25.07.2012 00:54 K dílu: katugiro
ček dis aut!
12.05.2012 15:10 K dílu: katugiro
(:
12.04.2012 20:02 K dílu: katugiro
tuším že 6 z 9, whispermoonlight se přijímá. jestli se na to pivo chystáte někdo přijít, dejte vědět, avizoval bych tam, že bude možnost setkat se a případně si něco vyjasnit s kritiky
06.04.2012 16:06 K dílu: katugiro
probůh, egile, na patnácti řádcích jsi popisoval, co všechno skvělýho pro literaturu děláš. pak ses výslovně ptal na "důvod TVÉHO redaktorování, když jsi coby admin zřejmě zcela organizačně a komunikačně neschopný". ani jednu zmíněnou funkci nezastávám a připomínat ti, co jsi sám psal před třemi hodinami, mi přijde už úplně absurdní. jedu na velikonoce pryč, takže s další odpovědí už nepočítej.
06.04.2012 15:46 K dílu: katugiro
egile, až se budeš příště někoho ptát na redaktorování, tak se nejdřív zkus trochu zorientovat. a až se budeš zase někde obhajovat, uvědom si, že ne všichni mají takovou potřebu. to je ode mě všechno. zbora: někde nahoře je tlačítko pro výstup
06.04.2012 09:07 K dílu: katugiro
Vychladni, egile. Že "sraz byl plánovaný právě z toho důvodu - abychom případně koncept spolupráce domluvili"? Haha, ještě mi napiš, že jsi ho plánoval ty a že jsi na komunikaci v Sekci roky kašlal právě kvůli přípravě na setkání... Jak to fungovalo na Totemu je sice hezký, ale nechápu proč to sem píšeš, zvlášť když jste nebyli schopný v tom pokračovat. Jo on za to může majitel, aha. Tak to přeju vydařenou kariéru na Písmáku. Až místo prázdnejch keců to datum opravdu vymyslíš, místo zarezervuješ a kritiky obešleš, budeš mít teprve právo soudit moji aroganci. A říkám ti rovnou, že pokud ten sraz nenaplánuješ, tak nebude... jé, to je vlastně od tebe dost arogantní, viď?
05.04.2012 23:23 K dílu: katugiro
Hele, pokud by sraz byl, tak jenom kvůli tomu, že bych ho naplánoval, zorganizoval, zařídil a uprosil kritiky, aby se ho milostivě zúčastnili, protože jste byli čtyři, kdo na to vůbec reagoval, plus teda zuzu, která už je z obliga. Z tohohle přístupu, kdy furt kafráte a společná práce žádná, jsem dost otrávenej.
05.04.2012 21:21 K dílu: katugiro
Zdá se mi, že je tvé "chm" nespokojené, egile, ale jinak ti nerozumim, takže kdyby ses moh vyjádřit otevřenějc...
05.04.2012 16:52 K dílu: katugiro
Abych vás dlouho nenapínal, extrabuřt sraz se konat nebude, zejména proto, že jsem ho nenaplánoval, a zejména proto, že dítě na skleníku naplánovala jiný. Takže kdo chcete, přijďte na méně formální, ovšem o to zábavnější Pivo 20. dubna u Luciana, viz kategorie Srazy a akce. Patrně dojde na pálení ovcí a konečné řešení židlovské otázky.
26.03.2012 09:02 K dílu: katugiro
to není úplně otázka víry... :)
18.03.2012 15:56 K dílu: katugiro
aha, sorry, už chápu... asi se smazala, dám ji pryč
18.03.2012 15:46 K dílu: katugiro
o tom nic nevím, v seznamu je
15.03.2012 22:38 K dílu: katugiro
pokud jste si nevšimli, opustila nás Zuzulinka; jelikož mi k tomu psala stručné vysvětlení, zeptal jsem se jí, jestli ho sem můžu přetisknout, ale prý mám napsat jen že odešla z vlastní vůle - tedy tak činím
12.03.2012 21:14 K dílu: katugiro
9 pro myslím stačí, vk je přijat
12.03.2012 13:08 K dílu: Zachovat se v rámci svého práva = zachovat se vždy správně? katugiro
Tak co, přišlo se na to, kdo že byl ten spravedlivej? Asi MM, žejo? Ten co přemýšlí takhle (uvádím pouze fakta bez jakéhokoliv osobního zabarvení): - bych rád, abys zapojila všechny své dostupné mozkové závity - nechci si domýšlet co všechno a komu všemu [Dero] prozrazuje neveřejně - demonstrace moci - Rána přišla ale z úplně jiné strany než jsme čekali - Paranoidní admin každou naší snahu vezme jako pokus o rozvrácení serveru nebo napadání lidí - Já v diskutování končím - obě strany odsuzuješ, protože ty to víš nejlíp, ale to máš fuk, tady už na ničem nesejde - sis jenom přišel plivnout? - Nyní je každý patlal básníkem, zítra bude každý básník majitelem literárního serveru No, zas tak vtipný to není, dobře. Chtěl jsem tím ukázat, že s výroky bez kontextu si můžeš dělat co chceš, a i když je stokrát budeš prezentovat jako "pouze fakta bez jakéhokoliv osobního zabarvení", tak když je zároveň představíš jako něčí "kritickou práci", je to prostě nehorázná manipulace. Kritická práce není to, co po tobě zbyde pod dílem. Ta práce začíná čtením a často ani ve vyjádření v kritice nevyústí. Ano, bylo by krásné, kdyby byl každý výběr zdůvodněný (a osobně jsem stále pro, aby to tak bylo), každá kritika měla hlavu a patu a byla přínosná nejen pro autora, ale i pro cizí čtenáře... ale taky by bylo krásné kdyby venku bylo pořád hezky, řidiči ve městě dodržovali padesátku a každý dělal takovou práci, aby místo ní nemusel lézt na net. Možná byste mohli jednou narovinu říct, o co vám jde, myšleno tady na Písmáku. Ale to byste se nad tím museli pořádně zamyslet a nevykřikovat hned, že jde o spravedlnost, rovnost a boj za politické vězně.
