Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seVysvětlení k JABLÍČKU
Autor
K3
Ludmilo, velice se omlouvám za Jablíčko. Není to plagiát ale omyl. Mám tu před sebou ten verš na papíře a u něho nakreslený obrázek. Tak moc se mi to líbilo, že jsem k tomu nakreslil dětský obrázek a četl jsem to malému Kájovi. Stín pochybnosti byl, ale jen nepatrný. Zkrátka jsem uvěřil, že jsem to napsal sám a čím víc jsem na ten papír koukal tím víc jsem tomu věřil.
Stydím se.
17 názorů
pro K3.... To máš svatou pravdu. Stará zlatá leporela a Cestička do školy, Karel Plicka - František Volf. Znáš? Jsou tam i písničky. Ta malá se Lídě moc povedla. Je chytlavá... :o) Mi poslala dcera taky jednu hezkou veršovanku, byla na ni pyšná. Dělala asistentku dědem ve škole, má postiženeho syna. Letos končí druhou vysokou, studovala kvůli něj na Karlově universitě speciální pedagogiku. No, pro vnučku teď kupuju reporela a knihy od Filipa Pošivače a spol., mám ho moc ráda.
none1 - to bylo načmárané na lístku vytrženém z malého (linkovaného) notýsku. Takže o něčem na uchování není řeč. Já jinak všechno schraňuju, textíky z minulých let protože se k nim vracím jak říkáš, dík. Nejdřív mi ale nějaký čas leží na stole nebo v šuplíku. A ta básnička, mi připadala sice hodně dětská, ale opravdová a kouzelná. A přimíchala se mi tam... Když vidím co se dnes píše pro děti...
Já jen, pro K3, mám nedokonalé obrázky svých i cizích dětí nejraději . Něco mám v práci na nástěnce, děti ze školky mi podaly obrázky z exkurze na telátka a psaly k nim tu svou básničku. Poschovávané dopisy Ježíškovi. A nejlepší jablka jsou ta chrobavá, co spadnou. Jsou nejsladší... :o)
Karle, nedokonalost má pro mě své kouzlo, bývá osobitá narozdíl od dokonslodti .... já jen, že mám dětsky laděné obrázky ráda, ale chápu tě
Obrázek byl nedokonalý a hned jsem ho zmuchlal a vyhodil, ten bych se neodvážil vložit.
Zeanddrich E.
před rokem
Hm. I velkoautorům kalibru typu J. F. Julián se dějí podobné věci :); například jeden právě Juliánův případ se nedávno řešil zde: https://www.totem.cz/enda1.php?a=358603.
(( ...)).
(možná ale originál někdo pozná už na prvou dobrou? :)
- Má smutná lásko, tažný ptáku
Už se mi ztrácíš pod nebem
A babí léto na bodláku
Sbohem mi dává za tebe... :):),
... a docela ráda bych viděla ten dětský obrázek, který jsi nakreslil
:-) stane se.
Občas mi taky něco "uvízne", ale až takhle snad ne. Oceňuji a moje omluva za topiče Antonína ;-)
Karle, je to kouzelné dílko a nedivím se, že sis je "přivlastnil". Autorka se jistě nezlobí za přehmat:-)
Já nechápala o co jde, říkala si, kdo je blázen. K3, Lída bude určitě ráda, já bych byla taky. Někdy i potajmu slzím... :o)