Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seJsi pro mě vzduch
22. 08. 2009
17
22
1536
Autor
mylenka
Půjčím Ti všechno co mám...a mám.
Budeš-li písek
proklouzneš mi dlaní
Budeš-li voda
nebudeš mít stání?
Svíráš mě strachem
jsi–li na cestách
Sypeš mi v noci
do snů hvězdný prach
Svítíš mi z očí
když se probouzím
Jsi pro mě vzduch
...a já nevím co s tím
22 názorů
Jules_Fernet
24. 08. 2009blboun nejapný
23. 08. 2009Kiwagamo´ag
23. 08. 2009
jsi pro mě vzduch, voda i písek
písek co zadřel se života do ložisek,
jsi hvězdný prach,zvířený bez pohromy
i očí světlo, proniklé do svědomí
***
Lichotí mi, když někdo mé básničky zařadí do dívčího památníčku :-)
...ale víc mě potěší, když někdo pochopí "to víc" ...dík, Adhil
Líbí, takové lehké. Možná bych trochu souhlasil s Natashou, ale ta sentimentální nálada je právě v tomhle případě dobrou stránkou dílka.
Někomu by to mohlo připadat jednodušší, mě ale ne. Nebo možná ano, ale tohle je ten případ, kdy v troše jednoduchosti, trošce citu a kapce naivity je skryto něco víc ;)
T*
Copak poslechnout! On je dokonce i sám čte :-))
Dík zazamyšlení nad potřebou vzduchu k životu...
mylenko, tak jsi mi to vysvětlila. Za to, že je ochoten si poslechnout tvé verše, tip.
Člověk by mohl žít bez vzduchu, ale krátce. Víme však, že pro kárus života není rozhodující jeho délka ...
...a co myslíš...mohl by člověk žít bez vzduchu? :-)
Šlo...ale radši to odskočím :-) nepoužívám při psaní počítadlo a potřebuju tam tu slabiku na zaváhání...kdybych mu to náhodou chtěla recitovat nahlas ;-)
Čekal jsem nějaký obrat, že tvrzení "jsi pro mě vzduch" vlastně znamená logicky, že pro mě jsi to nejdůležitější pro život. A nešlo by poslední verš o jednu slabiku zkrátit.