11.03.2012 23:37 K dílu: katugiro
O vstup do Sekce požádal "vk", v průvodním dopise píše toto: Ahojte, kritici, Lyryk a Danielane ma povzbudili k vstupu medzi Vás. Chcel by som to v sekcii vyskúšať; predstavujem si to takto: Venoval by som sa predovšetkým slovenskej poézii. Už teraz sa snažím sledovať všetkých tunajších slovenských autorov, ktorým by sa možno zišiel slovenský kritik. Nemám žiadne formálne vzdelanie v oblasti literárnej teórie. Moje literárne poznatky sú gulášom písania a čítania poézie a len v obmedzenej miere literárnej teórie (časopisy, články). Myslím si však, že aj takto "intuitívne" dokážem vyzdvihnúť kvalitné/zaujímavé dielo (výber), resp. pomôcť autorovi nejakým námetom na rozmýšľanie o jeho vlastných básňach. Trávim tu veľa času, niekoľkokrát denne, takže by som bol relatívne dostupný. Pravdepodobne by som bol spestrením sekcie, možno určitá protiváha. Okrem toho som milý, vecný, prísny a stručný ;-) Zvážte, prosím, či by som bol prínosom. Dík, vk --- hlasujte, prosím, o jeho (ne)přijetí. K tématu z minulého týdne: jsem rád, že to nedospělo do stádia, kdy by se musela Sekce štěpit na nesmiřitelné tábory. Protože se zatím nic nedohodlo, nechám to na osobní setkání; mírně uvažuju o tom se zase mezi kritiky zapojit, ale to asi nechám zatim taky, protože bych musel (ne)přijímat sám sebe..:)
04.03.2012 12:59 K dílu: Písmák zralý na občanku katugiro
Dva dny před narozeninami bude Olda (pan zakladatel) přednášet na ČVUT, tak se ho tam můžete jít zeptat, jak se má :)
04.03.2012 12:38 K dílu: katugiro
a nezapomínej, že StvN dokonce předbíhá!
03.03.2012 21:49 K dílu: katugiro
:))
03.03.2012 21:17 K dílu: katugiro
bééé, sorry za ty mezery, formátování z notepadu :/
03.03.2012 21:17 K dílu: katugiro
Splácal jsi toho hodně, Marvine, ale zkusím ti postupně odpovědět. Nejdřív teda... představuju si, jak malej Marvin jede s rodičema autem po zacpaný D1 a usmyslí si, že chce termix. "Mámo, dej mi termix," začne pokňourávat. Maminka se zamyslí, taky má toho ploužení už dost, ale termix je v kufru a táta nemá kde zastavit, tak povídá: "Teď to nejde, Marvínku." "Nemel blbosti, ty krávo, domluv se s tátou, někde zastavte a naval termix. Ne že bych měl hlad, ale mám na něj děsnou chuť!" Matka se obrátí na otce, který ji seřve, že se s tím fakanem nemá vůbec bavit a že podává návrh na rozvod. "Marvínku, tatínek říká, že teď termix vytahovat nemůžeme. A mluv slušně," tlumočí maminka. "Jaký slušně? Prostě jsi mě chtěla odbýt a opít rohlíkem!" atd. atd. Takhle to u vás vypadalo? Já totiž nevim, kde ses jinak naučil být tak arogantní, když po někom něco chceš :) Tak teď vážnějc, snad se ti nezatmělo před očima. Neslušný jsi byl v tom, jak jsi mi na mou pracně vymýšlenou odpověď napsal, že melu blbosti. Tohle prostě není pěkné někomu říkat, zvlášť když po něm něco chceš. Podívej: majitel serveru nemá čas a měsíce až roky avizuje, že se přejde na kompletně nový systém. Za těchto okolností jsou mimo realitu téměř jakékoliv zásahy do kódu, takže by zbývalo přesvědčit kritiky, aby si jednak vybrali, čemu se chtějí věnovat, jednak se toho drželi a jednak to dali všem na vědomí. Chápu že nevíš, jak diskuse v Sekci probíhají, ale ubezpečuju tě, že to není přátelské povídání u kulatého stolu. Sebrav tyto poznatky, odpověděl jsem ti, že zvažovat dělení Sekce nestojí za to. Nestačilo ti to, a tak přehlížeje tvé naivní "stačí, abyste se domluvili, že...", požádal jsem Kritiky o jejich názor. Názory byly - ehm - různé. Vyhrožování odchodem a návrh na mou defenestraci už asi budou vždy patřit k folklóru. Výsledkem bylo potvrzení, že zvažovat dělení Sekce v současnosti vůbec nestojí za to. Ještě k tomu "ono to pomáhá dobrat se něčemu a nacházet spojence" - nezlob se, ale já ani nepředpokládám, že bych v souvislosti s tebou někdy přemýšlel o nějakém spojenectví, na to jsem tě viděl už v příliš mnoha hádkách. Ze stejného důvodu jsem taky nepovažoval za nutné ti psát delší odpověď, než jakou jsem napsal - a tenhle román teď sepisuju proto, že mě to momentálně při večeři baví. Ne že bych čekal, že to bude k něčemu zásadnímu dobré. Máš pravdu, že spojovat míru vzdělání a sociální inteligenci není příliš moudré. Není to nicméně důvod, aby mě to nepřekvapovalo. Lidé mají spoustu nemoudrých očekávání. Jestli jsem zapomněl reagovat na něco důležitého, nebo naopak na něco nedůležitého, co bys mi ale tak jako tak mohl vyčíst, prosím, jen do toho :)
03.03.2012 18:44 K dílu: katugiro
Danielane, já nejsem vedení serveru. A teď nechápu, co jsi myslela tím "uzavřené"... Jinovato, nic proti tomu. Na tom nesení následků se mimochodem nic nezměnilo.
