Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Jak nás mění sociální sítě?
datum / id26.09.2011 / 393284Vytisknout |
autorMovsar
kategorieDiskuse
zobrazeno4959x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Jak nás mění sociální sítě?

Je nepochybné, že okolní prostředí člověka (jako i ostatní živočichy) mění. Facebook funguje už řádku let. Pravděpodobně už mezi námi běhají první lidé pozměnění facebookem. Doznává jejich DNA změn? Mění se na FCB?

Jak se budě měnit jazyk člověka s genetickým kódem FCB? Člověk FCB zatím ještě je schopný psát. Bude tato schopnost upadat, až vymizí zcela? Stane se tak z člověka FCB otcovrah, když zničí svého tvůrce a zároveň přijde o svůj domov? Ožijí tak staré mýty?
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.11.2011 13:20:48dát kritice tipGaray
jj... mění...:D - snad mluví za vše.
02.11.2011 20:15:21dát kritice tipTangens_Omega36
FC by se jistě dceři zakazovat neměl, co když bude jednou koučem/majitelem nějakého fotbalového klubu? ;->
No jo, psycholožky jsou různý, to radši jdi za psychologem, s tím je většinou snadnější pořízení. ;-)
27.10.2011 22:14:58dát kritice tipA.H.
korektor
Například má známá byla s dcerou u psycholožky, protože se jí zdálo, že na FB tráví příliš mnoho času. Dostalo se jí rozhřešení: "FC dčeři nezakazujte, snižujete jí sebevědomí!" Těžko říct, co si o pí psycholožce myslet.
24.10.2011 20:59:26dát kritice tipTangens_Omega36
D4N: souhlasím s Tebou, že je potřeba udělat pořádnou reformu - vzdělávat lidi, hlavně mládež, dělat osvětu... Jsi můj člověk. Ale není růže bez trní. Žádná reforma se neobejde bez boje a bez obětí. Viz události v posledních letech, např. Hussajn, Mubarak, Kaddáfí... Ti by se "po dobrým" vážně nevzdali. V této komunitě a obecně v naší zemi fungují vztahy velmi dobře. Ale jsou i státy, kde jsou násilí, kriminalita, podvody a další patologické jevy naprostý standard - mnohé země v Asii a Africe, i jinde. Kde diktátoři a manipulátoři jsou ještě daleko horší než ti, které jsem uvedl. A krom toho na celém světě působí nadnárodní gangy a mafie, které mají prsty úplně všude. Nebude fakt jednoduchý to změnit. Nestačí jen otevřít oči "zaslepeným" lidem. Daleko těžší bude vypořádat se s těmi, kteří jsou nereformovatelní, nenapravitelní, programově zlí. A těch není málo. Nikdo si to nechce vzít na triko, každý se jich bojí, na každýho (vlivnýho) něco mají, něco vědí... Popřemýšlej o tom. Toť asi vše, troška konspirace nikdy nezaškodí... :->
23.10.2011 23:39:07dát kritice tipjejdavilda
Informace z druhé strany planety by nás moc dojímat nemusely, když kolikrát nevíme co se děje u nás doma.
23.10.2011 20:49:43dát kritice tipD4N
ps: a ten internet neměl. Všechna ta tvrzení, že jsou lidé díky moderním technologiím "zvrácenější" jsou dost na vodě. Jednak proto, že se nyní dozvídáme téměř v reálném čase o událostech z druhého konce planety, o událostech, o kterých bychom se dříve možná ani nedozvěděli, jednak proto, že nemůžeme s jistotou vědět, jak to vypadlo dříve, ale z těch záznamů, které se nám dochovaly je zřejmé, že lidé rozhodně nebyli méně zvrácení, a v neposlední řadě proto, že místo nějaké kulturně, nebo intelektuálně náročné reportáže musí média v dnešních dobách odvysílávat "zvrácenosti", aby se uživila, protože většina lidí bohužel stále chce vidět jen hrubost, násilí, sex, ponížení, místo krásy, jemnosti a půvabu. Stále ale věřím, že díky našemu školství - které je tedy ale napřed nutné reformovat a trochu zafinancovat /aktuálně máme přednášky z úsporných důvodů v místnosti kde statici povolili maximálně deset lidí, čili oficiálně, podle rozvrhu, máme přednášky v jiné budově na záchodě, nebo v kabinetu, ale v reálu jsme nacpaní v oné zakázané místnosti tak, že když náhodou přijdou všichni - což se stalo asi jednou :o) - tak se tam nevejdeme. Naštěstí tam máme i nějaké slečny, takže to mačkání občas nechá přežít :o)/ přijde nějaká zásadní změna, věřím, že se povede veřejnost široce "osvítit" a přivést zpět k hodnotám jako kultura a estetika, smysl čest a fair-play namísto tupého se rozvalení nad korytem u nejnižší formu "pořadu", která se vůbec nechá sledovat. A myslím, že písmák je této nové vlny dobrým příkladem (možná). Uvidíme ... nejdůležitější je ale bezesporu mládež.
23.10.2011 20:25:01dát kritice tipD4N
jejdavilda: co by měl říkat Oidipus.
20.10.2011 23:59:27dát kritice tipjejdavilda
A některé mámy chodí s dětmi i na diskotéky, strašná představa
20.10.2011 17:03:24dát kritice tipMarcela.K.
Ještě starší ;-))
20.10.2011 16:52:19dát kritice tipStvN
Tak to jsem nevěděl, že jsi tak stará:)
20.10.2011 16:24:57dát kritice tipMarcela.K.
:-)) my to máme rozdělené. Můj manžel je má v přátelích všechny tři,takže...
Já svým dětem opravdu můžu věřit i bez prověřování přes FCB. Nehledě na to, že kluci už jsou ženatí a mají tam své manželky :-)
20.10.2011 16:11:00dát kritice tipStvN
Marcela.K. - podobně jako ty mluví moje švagrová, jejíž dva synové jsou na FB. Vždycky se směje tomu, že její kluci tam tráví moc času a celou věc zlehčuje, ale já mám své synovce v přátelích a musím říct, že kdyby jejich máma věděla, co tam kluci píšou, tak by dost vystřízlivěla. Takže se nedivím, že je pro děti jedna z nejhorších věcí mít tam svou mámu. Znám ale rodiny, které tam jsou celé a to obdivuji, když děti vnímají své rodiče zároveň jako přátele, před kterými nemusí nic tajit a zároveň když rodiče respektují přátele a aktivity svých dětí s nadhledem, takže ty děti vlastně ani nic tajit nepotřebují.
20.10.2011 16:04:40dát kritice tipStvN
Lakrov - tys začala:)

