17.03.2014 13:41 K dílu: Áďa

Dobrý den pane Prosecký, dobře, že se ptáte. Už delší dobu se trápím myšlenkou jak Klub oživit, nasměrovat, dát mu nový smysl a vždy v úvahách narážím na vlastní nedostatky, málo úsilí i času a roztěkanost.

Dovolím si proto tímto oslovit členy Klubu, zda by se mezi nimi našel nový, neopotřenovaný, dynamický a kretivní nový vůdce Klubu, jenž Klub povznese k výšinám a možná i dál!

Budu rovněž velice vděčný za nápady ohledně náplně a směřování Klubu. Děkuji Vám!

27.09.2013 09:59 K dílu: Co stihnou jenom ženský... Áďa

Věčnost je složena z nekonečného množství prchavých okamžiků, které nevnímáme. Díky autorovi však teď jeden vidím...

27.09.2013 09:48 K dílu: TÁTOVI Áďa

Obdivuji autorovu úspornost slov tak všedních, které však budí přehršel emocí tak silných...

27.09.2013 09:30 K dílu: Mizící svět Áďa

Je to "chytlavě osobní", v náznacích, emotivní díky zkušenostem každého z nás...a to je dobře.

20.07.2009 15:32 K dílu: Moji Číňani Áďa
Nejsilnější moment je samozřejmě "krmící scénka", to jsem slzel smíchy... Ostatní části jsou jako kdyby doplňkové, možná by stálo za úvahu "krmení" ještě víc vypiplat a úvod zkrátit. Tím by bylo asi dosaženo ještě většího efektu :-)
14.04.2002 00:00 K dílu: Áďa
Papouchu, už jsem si četl Vinaře ale Boží mlýny se mi líbí ještě víc. Má pocit, že dovádíš do dokonalosti přepis nářečí tak aby to správně znělo, např...jaxviňa....widle...gdes... Opět lidová moudra:....baby só na love jak slípky na flusanec... Dobře jsem se pobavil a ty si zasloužíš TIP. Přidávám do klubu Humorná próza.
29.01.2003 00:00 K dílu: Dělení klubů Áďa
Dámy a pánové, jmenuji se Adam Dvořáček a jsem zakladatelem klubu Humorná próza a poezie. Souhlasím, že kluby vznikají poněkud živelně a né každý klub se rozvine až do funkční podoby. Myslím si, že určitým filtrem je počet členů klubu, podle kterého jsou kluby seřazeny. Klub s jedním členem je buď zcela nový nebo zcela nezajímavý. Přesto se nebráním kategorizaci - jen zatím nevím do jaké kategorie nás zařadit, snad klub literární nebo zájmový-to by rozhodli členové hlasováním :o) Chválím Clovrdika za snahu prosadit užitečný nápad, líbí se mi to.
19.12.2002 00:00 K dílu: Smolnotužná Áďa
Ahoj Rainmane, líbí se mi ty novotvary, vytváří takovou měkou atmosféru, jako když si milenci šišlají do ouška :o) Nevýhodou takových novotvarů je však horší čitelnost, kdy čtenář má s textem víc práce aby mu nic neuniklo a vše pochopil správně. Závěr jsi pojal vtipně, nejdřív necháš čtenáře ukolébat krasotvary slov, kdy vše směřuje k intimní schůzce na mechu a pak "prdel" :o) Trochu jsem, ale nesvůj z hrubosti poslední věty, kdy mi připadne, že stejnou skutečnost, by jsi dokázal popsat stejně kontrastně, ale v rýmu a bez "prdele". Tvé dílko se mi líbí, jen tak dál. TIP*
14.05.2003 00:00 K dílu: Diskuze klubu: HUMORNÁ PRÓZA&POEZIE Áďa
Vymyslete prosím krátké a úderné sdělení do Výzvy klubu Humorná próza a poezie. Vaše podněty budou zapracovány do nové výzvy. Děkuji za Vaši tvořivost. Áďa - zakladatel klubu
20.04.0002 00:00 K dílu: Diskuze klubu: HUMORNÁ PRÓZA&POEZIE Áďa
...nebo Brete? :o)))
20.04.0002 00:00 K dílu: Diskuze klubu: HUMORNÁ PRÓZA&POEZIE Áďa
Ale jistě Breto :o)
29.03.0002 00:00 K dílu: Diskuze klubu: HUMORNÁ PRÓZA&POEZIE Áďa