03.03.2012 16:53 K dílu: katugiro
Anonymní nick Magdallena, který mi ve zprávách vyhrožoval, byla Danielane. Wow. "Koherence s Marvinem". Wow. No tak aspoň že už je to uzavřené a bude klid.
03.03.2012 16:32 K dílu: katugiro
Takže Marvine, sekce se dělit nebude. Proběhla o tom diskuse (mno, něco na ten způsob), někteří by byli pro, jiní ne, řešení by bylo složité. Líbilo se mi, co k tomu napsal Jinovata: Kritik by měl být zosobněním soudnosti, tedy i soudnosti ve smyslu do čeho mluví a do čeho ne. - Tak si to přeber podle svého.
03.03.2012 16:27 K dílu: katugiro
Danielane, tebe žádám, abys nelhala. Nevadí mi, že se mnou nesouhlasíš nebo se do mě navážíš, ale vadí mi, když se snažíš s ostatními manipulovat. To, že jsem tě svévolně vyhodil ze Sekce je pravda. Není pravda, že to bylo kvůli odlišnému názoru, bylo to kvůli tvému chování, kterého jsi odmítala zanechat a ztěžovala mi tak práci; všichni věděli proč a na jak dlouho ti byla funkce pozastavena. Není pravda, že ovlivňuji hlasování. Pro přijetí Pipa bylo od začátku víc členů, než proti, ale protože jste se nedokázali dohodnout, nepřijal jsem ho. Když požádal o vstup po dvou týdnech znovu, byli pro přijetí všichni včetně tebe. Chceš k tomu něco dodat? Ne? Děkuji. Štve mě, když sem taháte osobní věci. Milerád si je s váma vyříkám naživo, ale rozpatlávat nějaký bolístky tady, když se neobtěžujete ani mi poslat zprávu... Takže, všichni, soustřeďte se prosím na kritiku. Setkání v dubnu.
03.03.2012 16:08 K dílu: katugiro
Nu, děkuji všem za věcné příspěvky, autorům těch méně věcných můžu nanejvýš doporučit chladivý obklad. Bohužel se potvrdilo, že tohle není prostor, kde by se dalo něco vyřešit, protože stačí požádat o vyjádření názoru a strhne se debata mezi nesmiřitelnými, hysterickými a paranoidními - na koho jsem zapomněl, buďte rádi :) Ale vážně - někdy by stačilo ty druhé trochu poslouchat a neupírat jim právo na názor. Už několikrát jsme si řekli, že žádné systémové změny plánovat nemůžeme a nebudeme; z diskuse pro mě vyplynulo, že někteří jsou proti dělení, někteří pro, ale implementace je v těchto podmínkách beztak nemožná, takže zachováme status quo.
02.03.2012 23:17 K dílu: katugiro
Milí kolegové, tentokrát vás nesvolávám kvůli přijetí někoho nového, ale abyste vyjádřili svůj názor na to, zda by měla být Sekce (ne)formálně rozdělena na kritiky poezie a kritiky prózy. Myslel jsem, že to ani nestojí za tu námahu s diskusí, ale tak za zkoušku... (Dohledával jsem, že Marvinův návrh na tohle rozdělení vyrostl z jeho rozhořčení nad Danielaninou nekompetentností v oblasti prózy, a tak nám možná opravdu jen přidělává práci. Nicméně, Danielane, pokud by ses mohla zdržet těch "motivačních" výběrů a zůstat u poezie, bylo by to asi lepší, dík.) (A ještě ta věc ohledně setkání: neměl jsem čas se tomu věnovat. Ne že by to vyžadovalo nějak velkou práci, ale asi by mi to musel někdo připomínat.)
02.03.2012 22:52 K dílu: katugiro
Marvine, zeptám se Danielane, co na to říká, potažmo tedy vlastně celé Sekce. Propříště bych tě na oplátku požádal, aby ses vyjadřoval slušně, a ne jako hulvát. Připadá mi, že na vzdělanýho člověka jsi sociálně nadmíru neschopnej.
28.02.2012 20:19 K dílu: katugiro
Muselo by to jít přes Dera, takže nestálo.
22.02.2012 19:54 K dílu: Žlábky ve vysoké trávě katugiro
vzduchoplavče, hodně žvanit nestačí; jako správce kritické sekce se mi takové řeči nelíbí a zajímalo by mě, můžeš-li je něčím podložit. můžeš-li vůbec třeba něčím podložit tvrzení, že pipo neumí vnímat paraboly. díky.