Nesnažíš se doufám naznačit, že bez FB by ta situace vyřešit nešla?
20.10.2011 13:52:11dát kritice tipaleš-novák
a Slunce jen pokývá hlavou...
20.10.2011 13:47:36dát kritice tipMarcela.K.
Teď mi přišel mailem dobrej vtip.

Wikipedia: "Já vím všechno!"
Google: "Najdu všechno!"
Facebook: "Já znám všechny."
Internet: "Beze mě, jste v prdeli."
Elektřina: "Tak se uklidníme, jo...?!"
20.10.2011 13:11:32dát kritice tipMarcela.K.
Já vlastně ani nevím, proč jsem se tam zaregistrovala. Asi jsem chtěla vědět "o čem to je" :-) Nevím to ale dodneška. Mé děti mi sdělily, že nejhorší, co člověka na FCB může potkat, je dát si mámu do přátel :-)) Takže jsem je o to ani nepožádala. Překvapilo mě ale, když si mě mezi přáteli přály mít mé o mnoho let mladší kolegyně. Já vím, že jsem jen jedna z těch desítek, či stovek, co jich tam mají, ale člověka v mém věku to potěší - vědět, že je má přítele i v práci :-)
Další klad FCB je pro mě ten, že tam vidím na fotky svých příbuzných, kteří jsou pro osobní návštěvy trošku z ruky...vidím, jak jim rostou děti...nezatracovala bych tento způsob komunikace...ale platí tu - ostatně jako ve všem- všeho s mírou.
Jsem ale jistě atypický uživatel. Přihlašuji se tam jednou za čas(většinou, když mi přijde upozornění mailem)
20.10.2011 12:59:32dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
Připomínám, že původní téma diskuse znělo "Jak nás mění sociální sítě". Nikoli ztráty, nálezy a standardní způsob řešení těchto situací, či hodnocení typických vlastností příslušníků národa nebo smyslu soc. sítí.

V mnou popisované události facebook změnil jednu holku k lepšímu v tom, že dobrý skutek, jehož výsledek považovala za standardními prostředky nejistý, se jí podařilo uskutečnit. Díky FB se tedy z nálezce stal poctivý nálezce, s možností předat nalezený předmět přímo majiteli, což pozitivně zapůsobilo na oba (obě) a možná i na několik dalších lidí, kteří se na zprostředkování podíleli nebo si jej na FB povšimli.

Nepovažuji FB za důležitý (mám k němu spíš záporný postoj, je to žrout času), zaregistovat se nehodlám. Ta událost, v níž má FB zásadní roli, ale za zmínku stojí.

Děkuji za pozornost a omlouvám se za avíza připadným "nezájemncům".
Howgh.
20.10.2011 12:24:27dát kritice tipStvN
Tak to má být.
20.10.2011 10:39:55dát kritice tipMarcela.K.
:-)) tak pokud se jedná o Písmák, to mi-jak vidíš- nehrozí a FB mě rozhodně nespolkne. Na to už jsem příliš dlouho na světě.
Mám dceru, která tam denně visela...dokud se nezamilovala. Ono to opravdu je jen o prioritách. Vlastně jsem díky FB líp přijala to, že už ta holčička není jen moje. Jsem radši, když je s klukem na výletě, než aby seděla a čučela na FB. Jo a toho kluka poznala ve škole, ne na FB ;-)
20.10.2011 07:49:04dát kritice tipStvN
Napsala, že u ní FB stoupl v ceně díky té události. Takže to nemíní o lidech, ale o tom nástroji, ato je právě to, o čem tu začal movsar.

O lidech je to vždycky, ale záleží, mezi jaké mantinely, do jakého systému ty lidi uzavřeš. Může to být vězení (Vykoupení z Věznice Shawshank), může to být nějaká reality show (Truman show), může to být politický systém (komunismus) a pak lidé uzpůsobují své chování tomu systému, určitá pravidla jsou pořád stejná, ale něco se změní. Všichni přece ví, že něco, jako například to, že lidé se bojí nechat kolo nezamčené jenom když si skočí do krámu pro pár věcí, protože by jim ho někdo ukral, není obecná lidská vlastnost, ale pouze vypěstovaný zvyk na základě zkušeností života v určitém prostředí. Ale to není všude po světě stejné.

