18.12.2021 10:51 K dílu: sídliště potměchuť

No uzel... Až do tý doby je text čistej, docela úspornej a provázanej různejma figurama, někdy rytmicky, někdy rýmem... Na konci se to zahltí do dlouhatánskýho dvojverší, který se rytmicky rozsype a drží ho pohromadě jen to "tebe-nebe". Osekala bych tu ukecanost (nebo pokud ti přijde sdělení důležitý, pohrála bych si s ním trošku citlivějc) a připravila půdu, aby mohl údernějc vyznít ten úplnej konec. Bohové vyčpělýho piva a tkáně postele jsou totiž opravdu hezký. 

16.12.2021 13:20 K dílu: Palupín potměchuť

Taková skica, ze který se ještě něco vyloupne. Má to armosféru, má to dokonce vůni, má to zaděláno. Vidim v tom dobře vystavěný kulisy nebo řekněme expozici pro skvělej příběh. Tohle je dobrý, jenže už jste s bráchou napsali lepší. Nojo laťku máte vysoko :) A jak spolu vlastně píšete? Ten proces mě dost zajímá...

16.12.2021 13:12 K dílu: sídliště potměchuť

Jo to mě baví. Obraznost, rytmizace, takový ty rýmy-nerýmy, spíš asonance, příběh a dobrej konec. Jen těsně před koncem je v tý jednoduchosti a čistotě takovej spletenej uzel*, kterej kdyby se rozmotal, bylo by to za mě fakt perfektní...

*"tak bezútěšně // organicky // ozvěna z prázdné chodby. nebo z tebe? (...) nebe"

stáhneš se zpátky; // do ústranní, do útrob bytu; do výřezu nebe

16.12.2021 13:03 K dílu: Sépie potměchuť

Je to smutno-legrační, dobrý. Něžně zparodovaná láska k personifikovaný byrokracii? Paráda. 

16.12.2021 12:47 K dílu: místa do nichž nepatříš potměchuť

Už dlouho jsem tady nečetla takhle zdánlivě mimoděk a přirozeně rytmizovanej text, opravdu povedenej. 

Je tam jen pár míst, který vykopávaj. Možná je to záměr, možná nostalgie, nevim, těžko říct u tak starý věci... 

"vyrazí / hejno poplašných vran" (tady bych ubrala jednu slabiku, např. vyrazí tryskem hejno vran", sedí to najednou do tvýho metra a hezky to plyne. 

Rozsype se to zase až tady: až na konečcích prstů / je vidět tvoje / násilí (dělá to ten první verš a pak předrážka ve druhym). A to mi přijde škoda, protože pak to visí jen tenkym kousku kůže "násilí" a "vzpříčily", přitom by ten rytmickej most mohl bejt mnohem pevnější. 

 

Každopádně obsahově mě to taky sedlo, určitě si od tebe ještě něco zajdu přečíst. 

17.09.2021 22:36 K dílu: znovu parybami potměchuť

Normálně mě tenhle text úžasně rozesmál a rozvernil. Dík za to. Pokud bych měla mít výtku, tak jedině ty inverze mi to trošku hatěj. Na ten čistej pocit radosti a snový legrace házej takový parodický odlesky. Ale třeba je to záměr...

02.07.2021 10:58 K dílu: Extra Silný potměchuť

To je o křesťanskym supermanovi! Tenhle chlapík obrátí na víru i Boeing 737! Jednou rukou. Výborný. Extra silný.

Mušaši, tipla bych, že právě extra strong je refrén a pointa celý reklamy. Možná jsi její cílovka ;) Reklama na pravé muže – úplně vidím ten nepoužitej extra strong gel pro extra strong men. 

17.12.2020 11:48 K dílu: Hukot potměchuť

Cha tak to mě rozjařilo, pobavilo, jo. 

17.12.2020 11:45 K dílu: Tak voláme na děti potměchuť

Četla jsem to včera v autobuse, připomnělo mi to jeden text od Petra Hrušky. Zkoušela jsem ho hledat a místo jednoho našla dva a stejně to nebylo všechno, třetí mi ještě chybí. Všechny jsou tak máloslovný, jemný, je z nich cejtit teplý pyžamo, kradmý plížení kolem spánku druhejch, propustná hranice mezi spánkem a snem rozvlněná pravidelnym oddechováním. Chci říct, že v těch málo slovech si toho člověk odžije mnohem víc. A ten samej pocit mnohem košatějšího zážitku mi dává tenhle tvůj text. Sám název stačí, točí se kolem něj příběh. Dobrý to je. 

04.02.2020 15:21 K dílu: Přivoň. Takhle je cejtit můj zběsilej tep potměchuť

Děkuju za zastavení. Těší mě takový množství přídavnejch jmen :) 

Philogyny: Tomu začátku, ani dobře míněný radě ale bohužel asi nerozumim. 

01.07.2019 18:33 K dílu: Šachování potměchuť

Díky za zastavení.

26.05.2019 17:44 K dílu: Mojí babičce se zvířata hnusila potměchuť

Gora, ysslandia: Je to tak. Je to jen jeden dílek z komplexnější expozice charakteru, proto má taky takový "dílčí" vyústění. Celkově to zapadá do jedný vymyšlený biografie. Fajn, že je to cejtit. Díky za přečtění.

R.L.: Chacha vlastně mi to lichotí, když hodnotíš na základě postoje postavy, takže taky dík :)

03.01.2019 21:11 K dílu: Hyperprostor potměchuť

Chacha, perfektní grády to má, Nicky Laudo.

03.01.2019 21:06 K dílu: Chybí mi kus hlavy… potměchuť

Ta první je pravej, nefalšovaně rozkošnickej nářez, vtipnej, hravej, údernej. Ta druhá má v jejím světle trochu líbivej, lehounce patetickej nádech. Možná ti právě o ten rozpor šlo, ale já bych si je obě víc užila odděleně, alespoň tý druhý by určitě slušelo stát samostatně, protože by se na ni šlo líp naladit, vystoupily by zřetelnějc její vlastní rysy a ten nádech by možná v tom světle působil jinak, intimně a upřímně. 

16.05.2018 21:55 K dílu: Jestřáb, jeho smrad a Laura Palmerová potměchuť

Dík dámy. A Goře především, protože zdrobnělina "hnusík" mě rozesmála už podruhý chacha. V top ten slovech, při jejichž vyslovení se mi třese bránice, se dostává na stejnou úroveň jako "trupík".

16.05.2018 21:48 K dílu: Labuť tyvole potměchuť

qíčala: Díky. Tvůj příběh je silnej. A protože jsem u toho nebyla, nemůžu úplně souhlasit – dobrou lovestory chce každej vidět víckrát. Pokuds teda hlavního protagonistu nesrazila ty, to by byl zas jinej žánr ;)

07.03.2017 15:13 K dílu: Labuť tyvole potměchuť

Díky za zastavení.

agáta5: To by bylo moc jednoduchý. Ve skutečnosti bude prej dotyčnýho škrábat v krku. Na celej den štěstí by musel pohladit proti srsti krtka-albína.

Adriana B.: Děkuju. A jak to píšeš ty? :) I Naše řeč už znala googlit v roce 2009: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=8044

29.06.2015 15:56 K dílu: Plameňák s opadanými ohni potměchuť

Líbilo by se mi, kdyby text skončil třetí strofou. Poslední mi přijde zbytečně dovypravující. Takhle neurčitě už vyústilo moře jinejch... Za 3/4 tip.

Nahoru