20.02.2012 13:49 K dílu: katugiro
Díky všem, Pipo je přijat, kdyby se vám znelíbil (stejně jako kterýkoliv jiný kolega), račte to tu ventilovat. Jinovata: zkus zkontrolovat, jestli jsi nekliknul (tady nebo na hlavní stránce klubu) na Nechci avíza, a jinak bys s tím musel za Derem
19.02.2012 20:56 K dílu: Mistr Fong v čajovně katugiro
Nestudoval u Fonga nějakej Pavlov? ;)
19.02.2012 20:53 K dílu: katugiro
Hlasujícím děkuju, prosím ještě Danielane, egila, Janinu6, Jinovatu, Pomerančovou a Zuzulinku, aby se vyslovili.
14.02.2012 02:17 K dílu: katugiro
Píše nám po dvou týdnech Pipo: Ahoj, rozhodl jsem se připomenout teď, protože pak už bych na to asi zapomněl. Kvalita kritiky, které píšu už zůstane stejná, takže se o mém přijetí, nebo nepřijetí můžete rozhodnout na základě toho co už tu je. A už vás s tím dál nebudu obtěžovat :o) Takže vás ještě jednou požádám, abyste projeli alespoň některé z jeho kritik a vyjádřili se k tomu, chcete-li ho přijmout do Sekce. V minulém - ehm - kole zaznělo, že "čte i prózu", "podle kritik je v pohodě", "umí se vyjádřit a je slušný", "je tu krátce", "kritizuje málo", "kritiky jsou glosy / nejsou přínosné".
08.02.2012 21:11 K dílu: archa v neděli katugiro
31.01.2012 10:41 K dílu: katugiro
Hm, je vidět, že ke konsenzu v nejbližší době nedojde, takže Pipo přijat není. Budu mu tlumočit požadavek některých na odtajnění identity. Osobně si myslím, že problém s přijetím někoho, u koho byste toho mohli později litovat, se automaticky řeší tím, když tu adept působí dostatečně dlouhou dobu - aby bylo poznat, jestli je konzistentní a konstruktivní. Pokud by totiž kupříkladu Pipo odtajnil svou identitu, pozbyla by jeho alternicková anonymita smyslu. Danielane tímto vracím zpět. Mám ze Sekce dlouhodobé zkušenosti s tím, jak tu (ne)funguje demokracie a vím, že je často lepší něco na vlastní triko nejdřív udělat, a pak až o tom diskutovat, pokud to za to vůbec ještě stojí. Poslední demokratické diskuse totiž skončily ještě dřív, než začaly, totiž u toho, kolik členů Sekce je potřeba k tomu, aby rozhodli, kolik že jich je potřeba k přijetí toho pravidla, o kterém právě hlasují... Považujte to za více či méně osvícenou diktaturu, je mi to jedno. Aby toho nebylo k debatám málo, přicházím s návrhem osobního setkání kritiků a uživatelů. Moje představa je taková, že by se Sekce sešla o dvě tři hodiny dříve, aby si vyjasnila názory mezi sebou, následovalo by večerní setkání s ostatními písmáky, které by začalo jako mírně moderované, vzápětí se přelilo do roztříštěně osobního a nakonec se zvrhlo v klasickou pijatyku. Představuju si, že by to mohlo aspoň částečně vyčistit zdejší atmosféru, protože tam, kde virtuální nicky narážejí na rozdíly, mají živí lidé tendenci hledat to společné. Tradice setkávacích akcí - s určitou čestnou výjimkou čtení ve Fra - zahynula tuším za vlády Velly, stálo by za to ji pro čerstvější písmáky oživit. Místo: Praha, termín: polovina dubna(?) - přizpůsobil bych hlavně podle mimopražských kritiků, kteří by měli zájem přijet. Co si o tom myslíte?
30.01.2012 21:33 K dílu: katugiro
dík zborovi za hlas a jinovatovi za věcnou diskusi. zatím se prosím soustřeďte na Pipa, co se nes a obecně vedení téhle diskuse týká, nechme to na potom, chápu že se vám to nelíbí a jsem připraven to vysvětlovat a nést za to zodpovědnost, ale zatím s tím počkejte, všichni to přežijeme. 4:2 nyní pro přijetí Pipa
30.01.2012 19:25 K dílu: katugiro
Vážení kritici, dočasně jsem pozastavil funkci kritičce Danielane. Nerad sahám k takovým prostředkům, nicméně v zájmu všech se snažím udržovat tuhle diskusi přehlednou a Danielinino chování mi to znemožňovalo. Jakmile budeme mít jasněji v otázce Pipa, vrátím dotčenou zpět. Takže ještě jednou: hlasování o ne/přijetí uživatele Pipo je zatím 3:2, poprosil bych i ostatní, aby se vyjádřili. Pokud to zůstane těsné, bude třeba, abyste si lépe vyjasnili, co od adeptů očekáváte a na základě čeho je chcete přijímat. zatím pro: "čte i prózu", "podle kritik je v pohodě", "umí se vyjádřit a je slušný" zatím proti: "je tu krátce", "kritizuje málo", "kritiky jsou glosy / nejsou přínosné"
30.01.2012 19:20 K dílu: katugiro
Pokud jsi to z mojí kritiky nepochopil, pak jsem tě v ní žádal, abys sem buď napsal, co potřebuješ, nebo se šel vztekat jinam. Je to jen žádost, samozřejmě sem klidně můžeš psát dál co se ti zlíbí.