A stejně ten FB. Platí tam určitá pravidla, která mohou měnit zvyky. Lidi to pak těžko ovlivní. Když jim systém nabídne pouze možnost "like" a poue možnost bvidět své přátele, jak pak tito lidé mají umět zvládat konflikty s lidmi, které nelajkují? Když se budeš vídat jen s lidmi, které má ráda, jak se naučíš komunikovat s někým, kdo je jiný?....
19.10.2011 22:19:02dát kritice tipMarcela.K.
Ale tohle tu přece od Lakrov nezaznělo.
Spíš tam čtu, že FB umožňuje lidem ze sebe vydat i to
lepší... samozřejmě to nevylučuje vydat i to horší(viz ty různé způsoby šikany)

Ono to nakonec nebude vůbec o FB, ale zase jen o lidech, kteří ho používají :-)
19.10.2011 12:11:51dát kritice tipStvN
Já nezpochybňuji tu skutečnost, že to udělala dobře, já zpochybňuji roli FB. Říct, že FB pomohl najít majitele notebooku a proto je FB dobrý, je trochu zjednodušené.
19.10.2011 10:56:01dát kritice tipMarcela.K.
:-))) Tohle fakt nemá cenu řešit...Myslím, že dcera Lakrov věděla, proč ten notebook odnesla domů. Kdyby byl můj, byla bych jí vděčná :-)
19.10.2011 09:46:01dát kritice tipaleš-novák
když najdu mobil a je funkční, logicky jako první zalistuju seznamem a najdu "máma", nebo "brácha", abych tam zavolal a tím zjednodušil cestu k původnímu majiteli.

Kdybych našel notebook, tak ho asi odevzdám na policii. Možná bych ho svěřil nějakému kamarádovi ajťákovi, aby mi pomohl najít majitele...hledat přes FB je až druhé kolo, když se vyčerpají ostatní možnosti.
19.10.2011 07:50:41dát kritice tipStvN
Marcela.K. - jak dlouho asi tak cloveku muze trvat, nez si vsimne, ze nema notebook? Ale nic, nam vzdycky rikali, ze kdyz se neco nebo nekdo ztrati, tak je lepsi, kdyz to zustane na tom miste, kde se to ztratilo a pak ten, co to hleda, ma snazi ukol to najit, kdyz ta vec nebo clovek je na jednom miste, nez kdyz se ta ztracena vec nebo clovek pohybuje.

Kdybych nasel notebook v kabince, tak bych ho tam nechal. I kdyz asi zalezi na situaci, kdyby to bylo tady v Pisku a ja bych chodil na ten jedinej gympl, kterej tady je, tak by byla vysoka pravdepodobnost, ze ten notebook patri nekomu z meho okoli, ale kdyby to bylo v Praze, tak tam bych si ho nevsimal.

Uz mi neni dvacet, abych si predstavoval to, co ty naznacujes. Navic holky se nedeli na hezke a osklive, ale na "da mi" a "neda mi".
19.10.2011 07:41:51dát kritice tipStvN
Tangens_Omega36 -ale jo, sikovnej to on je:)
19.10.2011 00:02:29dát kritice tipMarcela.K.
STvNe, kdyby to byl Tvůj notebook, pamatoval by sis, kde jsi ho zapomněl? Co když bys byl zamilovaná holka a byl ten den v několika obchodech a ještě třeba jel metrem, nebo tramvají :-)

A co kdyby tedy dcera Lakrov ten notebook nechala na místě, myslíš, že by ho tam nechal každý?
A i kdybys byl nezamilovanej chlap, není to hezká pointa, že ti notebook vrátí hezká holka?

Jo, je to smutný, ale v Čechách se krade pořád. Prý kradou i prodavači v supermarketech...fakt, slyšela jsem to dnes v TV :-)
18.10.2011 23:03:24dát kritice tipTangens_Omega36
D4N: mluvíš mi z duše, já to akorát napsal víc akademicky a vědecky, Ty víc civilně a jednoduše.
Movsar: který ale zašel na demokratičnopst netu
Vak jo, všechno je cenzurováno a hlídáno, i na těchto stránkách, jinak by to asi neklapalo. Ne všichni jsou tak uvědomělí jako např. já... :->>>
Ne každý bere svobodu a práva jako dobrý a užitečný prostředek, nástroj ke zlepšení situace své i ostatních, jako možnost k zušlechtění světa. Spousta lidí má dojem, že kde nejsou žádná striktní pravidla, tam nemá člověk žádnou odpovědnost a nemusí ctít žádnou morálku. Ale v tomto je právě ten zásadní rozdíl - pravidla a zákony jsou psané, černý na bílým. Tohle musíš, tohle nesmíš a toto můžeš. Zato morálka je nepsaná, tu nikdo nikomu nenadiktuje, každý by ji měl jaksi podvědomě cítit a uznávat i bez jakýchkoliv norem. Až lidstvo dospěje do fáze, kdy bude uctívat a uznávat morálku, bude za vodou, formální systém je málo, ten ošetří jen nejzávažnější případy, ale na to, aby lidé byli šťastní a měli se dobře, je to naprosto nedostatečné.
StvN: ále, nebuď na D4N tak přísný, je to šikovnej a chytrej kluk, který dokáže hledat ve všem to lepší... ;-)
18.10.2011 19:24:35dát kritice tipStvN
D4N - Jaké IQ musí asi člověk mít na to, aby se naučil posílat avíza?
18.10.2011 19:21:02dát kritice tipStvN
Lakrov - typické češství - když to neukradnu já, ukradne to někdo jiný. Tohle myšlení, kdyby se tak podařilo změnit. Za prvé nekrást, za druhé nevidět v každém zloděje.

