjevné asociace, nízký stupeň inovace v novotvaru čajokrásně, snad novotvar čalamádokrásně by lépe vyjádřil, že se jedná o čalamádu slov jen proto, aby vznikl nový příspěvek, nerozlišování vzorů trpí a sází ve tvaru sloni kráčí poukazuje na autora z jižní Moravy, což ale nulovou kvalitu texu nijak neovlivní. Text poživatelný, ale nesytící.
29.11.2009 23:33 K dílu: poslední sjezd z dálnice Terminuscorner
Banalita, bez nápadu, jenom klišé, nicneříkající moralistní důtka vůči čemukoliv, podaná naprosto nenapadnutě. Velmi špatné a zbytečné. Text nejedlý, i když neškodný.
Nahoru