30.01.2012 19:16 K dílu: katugiro
Danielane, znovu uvádíš zbytečná a nepodložená tvrzení a navíc zbytečně znepřehledňuješ diskusi. Do ukončení hlasování se zdrž dalších komentářů.
30.01.2012 19:07 K dílu: katugiro
Hlasování je zatím 3:2, poprosil bych i ostatní, aby se vyjádřili. Pokud to zůstane těsné, bude třeba, abyste si lépe vyjasnili, co od adeptů očekáváte a na základě čeho je chcete přijímat. Jelikož mi denně píše, nutí mě to denně na Písmáka chodit :) zatím pro: "čte i prózu", "podle kritik je v pohodě", "umí se vyjádřit a je slušný" zatím proti: "je tu krátce", "kritizuje málo", "kritiky jsou glosy / nejsou přínosné"
30.01.2012 19:06 K dílu: katugiro
Bože můj, co je tohle za domluvu? Když mi, Danielane, nedokážeš odpovědět na otázku, další debatu o tématu alternicků tímto zakazuji. Aby čerstvě příchozí kritici nemuseli hledat, o čem je řeč, dám to sem znovu.
30.01.2012 18:44 K dílu: katugiro
Pokud jsi to z mojí kritiky nepochopil, pak jsem tě v ní žádal, abys sem buď napsal, co potřebuješ, nebo se šel vztekat jinam. Je to jen žádost, samozřejmě sem klidně můžeš psát dál co se ti zlíbí.
30.01.2012 18:43 K dílu: katugiro
Danielane, ale my se nebavíme o časovém hledisku, v tom, jak sis jistě všimla, nemáme spor. Drž se prosím tématu, resp. mojí otázky.
30.01.2012 18:37 K dílu: katugiro
Danielane, tvrdíš, že "pro práci kritika by však měli být tyto věci transparentní" ale nezdůvodňuješ to a já myslím, že to zdůvodnit ani nejde. Přijde ti v něčem škodlivé když si já (konkrétně) dnes založím nick a začnu pod ním publikovat díla, aniž by kdokoliv věděl, že jde o mě (pomiňme fakt, že už nejsem kritikem)?
30.01.2012 18:04 K dílu: katugiro
Danielane, otázku alternicku prosím neřeš. Já osobně považuju oddělení autorského a kritického nicku za dobré a myslím, že případná znalost autorových děl by ti nijak nepomohla v hodnocení jeho kritických kvalit. Ostatní námitky mi přijdou relevantní.
30.01.2012 17:07 K dílu: katugiro
Pokud jsi to z mojí kritiky nepochopil, pak jsem tě v ní žádal, abys sem buď napsal, co potřebuješ, nebo se šel vztekat jinam. Je to jen žádost, samozřejmě sem klidně můžeš psát dál co se ti zlíbí.
30.01.2012 17:04 K dílu: katugiro
Hlasování je zatím 3:2, poprosil bych i ostatní, aby se vyjádřili. Pokud to zůstane těsné, bude třeba, abyste si lépe vyjasnili, co od adeptů očekáváte a na základě čeho je chcete přijímat. Jelikož mi denně píše, nutí mě to denně na Písmáka chodit :) zatím pro: "čte i prózu", "podle kritik je v pohodě", "umí se vyjádřit a je slušný" zatím proti: "je tu krátce", "kritizuje málo", "kritiky jsou glosy / nejsou přínosné" (to, že je alternick, uvedl sám, a pro Sekci je to myslím irelevantní)
30.01.2012 16:54 K dílu: katugiro
Já taky nechápu, o co tu jde. Pokud máš, Marvine, něco k Sekci, tak to prosím formuluj stručně a jasně a já se pokusím ti co nejlépe odpovědět. Pokud máš něco ke konkrétním kritikům, řeš to prosím jinde - například ve zprávách, nebo na autorských stránkách.
30.01.2012 16:54 K dílu: katugiro
pardon, vedle
30.01.2012 16:53 K dílu: katugiro
Já taky nechápu, o co tu jde. Pokud máš, Marvine, něco k Sekci, tak to prosím formuluj stručně a jasně a já se pokusím ti co nejlépe odpovědět. Pokud máš něco ke konkrétním kritikům, řeš to prosím jinde - například ve zprávách, nebo na autorských stránkách.
28.01.2012 19:11 K dílu: katugiro
O vstup do Sekce požádal Pipo. Vysvětloval jsem mu, že těžko může očekávat přijetí, když tady funguje čtyři dny a napsal kritiky jen pod 30 děl, nikdo nezná jeho motivaci ani jeho samotného, ale prý je aktivní pod jiným nickem... tak to sem prostě dávám, kdybyste se k tomu chtěli vyjádřit.
23.01.2012 13:23 K dílu: katugiro
Tak o co jde? Oni tvrdí, že se výběrujete jen mezi sebou, ty tam dáš statistiku, hotovo. Je potřeba na to dál reagovat? Můžu vás ujistit, že o tyhle půtky se stará jen část návštěvníků a z nich bude jen minimum dostatečně hloupých na to, aby čekali, která strana ten spor "vyhraje". Dobře víte, že o své pravdě je nepřesvědčíte, na jejich názor také nejste zvědaví, tak by možná stálo za to se zamyslet, proč je to pro vás tak důležité.