Nicméně. Ty, kdybys zapomněla něco v šatně v obchodě, tak bys to šla hledat na policii? Na druhou stranu, kdybys našla někde na Zličíně nějaký notebook, tak bys s ním běžela na policii kdo ví kam?
18.10.2011 18:06:43dát kritice tipD4N
STvn: :o) - jak se zdá, tak jsem svou židli zas tak moc nepřecenil ;o)
18.10.2011 17:02:09dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
Pro Stvn:
> ...nechat věc tam, kde je, případně ji odevzdat na pokladně/vrátnici...

Pokud někde nechat nalezenou věc, pak jedině na "instituci" typu policie, podatelna apod., kde je odevzdání zaznamenáno. Všechna ostatní místa hraničí s tím, že onu věc "ukradne někdo jiný" :-)
Pokladnu a asi ani vrátnici nelze považovat za instituci.
Fb v tomto připadě nebyl použit majitelem ztracené věci pro její hledání, ale nálezcem pro vyhl;edání či avizování zapomnětlivce. A to je to, v čem spatřuji jednu z mála jeho kladných vlastností FB.
18.10.2011 16:48:40dát kritice tipaleš-novák
přesně tak: ten případ je spíš negativní ukázkou fungování FB :o)
18.10.2011 16:42:18dát kritice tipStvN
Lakrov - přijde mi efektivnější nechat věc tam, kde je, případně ji odevzdat na pokladně/vrátnici. Člověk, který něco ztratí totiž bude hledat v tomto pořadí. Jestli jsou ale oba subjekty odkojeny FB, tak asi člověk když něco ztratí v obchodě, tak začne hledat na FB.
18.10.2011 16:37:27dát kritice tipStvN
D4N - máš linux a můžeš chatovat na záchodě, tak jsi prostě nejlepší:)
Všechno, co jsi psal, je obrázek konzumu. Nenapsal jsi ani jednu věc, kterou díky technologiím tvoříš. Zlepšil sis život tak, že sis ho díky technologiím učinil pohodlný. To je ale jaksi vše. Mechanické piano, známe?
18.10.2011 10:12:24dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
Děkuji za avízo od vyčerpávajícího příspěvku D4N; nebýt ho (avíza), už by mi tahle diskuse zcela vypadla z paměti :-))

Mám ale ještě jeden nový poznatek, týkající se sociálních sítí, díky němuž u mě tenhle fenomén posledních let poněkud stoupl v ceně.
Dcera byla včera nakupovat. Z obchodu se vrátila s notebookem, který nekoupila, nýbrž našla zapomenutý v kabince obchodu s oděvy, v němž noteboot během následujících patnácti minut nikdo nepostrádal. Už tedy váhala mezi variantami "ponechat si" nebo "vrátit". V tašce s NTB nebylo nic dalšího, co by mohlo pomoci k identifikaci majitele (majitelky), což dobrou vůli poněkud komplikovalo. Dcera si tedy položila otázku: "Který romazlený fracek mohl zapomenout drek za 35 tis. Kč (nějaký dost nový Apple) v krámě a ani si toho nevšimnout?" A pak ještě druhou otázku: "Mám někoho takového v okruhu svých známých?" Slovní spojení okruh známých jí zřejmě připomnělo Facebook, a tak sedla ke klávesnici a napsal všem známým, jestli někomu z nich nebo nekomu z jejich známých nebo ze známých jejich známých nechybí ono nakousnuté jablíčko a...
Zkrátím to; ten romazlený fracek (fracka) se do půlnoci ozval(a). Podrobnosti o předání, k němuž mělo dojít dnes dopoledne, ke mně ještě nedorazily, ale shledávám, že mnou donedávna opovrhovaný "žrout času" (facebook) může mít na lidi i pozitivní vliv; umožnit jim "vydat ze sebe to lepší".