Maličkost :o) Každé dílko má své pětimístné číslo napsané úplně vpravo nahoře, vedle datumu vložení. V celkovém seznamu klubů klikneš na ADMINISTRACE Pak sjedeš až na konec stránky kde je VLOŽENÍ DÍLA. Vybereš si KATEGORII do které se to hodí a do ČÍSLO DÍLA napíšeš to zapamatované číslo. Pak stikneš VLOŽIT a je to tam :o)
20.04.2002 00:00 K dílu: Kdesi v buši... Áďa
Ahoj Aki, na to jak drsňácky vypadáš na fotce, píšeš velice mile :-)
29.03.2002 00:00 K dílu: Áďa
Ahoj Čmeláku, díky moc, to stejné i tobě :o) p.s. Je to milé Áďa
20.04.2002 00:00 K dílu: O ptáčkovi Áďa
Ahoj Materulko, vítám tě na Písmákovi, ve světě kde tvá máma už něco dokázala :o) Tvá básnička je moc pěkná i když trochu smutná. Ale o to asi pravdivější. Vedeš si Materulko, jen tak dál :-)
14.02.2002 00:00 K dílu: Áďa
Dámy a pánové, Čmelák jakožto aktivní člen klubu Humorná próza se Vám snažil říct, že být otevřený a dělat si srandu třeba i ze sebe se moc nenosí. Vždy člověk vypadá líp jako TVRĎAS než jako usměvavý TRDLO. Cítíte ten rozdíl? Považuji všechny, kdo se snaží o smích za velké hrdiny, protože se nebojí očekávat, doufat v dobré a být otevření-zranitelní. Děkuji Čmelákovy za výzvu a souhlasí s Kuchleisem, že je lepší snažit se a prochrát než skepticky čekat opodál co se stane. Adam Dvořáček-zakladatel klubu Humorná próza
05.02.2002 00:00 K dílu: Jak to (ne)bylo s Kolumbem Áďa
Ahoj Falcone, jsem zakladatel klubu Humorná próza a jeho člen Kuchleis přidal tvou povídku do tohoto klubu. A tak jsem se o ní dozvěděl. Musím uznat, že tam právem patří, kdybych tvou povídku četl první já, přidal bych ji tam bezváhání-dobrá práce Kuchleisi! Tvá povídka se mi líbí. Text i děj příjemně plynou. Je tam situační humor (král a královna), slovní humor (...teď pije vestoje...) a pohrávání si s historií (kuřácký salónek před objevením tabáku...). Velmi chválím závěrečnou pointu-známá fakta člověka ukolébají k tomu, že ví jak to dopadne-a ono SLON :o)
15.01.2002 00:00 K dílu: YLYLS Áďa
Tvá povídka je smutná, ale není depresivní. Dokázal jsi balancovat na hraně mezi poetičností a smutkem. Líbí se mi tvá povídka. Je skutečná, pravdivá, osobní.
14.01.2002 00:00 K dílu: Neplánovaný výlet Áďa
Tvá povídka se mi líbí, protože je taková bakalářská-ze života. Na nic si nehraješ, nesnažíš se abys vypadal v povídce jako "Největší kladňák všech dob" a to je mi sympatické. Trochu silně jsi popsal matku, možná zbytečně použité vulgarismy. Taky mám stejnou matku, takže tě chápu, ale věřím že stejný postoj bys dokázal popsat míň hrubě. Dialogy máš velmi realistické, skoro jako kdyby sis zapamatoval každě slovo z rozhovoru. Líbí se mi jak použitím jiných slov a skladby věty jsi dobře odlišil charakter propitého žebráka od upovídané babky. Povídka se ti jako kdyby rozpadla na části matka-žebrák-babka. Přitom jsi chtěl jet na "pass blind" na výlet. To bych viděl za pojítko mezi těmi lidmi. Jen natáhni nit přes celou povídku a je to. Tvá povídka je dobrá a líbí se mi. Dávám ji TIP. Navíc mě připomínáš sebe a to se potom dobře čte.
14.04.2002 00:00 K dílu: Áďa