23.01.2012 13:17 K dílu: Návrh na fungování kritiků katugiro
Možná by to fungovalo, ale to jsou stále jen návrhy co by jak mohlo a mělo a jak by to bylo lepší atd. atd. Podstata tví nicméně stále v tom, že nejdůležitější je ochota lidí vůbec formulovat a prezentovat své kritické názory. Možná to tu dlouho nezaznělo: členem Kritické sekce se může stát každý, kdo je schopen svými kritikami za posledních x týdnů doložit, že má jistý přehled, kritické myšlení a schopnost se vyjadřovat.
23.01.2012 13:12 K dílu: katugiro
čtyři pro, hele, když už jsem tady, tak to nebudu natahovat a rovnou ji přijmu, protože nepředpokládám, že by byl někdo proti. pokud by se to někomu nelíbilo, ozvěte se. a jinak k mé předchozí otázce: pročítal jsem adminskou diskusi a příspěvky na hlavní stránce, ale možná mi pořád něco uniká. z mého - značně vnějšího - pohledu to zatím vypadá, že se nes a Lyryk vztekají jak malí, s prominutím. copak byste nemohli být trochu nad věcí?
23.01.2012 13:03 K dílu: katugiro
A můžete mi prosím objasnit, o co vlastně jde v tom nynějším sporu Kritici vs. Kdosi (MM, VTM)? Týká se to vzájemného výběrování, nebo Výběrů obecně, nebo čeho?
23.01.2012 12:52 K dílu: Prohlášení katugiro
:)
23.01.2012 12:50 K dílu: katugiro
o vstup do Sekce požádala Janina6; je vás na to devět, račte hlasovat
23.01.2012 12:48 K dílu: katugiro
tak tak, není myslím problém publikovat pod jiným nickem
19.01.2012 19:45 K dílu: katugiro
a musím také vyslovit pokárání kritikům Zborovi a Pomerančové za to, že vysedávají po kavárnách, aniž by mě o tom včas zpravili!
19.01.2012 19:42 K dílu: katugiro
pět z devíti proti, nikotin se nepřijímá. kvituji s povděkem, že o tom aspoň diskutujete. Lyryk a Danielane: výsledek se adept dozví stejným způsobem, jako žádá o vstup. Tedy pokud pouze klikne na tlačítko Vstoupit, já na základě vašeho hlasování též pouze kliknu na Přijmout/Odmítnout. Napíše-li průvodní zprávu, což osobně považuji za základní zdvořilost, informuji ho o průběhu/výsledku jednání, případně o vyhlídkách do budoucna. Stejně tak pokud se o výsledek zajímá alespoň zpětně.
19.01.2012 19:32 K dílu: katugiro
VTM: jde o chybu systému, nikotin žádal o vstup, ale přijat zatím nebyl
18.01.2012 22:45 K dílu: katugiro
o vstup do Sekce požádal nikotin, bez dalších slov. možná se jen překlikl, ale budiž, můžete hlasovat...
14.01.2012 00:09 K dílu: katugiro
pět z osmi pro, nikdo proti, Zuzulinka se přijímá, děkuji za hlasování
09.01.2012 19:59 K dílu: katugiro
o vstup do Sekce požádala Zuzulinka, v průvodním listu píše: "Ahoj, docela ráda bych se vrátila mezi kritiky. Třeba by to pomohlo dobré věci." račte si to odhlasovat
04.12.2011 18:17 K dílu: katugiro
viz předchozí odpověď Narvahovi
03.12.2011 11:47 K dílu: katugiro
pět stačí, danielane přijata
02.12.2011 16:28 K dílu: katugiro
dvě třetiny pro, Lyryk je přijat. o vstup do klubu požádala Danielane, tedy opět prosím hlasujte.
02.12.2011 16:27 K dílu: katugiro
promiň, asi ti chodí avíza z klubové diskuse. systémově to není ošetřené, zaškrtni si prosímtě, že odsud nechceš avíza dostávat.
02.12.2011 16:27 K dílu: katugiro
promiň, asi ti chodí avíza z klubové diskuse. systémově to není ošetřené, zaškrtni si prosímtě, že odsud nechceš avíza dostávat.
01.12.2011 01:27 K dílu: katugiro
o vstup do Sekce požádal Lyryk, hlasujte prosím. vzhledem k půlroční neaktivitě jsem vyškrtnul Pištu, z podobných důvodů Pacera, zbývá tu tedy 6 členů.
28.11.2011 22:02 K dílu: katugiro
& sea
03.11.2011 01:45 K dílu: Nemlčení o temné stránce písmáku (aneboť kostlivci ve skříni). katugiro
Zuzu, promiň, buď jsem se překouk, nebo mi přeskočilo, nebo jsem byl sám v obraze víc, než jsem... už sám vůbec nevím, o co šlo :)
27.10.2011 07:55 K dílu: Nemlčení o temné stránce písmáku (aneboť kostlivci ve skříni). katugiro
Zuzulinka do toho ještě šlápne, mnou je raději jeto k balatonskému oceánu... O tom že by na mé náročné souvkusí mohly zapůsobit jakesi bezambiční vteřinovky postrádavé metafobrazace je mým jáem velepochybováno. Kdo chce malo nedostane obvykelsky nic. :))
27.10.2011 07:50 K dílu: Zkouška mikrofonu - po čase katugiro
jo, zjev se, vždyť plno přátel máš / v modrém údolí :)
13.10.2011 00:42 K dílu: Seznam úprav Písmáka katugiro
uvítal bych možnost opravdového mazání děl. proti unáhleným rozhodnutím by mohlo být opatřeno časovou lhůtou a alkoholtesterem :)
07.10.2011 22:52 K dílu: Pozvánka na Literární dílny (4-6.11.) katugiro
to jsem blázen
28.09.2011 23:42 K dílu: Povídka měsíce - Srpen 2011 - Vyhlášení katugiro
Taky bych řek, že měl VTM hlasovat!