A to je ode mě asi tak všechno o facebooku.
17.10.2011 19:25:19dát kritice tipD4N
Tak já používám facebook asi takto: 1) mám linux (místo widlí www.ubuntutu.cz) 2) mám gwibber (http://gwibber.com/) - pomocí jednoho programu spuštěného v pozadí po spuštění počítače sleduju příspěvky z facebooku, twitteru, blogu, mohu na ně odpovídat, nebo psát jen tak na zeď 3) mám pidigna kde mám JEden seznam kontaků a mohu psát lidem (nebo oni mě) na icq, facebook chat, jabber, msn, googletalk ... a samozřejmě vidím jestli jsou on-line a je to vše pěkně graficky provedené, včetně mini ikonek u kontatků atp. 5) používám firefox s adblokem - plugin, který blokuje zobrazování všech reklam, např. na facebooku atp. 6) mám stolní pc sesynchornizované s ntb a mobilem, takže jsem prakticky 25h denně online jsem schopen chatovat na přednáškách nebo koupelně 7) jelikož mám IQ větší než má má kancelářská židle (to je asi jako součet IQ 50 státních úředníků popř. 120 hiphoperů nebo 80 asimetrických slonic /asi metr do šířky, asi metr do výšky/ snažících se zhubnout pomocí úžasných "spalovačů tuků") - možná bych měl dodat že mám opravdu dobrou kancelářskou židli ke kterém jsem si po těch nekonečných hodinách vytvořil určité nemateriální pouto - jsem schopen příspěvky typu "udělejme ze Šumavy lunapark" nebo "postavme ryze české markety prodávající výrobky vyrobené v Čechách z českých surovin (asi je chtějí prodávat bez obalů vyrobených z libyjské ropy, a dopravovat růčo :o)) a další podobné bláboly (přijde konce světa, stvořili nás mimozemšťané atp.) celkem dobře odfiltrovat. Čili neviň technologie, ale viň lidi za jejich blbost, a pokud nejsi totalitarista musíš uznat, že pokud jsme země (zatím) založená na osobní svobodě, jak primární hodnotě celé naší společnosti a pokud nechceš abychom byli zemí nemyslících otroků závislých na různých drogách, slepě následující toho kdo jim hodí "větší kost", je třeba důrazně ODMÍTNOUT zákony (nebo i myšlenky) založené na omezování lidské svobody ve jménu ochrany společnosti (v tvém případě myšlenky o "ochraně" před facebooku aj.) Demokracie musí vycházet z autonomie svědomí a osobní svobody jako základní hodnoty. Nejde jen o svobodu jedince, ale o svobodu celé společnosti. Svoboda nesmí být zaslouženou výsadou, ale všeobecným nepopiratelným právem.
15.10.2011 16:49:31dát kritice tipMovsar
oprava: absence moderátora udělal z fcb stoku
15.10.2011 16:48:39dát kritice tipMovsar
d4n: absolutně nepochopeno. nikdo se nechce vracet zpět, nikdo nechce zastavovat technologie. fcb jsem považoval za dobrý nápad, který ale zašel na demokratičnopst netu: centrální řízení, jakýsi moderátor, udělal z fcb stoku banalit. a ta stoka nás může měnit. pro příklad: existuje blog jinepravo.cz, kde existují filtry (dohled, chcete-li cenzura) pro pitomé příspěvky. a funguje to.
15.10.2011 05:06:47dát kritice tipD4N
No, rád bych citoval útržek z Russelova textu, který psal v době první světové války jako protest proti válce, jedním ze "zel války" je podle něj i zlo "ekonomické":

"Rodina žijící v přeplněném slumu ve špíně a nedůstojnosti, rodina ve které polovina dětí zemře kvůli zanedbávání hygieny a špatné kanalizaci, a ze zbytku vyrostou zakrslí ignoranti—taková rodina může jen těžko dosáhnout jakéhokoli duchovního růstu, pokud nezlepší své ekonomické podmínky. A nemusíme chodit na dno společnosti, ekonomický růst je nezbytným pro
dosažení dobrého vzdělání, pro přijatelnou existenci pro ženy, a pro šíři a svobodu pohledu, na kterém musí být postaven základ pokroku každého národa."

Čili je nás už 7 miliard a základní potraviny se třeba v arabských zemích zdražili tolik, že to vyvolalo občanské války, alá arabské jaro, podobné jako zvýšení daní kolonistům v americe vyvolalo válku za založení usa alá boj za svobodu a vlastní národ, nebo touha po tom mít se jako "na západě" = pád východního bloku alá boj za svobodu a demokracii.

Russella cituji pro to, abych ukázal rozdíl mezi vlivem facebooku, moderních techonologií /smartphony, notebboky, wif-fi, geneticky upravené potraviny/ a současného systému v porovnání s dobou po které tu někteří z vás volají jako po "zlatých časech" kdy lidé běhali venku na čerstvém vzduchu a měli bio zeleninu a nebylo tolik nemocí a vypadalo to jako v Princezně z mlejna. Vězte že to tak nevypadlo, 10 z 12 dětí se nedožilo 5 let, rakovina nebyla protože neměli přístroje, neměli ani nemocnice, a tolik opěvovaná tradiční rodina vypadala tak, že mladé převší dívce vybrali starého uslintaného dědka, kt. ji mohl libovolně mlátit. Čili ano, zrušte moderní technologie, protože jsou od "Ďábla" a obnovme staré dobré časy-jen mi dejte vědět týden dopředu ať se mohu zbalit. ;o)
10.10.2011 11:37:54dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
oproti centralne dodavenej vode je to urcite alternativa.
kto ma pec na drevo, moze aj tam zohriat.