Ahoj Papuochu, četl jsem tvou reakci k výzvě klubu Humorná próza a tak jsem se dostal až k tvému příspěvku. To nářečí je fantastické. Sice se to hůř čte než poslouchá, ale hefty (lidová moudra) typu: ...nojosedlositosviňa...,...krótijó hubama jak vemblód...,vedle hrozna ani neležalo... jsou velice vtipné. Vtipná je i věta:...hubu rosfláká tak, že se nebudu moct téden posadit....jednak obsahem a navíc i svou nelogičností. Je vidět, že nářečí nepoužíváš samoúčelně, ale že je zkrátka způsobem vyjadřování a přemýšlení. V klubu Humorná próza je už tvůj Vtípek a s dovolením tam přidám i toto. Máš můj TIP.
15.01.2002 00:00 K dílu: Cukrárna Áďa
Milé. Velice milé, až tedy na tu prodavačku :o) Líbí se mi tvůj fejeton, protože svůj odpor k prodavačce - k němuž se připojuji - jsi dokázala vyjádřit decentně a přitom jasně.
14.01.2002 00:00 K dílu: Vše zlé se jednou vrátí... Áďa
Je mi špatně, nevýslovně špatně ! Což je důkazem toho, že je to dobře napsané. Tvé dílko, je ukázkou toho, že naše představivost se zakládá na zkutečnosti. Nudli si každý představí do detajlů a je mu zle. Prostřelenou hlavu jsem nezažil a tak mě v textu nijak nezaujme-narozdíl od nudle ! Bravo, velmi působivé.
14.01.2002 00:00 K dílu: Áďa
Je to příjemně melancholické. Líbí se mi, že ač si chlap, nebojíš se takto citově ukázat. První větu jsem musel číst víckrát, abych se v ní vyznal. Je na mě moc komplikovaná. Ale s myšlenkou souhlasím. Vtipné mi přišlo:..pindík po mrazivé koupeli...,...prodřít sklo...,...jízdní kolo co dávno vypustilo duši..., a jiné. Na konci už je možná toho citu moc, stačilo by naznačit jen zlechka. Jinak fajn.
05.02.2002 00:00 K dílu: To znám z Kladna Áďa
Kuchleisi, líbíš se mi jako autor a mám rád tvůj styl. Tato povídka, ale není tak dobrá jako ostatní co jsem od tebe četl. Asi míň štastné jsou ty dlouhé věty-matou mě. Líbí se mi:....stydne mi pivo...,...a třetí a pak přišel Michal a dal si pivo...,...pod svícnem je největší tma... Mám rád tvé dialogy-hlavně teď se ti podařil ten s těma holkama.
05.02.2002 00:00 K dílu: Operace skleněné nohy Áďa
Kuchleisi!!!! To bylo odporný!!!!Píšeš přesně tak, abych si to okamžitě představil. Nevím jestli je to tím, že jsme si podobní nebo tím že mám tak sugestivní představivost, ale umíš mi pěkně brnkat na obrazotvornost. Na povídce se mi líbí rychlé tempo, nářečí a sugestivnost. Trochu jsem měl problém s tím dlouhým odstavcem na začátku, ztratil jsem se v textu. To se již ale nedá říct o konci- čtu si to v učebně a jestli mě někdo pozoruje jak se zatajeným dechem, těsně před omdlením si držím jednou rukou "pořezanou" nohu a druhou ústa-no prostě perfekně napsané.
05.02.2002 00:00 K dílu: Karakter Áďa
Ahoj Kuchleisi, pročítám povídky zařazená v Humorné próze a jsem rád, že tato tam je. Líbí se mi na tvé povídce její opravdovost. Když jsem ji četl, tak jsem jel v kupé a naproti brebentil chlápek v kanárkovém sáčku. Čte se dobře, snadno a lehce protože je napsaná tak abych si vše hned představoval. Miluji takové knihy-čteš a nevnímáš řádky a stránky a slova - ale děj, nálady a situace. Jo, s tou hotovostí-pracoval jsem chvíli v bance a viděl desítky miliónů - o ničem, fak! ........kecám-jednou mi svěřili klíč od hlavního trezoru a já dva dny nespal a přemýšlel jak vykradu vlastního zaměstnavatele-naštěstí klíče mají vždy dva :o) Tvá povídka se mi také líbí pro upřímnost a otevřenost s jakou v ní sám vystupuješ.
07.03.2002 00:00 K dílu: Áďa
