Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seVěc už je to, bohužel, asi jistá - odešel filosof - karikaturista Ivan Steiger... .((a příloha - z 24. února 2025 - Homeless house na ostrově, ..., prozření v této době, ..., posun Winter maskota ..., a všeobecně Důležité věci života, etc. ))
Autor
Zeanddrich E.
Věc už je to, bohužel, asi jistá - odešel filosof - karikaturista Ivan Steiger... . ((a příloha - z 24. února 2025 - Homeless house na ostrově, ..., prozření v této době, ..., posun Winter maskota ..., a všeobecně Důležité věci života, etc. ))
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Minulý týden z tohoto světa odešel karikaturista - filosof Ivan Steiger.
Z Wikipedie: Ivan Steiger (26. ledna 1939 Praha – únor 2025) byl český karikaturista, ilustrátor, malíř, spisovatel a režisér, který od roku 1969 žil a působil ve Spolkové republice Německo. Založil také Muzeum hraček na Pražském Hradě a v Mnichově. V roce 2020 přesídlil zpět do Prahy.
(( ...))
Čest jeho památce.
.
(( ...)).
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
5 názorů
Zeanddrich E.
28. 02. 2025
Máš asi pravdu, Kvaji... :); - přes deset let jsem vedl malou geodetickou firmičku, a kontroloval jsem geometrické plány (apod.) po mých zaměstnancích...; nějak přirozeně jsem se soustředil na kontrolu postupu a výpočtů, a tak mi opakovaně utíkaly překlepy (třeba) v čísle parcely, apod. (zvláště když jsem měl na kontrolu méně než jeden den...).
- Zavedl jsem tedy křižné kontroly, kdy měli výrobci geom. plánů (etc.) za úkol naopak svému sousedovi od vedlejšího stolu zkontrolovat pouze texty, názvy obcí a k. ú,, ..., jména nabyvatelů či objednavatelů, ...., a zejména čísla parcel (a naopak nesměli to po sousedovi přepočítávat... :) ) . - Chybovost nám potom opravdu radikálně poklesla.
Překlep nevidíš, protože to ve skutečnosti nečteš, podle dvou tří prvních písmen si slovo domyslíš. Kdysi jsem se o tom dost často bavil s korektorkami, které četly slova písmeno po písmenu, ale zase nevnímaly obsah a souvislosti. Jinak tip.
Zeanddrich E.
24. 02. 2025
(Hm, to je opravdu zajímavé...; - můžu něco číst snad desetkrát po sobě, a překlep (etc.) uvidím, až to někde vystavím... ! :):) )