ale nechcem unasat diskusiu, hoci to suvisi: vsetko je to o kapitalizme, ktory sa bude v smrtelnych krcoch branit.
08.10.2011 09:26:33dát kritice tipA.Storožnicyn
...v každom prípade sa už dajú pozorovať deštruktívne vplyvy sociálnych sietí na osobnosť jedinca-(ako je závislosť od pripojenia, intenzívnejšie prežívanie virtuálneho života ako reálneho,pestovanie si "nástenkového" image-u a pod.),ale aj od nich závyslé
deštruktívne vplyvy na medziľudské vzťahy-(všimnime si napr.,že určitá generáciu už pomaly ani nevie normálne diskutovať naživo,ale len na "chate" a čo je horšie,nevedia sa normálne zoznamovať,nadviazať medziľudský kontakt-jedine na zoznamkách a Skype,ICQ,FB ,Azete atd.-kde sa cítia silný za obrazovkou-poskytujúcou odstup,ukrývajúci svoje skutočné ja do klávesnice (lebo nie len to,čo človek povie,ti o ňom veľa napovie,ale najmä spôsob,ako to povie)
06.10.2011 21:22:04dát kritice tipTangens_Omega36
Proboha, Movsar, vkládáš mi do úst (klávesnice) to, co jsem neřekl/nenapsal. Snaž se víc číst mezi řádky, než vše brát doslova. :o)
Jistě, žádná struktura nebo hierarchie už dávno pořádně neexistuje, ale znova opakuji: spousta lidí, řekl bych možná i drtivá většina, nejen k technickým vynálezům přistupuje tak (pasivně), že si říká: tak schválně, co mi z tohodle vyleze, co budu mít za užitek/škodu z těchto věcí a lidí? Kdo (co) mi zařídí, abych dosáhl/a toho či onoho? Místo toho, aby si řekli: takže jsou takové a takové podmínky, jak jich mohu využít? Co mi všechno dovolí a co ne? Co se mi na tom líbí a co ne? Jak můžu zlepšit to, co se mi nelíbí?
On totiž první přístup je daleko pohodlnější, nevyžaduje prakticky žádné úsilí či dokonce oběti - jen tak přihlížet a když se něco podělá, můžu na všechny a všechno nadávat. :->
Takových lidí znám fakt velkou spoustu, některé i velice důvěrně. A netvrdím, že by byli nějak principiálně zlí nebo hloupí. Jen jsou hrozně pohodlní a lhostejní.
Ale ještě něco: nedávejme do souvislosti technickou evoluci s morálním úpadkem společnosti.
Všechny technické i vědecké objevy a vynálezy dělají vesměs lidé pokrokoví, lidé nad věcí, obětaví, pokorní, vizionářští... Takoví, kterým nejde jen o to, aby si urvali největší, respektive vůbec nějaký žvanec.
Zato onomu, v dnešní době tak markantnímu mravnímu úpadku vděčíme především lidem velice přízemním, primitivním, falešným, závistivým, netolerantním. Ale bohužel často velmi aktivním a ambiciózním. A tito lidé nejvíc, bohužel, těžce, velmi těžce, parazitují na obětavosti a dobrotě těch lidí, kteří civilizaci ženou dopředu.
To je jádro pudla. Opravdu neobviňujme Facebook či jakákoliv jiná moderní média z toho či onoho. Všechny problémy si děláme vážně sami, i bez nich.
Zdravím. ;->
06.10.2011 20:50:08dát kritice tipMovsar
t_O: tak poměřovat rychlost velblouda s rychlostí světla, to už skutečně vybočuje z relačního rámce.
k tomu vztahu ovládající - ovládaný, tak si myslím, že takové rozlišení je umělé - vychází z pojetí pevné struktury, ale ve skutečnosti už není nějaká struktura, na kterou by bylo možné současné vztahy promítat - síť (a fcb) se daleko spíše děje, než je utvářena. jasně rozlišitelný je tu jen prvotní impuls strůjce. ale ten hned vzápětí není důelžitý.
norbert: souhlas s tím, že osobní snaha o změnu je důležitá.
06.10.2011 19:33:59dát kritice tipTangens_Omega36
Fouckault: jenže my jsme přece páni těch technologií, my o nich rozhodujeme, ne ony o nás. Proč se ve vztahu k nim tolik lidí, do pr...., staví do pozice podřízeného? :-| Obrovským mraveništěm jsme byli vždycky. Globalizace nastala již někdy ve středověku, možná i starověku, v současnosti pouze vrcholí. Vždycky platilo, že když někdo někomu na druhé straně planety něco provede, je to cítit i tady, akorát dřív se to neprojevilo tak rychle.
Nepřikládal bych moderní technice až zase tak velkou roli, vše jsou jen nástroje, skutečnou moc nad nimi máme my, lidi. Ehm, tedy... někteří. ;-)
Norbert: Ty jsi ale vynálezce... :o) To hot shower je ze solárního panelu? Jinak si myslím, že každá alternativa je dobrá (jakože je dobrý už ten fakt, že máme možnost rozhodovat se mezi různými alternativami). :-)
06.10.2011 19:21:50dát kritice tipyarda
Norberte, v ohřívání vody na sporáku nevidím alternativu...
06.10.2011 18:37:39dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
každý môžeme urobiť troška. ja napríklad zohrejem vodu na sporáku, v kúpeľni som zavesil hot-shower- from-the-sun sprchu na hmoždinku 10mm a môžu si zvyšovať cenu za teplú vodu koľko chcú. nalejem cez veľký lievik a hotovo.

je to troška menej pohodlné, ale 40 euro mesačne to nestojí. musíme sa orinetovať na alternatívy. dobrá alternatíva facebooku je písmák.
06.10.2011 11:35:51dát kritice tipMovsar
F: díky, jsem přesně toho názoru. ta rychlost je neúnosná. jsme první generace, která zažívá stres s tím spojený, asi i proto nás to tak drtí. kdyby se nám to jako evoluční výhoda ukládalo do genů stovky let, asi bychom si toho ani nevšimli. pokud si někdo (naposledy třeba nepoeta) myslí, že tomu lze uniknout, tak rozhodně nelze. tedy pokud neopaeta a pár dalších nedělají někde v kanadě dřevorubce a na pismak nepřispívají jednou za půl roku, když sejdou do městečka s jedním obecním kompjůtrem..
06.10.2011 08:11:57dát kritice tipFouckault
dost dobré téma