28.09.2011 12:46 K dílu: Povídka měsíce - Srpen 2011 - Vyhlášení katugiro
ňa, taky mě yfča zrovna neuchvátila. nestíhal jsem teď ale ani číst, natož hlasovat.
22.09.2011 12:19 K dílu: Lpět. katugiro
Nebavilo mě to. Samotná analogie má možná něco do sebe, ale ten styl... mi přijde patetický.
21.09.2011 19:28 K dílu: katugiro
19.09.2011 15:00 K dílu: K reportáži o Terapii pevného objetí odvysílané 14. 9. 11 na TV Prima v pořadu Soukromá dramata katugiro
Nelíbí se mi způsob argumentace. V celé úvaze mj. není přiznáno, že je TPO stále a pořád zcela neověřenou metodou, nebo zaměňuje přímé násilí za omluvitelné "stresování dítěte". Jako úvaha to dost trpí autorovou jednostranností.
18.09.2011 21:20 K dílu: Mimo téma hovoru katugiro
ok, beru
18.09.2011 20:53 K dílu: Mimo téma hovoru katugiro
Napadlo, představ si. Proto jsem na to upozornil až když jsem si byl jistý, že o té kritice víš a měl jsi čas se s ní vypořádat sám od sebe.
18.09.2011 20:06 K dílu: Mimo téma hovoru katugiro
vidím, že když se podařilo umlčet Marvina, není "přehlednost veřejné diskuse" pro adminy už tak důležitá... to tam tu magdallenu fakt necháte viset?
17.09.2011 13:23 K dílu: katugiro
Z jakého důvodu tedy vědomě rozšiřuješ jejich řady?
17.09.2011 12:55 K dílu: katugiro
zas jeden hrdinný nick, který se nestydí za své názory, viď... jako by tu těch magorů a hysterek bylo málo
16.09.2011 21:27 K dílu: katugiro
"Pokud se uživatel domnívá, že administrátor zasáhl v rozporu s těmito pravidly, řeší situaci v diskusi adminského klubu." Tak jsem tady; oficiálně podávám podnět. Domnívám se, že došlo k pochybení ze strany adminů ve věci banu pro VT Marvina a žádám o přezkoumání. Ve vší vážnosti. Podrobněji jsem se rozepsal tady, 16.09.2011 21:19:38. Přeju zdravý rozum, chladnou hlavu a předem děkuji.
16.09.2011 21:19 K dílu: Jak jsem byl zabanován aneb Show must go on! katugiro
Tedy konkrétně: první varování dostal Marvin za výroky "nes si uživatelku nezablokovala, stejně tak si nezablokovala mně, dokonce mi ani nenapsala a už mě prášila adminům. Osoba takto labilní by neměla dělat kritika, a basta." a "Když napíšu, že je nes labilní, tak to není hodnocení psychického stavu. Ano, je labilní, co se týče přijímání kritiky, to je známá věc, to si troufám říct." Nerozumím tomu, proč se výrok "nes je labilní" považuje za "spekulaci o zdravotním nebo duševním stavu" a proč je to bráno tak strašně vážně - dnes a denně se tu hodnotíme, onálepkováváme, i si nadáváme, a napsat o někom takhle mírně, a přitom zdůvodněně, že je labilní, není nic hrozného. Jinde se (jen příklad z poslední doby) o nes můžeme dočíst že "reagovala hystericky", "byla velmi ráda 'důležitá'", což někdo jiný zase označí za "povrchní hyenismus" a autorovi vzkazuje "ty šmejde si tady teď o ní otíráš svojí prolhanou hubu". Chce se mi volat z pavlače no tak kurva kde to sme?!, to se tu o sobě vzájemně nebudeme moct už vůbec vyjadřovat? Nemůžu o nikom říct, že je narcis, hysterka, blázen nebo retard? Všechny pojmy zavánějící vědeckou terminologií zakážeme? Jasně, jasně, teď mi můžeš říct, že záleží na kontextu a na tónu a na padesáti dalších faktorech, ale právě kvůli tomu všemu mi přijde pitomý vozit se s tím po Marvinovi. druhé varování + ban pak za kritiku "Tak v tomto případ jde o dopovědi typu: "Nepracuji. Nech mě být, Ucho. S někým si mě pleteš. Nahlásím to adminům." V podstatě nevidím důvod to nezveřejnit." Že ho rovnou nezastřelíte, Grayi. Nemůžu posoudit, jestli je to parafráze, citace části zprávy, nebo citace zprávy celé, ale snad nejde o slovíčka. Kurnik, co to má jako bejt? Zdravý rozum říká, že soukromé zprávy není vhodné zveřejňovat proto, že jsou určeny konkrétní osobě v konkrétní okamžik. Mohou o autorovi prozradit něco, co by na sebe jindy neprozradil, co nechce, aby jiní věděli, či co by mu mohlo uškodit. Co je tak strašnýho na zveřejnění té zprávy, i kdyby to byla doslovná citace? Že si nes spletla opánky s Uchem víme i bez toho. Že všechno rychle hlásila adminům víme taky bez toho. Tohle přece nedává žádný smysl. Pravidla i zákony jsou formulovány volně proto, aby se do nich nemusel vypisovat každý možný přestupek, ne proto, aby se v nich vždycky dala najít vhodná hůl na zbití psa. Marvin tu dělá bordel, je to hysterka podrápaná a zaslouží si strčit do chládku. Ale má se to udělat čestně: tak, že ho někdo vezme pod krkem, strčí za dveře a řekne - hele, pravidla jsou na tebe krátký, ale tohle tady prostě dělat nebudeš, vrať se za tejden, nazdar. A ne že mu smečka podvraťáků okouše nohavice za takovýhle malichernosti. A je úplně jedno, že se na tom těch vořechů shodlo pět, trapný je to ještě víc, než kdyby to bylo tři na dva. Výsledek celý akce je dost tristní - opánky jsou naprosto! zbytečně pryč, nes je (nejspíš též zbytečně) pryč, Marvin je sice konečně na chvíli taky pryč, ale je mi z toho stydno. Přistoupili jste na pitomý pravidla hry, kterou MM s Marvinem rozehráli - co není v písmáckých pravidlech, to se může -> v pravidlech musí být všechno -> pravidla se budou upravovat, zpřesňovat, vylaďovat, než budou dokonalá... Dokonalá nebudou nikdy a tohle je cesta do pekel: pravidla maj bejt co nejjednodušší, admini maj bejt svéprávný a schopný řídit se zdravym rozumem. Fruhling, Janina: souhlas s pravidly je vyžadován už při registraci A mám sto chutí založit na svojí kritice diskusi, když se na tohle dílo už oficiálně nejde dostat. Ale ještě budu zdrženlivej, pošlu jenom avíza.