Ahoj Popelucho, pečlivě jsem si přečetl celý tvůj příspěvek. Nejdřív jsem měl podezření, že jsi kluk- to podle sexistických narážek, dvojsmyslů a hrubších výrazů- ale poté co jsem si uvědomil, že nejspíš stejně jak překotně píšeš tak i mluvíš, měl jsem jisto v tvém ženství. Takové kadence by totiž mužský mozek nebyl schopen! Jsem rád, že tvůj příspěvek je v Humorné próze, ale jsem přesvědčen, že tvé historky by byly na živo ještě lepší :-)
07.03.2002 00:00 K dílu: Áďa
Černý humor....aneb cizímu neštěstí se řádný Čech rád zasměje :o)
05.09.2005 00:00 K dílu: Utržené sluchátko Áďa
Ahoj Vaude, máš pravdu, že napsat o tak všední věci jako je mobil-nevšední fejeton, je úkol pro zdatného "psavce". Myslím si, že tobě, díky několika krátkým a velmi humorným minipříběhům, se to podařilo na výbornou. Čtenář je baven odstavec za odstavcem tak, že se ani nenaděje a už je na konci příjemného a zábavného fejetonu. Velmi ti závidím, že umíš psát krátké, obsažné věty s vtipem na konci, typu: "Záviděl jsem podnikatelům s obřími kufříkovými telefony co rušili příjem televize půlce sídliště." nebo "Titěrné kolibříky, co nahradí několik věcí, jež jste do té doby nikdy nepotřebovali." Fejeton je však útvar roztodivný. Po autoru žádá, aby se na téma podíval s odstupem a nadsázkou a protkal své dílko myšlenkou hodnou zapamatování. Osobně se mi takový fejeton ještě nepodařilo napsat :-) Ani přibližně! Ale myslím si, že pokud tvůj příští fejeton bude své jednotlivé odstavce více spojovat nějakou myšlenkovou nití a nejen tématem fejetonu-bude se bezesporu jednat o famózní počin! Děkuji Ti za příjemné počtení-dobře a mile jsi mě pobavil. Dovolím si ohodnotit "Tipem".
12.06.2005 00:00 K dílu: Moji Číňani Áďa
Ahoj Vaude, předně musím napsat, že jsem se moc dobře bavil. Asi nemá moc smysl zdůrazňovat, že to bylo hlavně v části, kdy jsi "krmil" čínského státního příslušníka :-) Někdo ti myslím trochu měl za zlé, že je to spíš povídka-nic si z toho nedělej a tvrď, že píšeš povídkové fejetony :-) Navíc úplně čistý fejeton nemá to kouzlo osobního prožitku, které tvoje "povídkové" vyprávění má velice silné. Podle mého názoru je nejsilnější stránkou tvého dílka schopnost popsat situaci tak, že čtenář ji osobně prožívá. Já například se děsně smál a přitom styděl co si ten čínský občan o mě asi pomyslí! Ačkoliv první část fejetonu je taky o "čínský reáliích", možná by stálo za to fejeton převyprávět znovu se zaměřením se pouze na momenty 1)kamarád 2)delegace 3)prohlídka Prahy 4)restaurace 5)trapas 6)ponaučení. Pak by z téměř dokonalého fejetonu se stal naprosto dokonalý. Tento nápad ber ovšem jako doporučení od někoho komu to moc ve fejetonech nejde :-) Závěrem bych ti chtěl poblahopřát k citu pro komičnost situace, kterou prosím rozvíjej co nejvíce. Jednoho dne se tak může stát, že tvůj naprosto "vyladěný" fejeton bude mít za následek poranění čtenáře-strhnutím jeho bránice :-)
20.04.0002 00:00 K dílu: Áďa
...nebo Brete? :o)))
20.04.0002 00:00 K dílu: Áďa
Ale jistě Breto :o)
29.03.0002 00:00 K dílu: Áďa
Maličkost :o) Každé dílko má své pětimístné číslo napsané úplně vpravo nahoře, vedle datumu vložení. V celkovém seznamu klubů klikneš na ADMINISTRACE Pak sjedeš až na konec stránky kde je VLOŽENÍ DÍLA. Vybereš si KATEGORII do které se to hodí a do ČÍSLO DÍLA napíšeš to zapamatované číslo. Pak stikneš VLOŽIT a je to tam :o)
07.02.2002 00:00 K dílu: Áďa
Není zač - obzvlášt u Anonyma64 :o)
30.01.2002 00:00 K dílu: Áďa
Vítej v klubu Čmeláku :o)
Nahoru