- obecně si myslím, že nové technologie nás dost zásadně psychologicky i fyziologicky mění, stává se z nás jekési obrovské mraveniště, - rychlost šíření informací, emocí nápadů z nás dělá jeden obrovský organismus. Je to zrod lidstva jako takového - jde o strukturu jednající na podnět téměř okamžitě, kdekoli a kdykoli, jako když někomu šlápnu v austrálii na palec je bolest cítit i u nás..
05.10.2011 20:45:19dát kritice tipWinter
Já mám ryby rád: jsou tiché a zatvrzele plavou proti proudu .) Sítě jim tam hází někdo jiný.

05.10.2011 08:02:04dát kritice tipNePoe_ta
Sítě spřádány v první řadě pro ryby; z nedotknutelnosti pozice otroka vlastní svobody, nelze nikomu bránit aby nezaměnil možnost svobodného rozhodování za instinkt hejna sardinek.
01.10.2011 21:29:14dát kritice tipTangens_Omega36
To je nic proti tomu, jak FCB ovlivňuje BMI a IQ (nebo třeba taky EKG). :o)
30.09.2011 14:47:43dát kritice tipaleš-novák
těša: hraješ sám proti sobě, člověče...
30.09.2011 12:31:53dát kritice tiptěša
což moc analogický není, ale nevadí, to máme jedna jedna :)))
30.09.2011 09:30:39dát kritice tiptěša
jo. a analogicky kdybys o tom něco věděl, snížilo by to sice tvojí kreativitu v argumentaci, ale ty argumenty by nebyly blbý :)
30.09.2011 09:20:07dát kritice tipaleš-novák
těša: aha, takže ten, kdo nemá doma televizi ani auto, tak je taky divnej...i když to třeba může pozitivně ovlivnit jeho kreativitu...hmm. dobrá logika.
29.09.2011 19:33:35dát kritice tiptěša
aleši, co je na tom paradoxního? ve chvíli, kdy majorita fb užívá, je jeho odpůrce v něčem "divnej", což je logicky pro větší část obsazovaných pozic mínus.
29.09.2011 19:09:34dát kritice tiptěša
pardón, mě zas přišlo, že ty až moc zjednodušuješ :)
29.09.2011 16:14:30dát kritice tipWinter
Zrovna na tohle téma (arabské revoluce) v nové a2 vyšla série článků, je tam jak pohled optimistický, tak skeptický.

http://www.advojka.cz/archiv/2011/20/anonymni-revolucionari
http://www.advojka.cz/archiv/2011/20/rozpacita-vlna
29.09.2011 10:49:15dát kritice tipaleš-novák
Lakrov: mě se jednou stalo, že jsem napsal dílko věnované jednomu současnému malíři (aniž bychom se nějak osobně znali), a on si ho našel díky tomu, že zadal své jméno do vyhledávače...Dost mě to tenkrát překvapilo :o)
29.09.2011 10:35:44dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
To jsme to dopracovali...:
Co je to za nýmanda, když se o něm nic nenajde na internetu!
Takhle budeme za nějaký čas nahlížet na lidi kolem sebe? Tak daleko naštěstí ještě nejsme. Nebo aspoň já nejsem a celkem mě těší, že nejsem.

Mimochodem; zkusili jste někdy napsat své jměno a příjmení do nějakěho vyhledávače (google), co se o sobě dozvíte? :-)
29.09.2011 08:26:05dát kritice tipaleš-novák
paradoxně může dojít i k tomu, že "odpírač" facebooku bude v očích HR-manažerů znevýhodněn a sníží si sám šanci na získání dobré práce...
29.09.2011 07:49:26dát kritice tipStvN
Ten článek není samozřejmě dokonalý.

Četl jsem před časem jeden lepší právě jen o předpovídání kriminality tam u vás a funguje to tak, jak říkáš. Mají k dispozici data z minulých případů kriminality a na tom základě to předpovídají.

Se sociálními sítěmi to asi nesouvisí, ale souviset možná může, když vezmeš v potaz, že jak ve Francii, tak i teď po nedávných nepokojích v Anglii, se vláda snaží tyhle sítě ovládnout tak, aby mohli lidem buď zakázat je používat v případech ohrožujících nějakou veřejnou bezpečnost, nebo aby mohli zatýkat lidi na základě toho, co kde píší atd. S těmi revolucemi je to možná trochu přitažené za vlasy, ale v té Anglii na to myslím doplatilo pár lidí. Psalo se i o tom, že byli zatčeni, a možná souzeni, nějací, kteří jen svolali rabovačku, třebaže nakonec nic nevyrabovali.

Role sociálních sítí pro nás, starší, fajn, nepředceňovat, ale jaká je nebo bude role sociálních sítí pro děti, kterým je dnes deset, dvanáct a teprve tam začínají? A nebudou znát nic jiného.
29.09.2011 05:20:44dát kritice tipreka
redaktor prózy
StvN: super článek, nemůžu nereagovat... strašně mě totiž potěšilo, že píšou o městě, kde žiju (Santa Cruz). A taky, že jsem se dozvěděl něco nového... o takových věcech jako předpovídání kriminality tady nebyla ani zmínka, aspoň ne mezi lidma, s kterýma komunikuju.