16.09.2011 11:01 K dílu: Jak jsem byl zabanován aneb Show must go on! katugiro
Dík, prohlídnu si to, až se vrátim domů. A naopak bych o tom klidně diskutoval, dokud tu Marvin není, bude to přehlednější :)
16.09.2011 09:46 K dílu: Jak jsem byl zabanován aneb Show must go on! katugiro
Přece jestli se to odehrálo tak, jak popisuje Marvin. Že dostal varování za to, když napsal, kde někdo pracuje, a ban za "parafrázi zpráv" (kde to?).
16.09.2011 09:25 K dílu: Jak jsem byl zabanován aneb Show must go on! katugiro
Grayi, máš pravdu, vyznívá. Nechtěl bys to osvětlit?
15.09.2011 23:24 K dílu: Financování literárních webů - kolik byste dali? katugiro
tím spíš mi není jasné, proč provozuješ b) :)
15.09.2011 23:23 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
(ten otazník byl na to, že jsem chtěl avi. to jsem chtěl, ale nechápu, jak to souvisí s mojí otázkou)
15.09.2011 23:22 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
díla zablokovaných už jsou přístupná jen prostorově...
15.09.2011 23:21 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
?
15.09.2011 23:10 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
Vyjádřit k čemu?
15.09.2011 21:31 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
Protože kde by ho vzala? Banovaný uživatel pozbývá na serveru svých práv, nemyslím autorských, ale těch, co nikdy neměl, totiž právo přihlašovat se a prezentovat svá díla. Ban = "nemůžeš u nás být". Konkrétní formu určuje provozovatel. Ano, mohl by tu její díla nechat, když jí to nevadí, ale protože by z toho pro něj mohly vyplývat složitosti, nenechá je tady, finito. "Díla jí smazal" zní trochu jako by o ně nenávratně přišla, ale jsem si docela jistý, že je může dostat mailem včetně kritik. Jestli Dera urazila nemůžu posoudit, anžto jsem její zprávy nečetl, ale ona je to stejně vždycky mnohem víc záležitost uraženého než urážejícího, takže bych to nepitval.
15.09.2011 21:22 K dílu: Financování literárních webů - kolik byste dali? katugiro
Uživatel Písmáka tuhle věc většinou neřeší - na serveru není nikde řečeno, jak se dá přispět, a kdyby to pro majitele bylo významné, tak to nějak zařídí z vlastní iniciativy. Ale dobrá, uživatel mermomocí přispět chce. Je mu jasné, že je Písmák rodinný podnik, který si na sebe nevydělá, a že do něj někdo musí strkat peníze a čas jen tak. Co může udělat? a) zeptat se majitele na číslo účtu a poslat mu na něj libovolný obnos. Transparentní je to naprosto, jelikož v tom, jestli si za obdrženou tisícovku tento zajde na večeři, nebo ji zaplatí programátorovi za hodinu práce, není v podstatě rozdíl, neboť bude platit sám sobě a těch hodin stejně bude pracovat pět. Tak dobře, čtyři. Tak tři. No, nechme toho... b) založit diskusi o tom, jak by přispěl, kdyby! To má výhodu v tom, že je to o dost levnější, spousta se toho namluví a za rok se to dá úplně stejně bezúčelně zopakovat :)
15.09.2011 20:46 K dílu: opánky - pro ty, kdo jí stále věří katugiro
Marvine, ty jsi trotl. Sice si pořád myslím, že tu opánky měla zůstat, a že není tvoje chyba, když se nes smazala, ale tento způsob komunikace zdá se mi poněkud nešťastným, což je jen literární zjemnění toho, že se chováš jako debil. Blokaci ti Dero vysvětlil a na zveřejnění děl nemá opánky nárok, což ti asi dojde, když se necháš vychladnout. Pokud jde o to, aby tu ta díla opravdu visela, není snad takový problém založit si třeba nick topánky a díla, která ti pošle, tam publikovat.
Nahoru