I když přijde mi, že autor toho článku plete věci dohromady a cucá si fakta z prstu. Např. tohle: "Matematický model nakrmili obrovským množstvím dat, získaným z monitoringu rabování po velkých katastrofách. Podobný model používá třeba Los Angeles, v Chicagu dokonce vznikla policejní jednotka predikční analýzy. Výsledek? V Santa Cruz se meziročně snížil počet loupeží o 27 procent." Tady je fůra polopravd, a to jsem hledáním fakt strávil asi deset minut. Asi hlavní omyl je to, že Santa Cruz nenakrmila statistický model žádným šíleným množstvím dat z rabování po velkých katastrofách, ale lokálními informacemi, rozdělenými do čtvrtí, které tu má místní policie (kdy došlo k vraždě, přepadení, krádeži,znásilnění atd.). Čili něco, co by klidně mohla udělat policie v takovém Brandýsi nad Labem taky, pokud by chtěla "předpovídat" kriminalitu v Brandýse. A ta předpověď jí nejspíš vychází právě proto, že použila jen lokální data. Co jsem pochopil, tak sociální sítě, internet atd. v tom nehrál ani nejmenší roli.

Role sociálních sítí... hm, já bych je zas tolik nepřeceňoval. Např. to, že se o arabských revolucí mluví jako facebookovských revolucích nebo twitterovských revolucích je podle mě spíš naše západní projekce na jejich situaci než realita.
28.09.2011 09:37:42dát kritice tipStvN
http://www.zive.cz/clanky/vime-co-bude-zname-totiz-budoucnost/sc-3-a-158924/default.aspx
28.09.2011 09:18:31dát kritice tipStvN
těšo, nekomplikuj to prosím. Já neříkám tak ani tak. Facebook každopádně už nyní slouží jako obrovská studnice informací o uživatelích, a tyto informace se normálně čerpají a normálně se používají, například k cílené reklamě, aniž by se to na rovinu lidem řeklo a tyhle možnosti se budou ještě rozšiřovat. Z čeho myslíš, že FB žije? Ze smajlíků?
28.09.2011 00:40:10dát kritice tiptěša
Narážím na to, že se nejedná v první řadě o kontrolu, ale o možnost přístupu k informacím. Že "soukromí má být soukromí" je zaprvé dost novej vynález (tudíž je trochu nefér spojovat fb s bigbrotherem, kterej implicitně odkazuje k nový, nepoznaný totalitě, zatímco povědomí o ostatních lidech existovalo vždycky) a zadruhý ničím nepodložený hodnocení.

a mělo / nemělo... existujou nějaký informace, pokud je někdo využívá nesmyslně (ať už konzument médií nebo HRM), je vůl, ale o zdroji informací to neříká nic.
27.09.2011 19:08:36dát kritice tipYvon de Mast
Niekomu sa tu v jednej vete podarilo urobit hned z dvoch spisovatelov idiomy.
27.09.2011 18:49:02dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
Ja s bratom meníme Facebook tak, že tam nie sme, ale ja vlastne nie som nikde, iba tu; sám neviem prečo.
Možno aj pubertiacei nevedia, prečo sú na FB.
Možno ani Huxley s Lawrencom toho až tak veľa nevedia, iba prosto dobre píšu.
27.09.2011 18:31:18dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
Ale Dostoyevkij píše dobre. Aj Lawrence. Huxley sa mi spája s drogami, nepamätám sa, čo som čítal.Sa mi zdalo, že napísal Apocalypse, ale to bol Lawrence.
27.09.2011 16:00:14dát kritice tipStvN
1. jistě, jakási forma kontroly existuje, tady jde ale o její podporování

2. to normativní hodnocení se průběžně mění, samozřejmě, podle potřeby, ale pořád je tom, že "někdo se dívá" a je úplně jedno, kdo to je, soukromí má být soukromí a jestli se někdo někde vykalil a dá fotky na fb, tak by to nemělo ovlivňovat například příjem do zaměstnání, případně když tohle vytáhne nějaký novinář na nějakého politika, který ale před patnácti lety byl normální puberťák, tak to je právě ono
27.09.2011 15:22:25dát kritice tiptěša
stvne, velký bratr mi připadá moc jednostranný pohled:

1. veřejná "kontrola" vždycky existovala a maličko v menším existuje pořád, i bez fejsbuku.

2. dohled big brothera spočívá v normativním hodnocení, zatímco fb jenom skladuje stopy, který může každý použít, vyhodnotit, klasifikovat podle svého - tudíž explicitně nevynucuje uniformitu.
27.09.2011 11:26:15dát kritice tipWhitesnake
Sociální sítě nás mění implicitně a v přímé úměře tak, jako by měníme je.
27.09.2011 11:04:51dát kritice tipMovsar
mně se líbí rortyho názor, že svoboda je v možnosti sdělovat si své fantazie a diskutovat o nich. fcb byla možnost prostoru pro takové diskuse, namísto toho se ale prostor udělal něčemu jinému. je to podobné jako když město zničí park, aby postavilo garáže.
27.09.2011 03:12:49dát kritice tippampelin
Vio: touché!
27.09.2011 03:01:19dát kritice tipMax Hutar
Plebs zůstane navždy plebsem.

Osvobodit člověka je možné pouze jedním způsobem: osvobodit ho od starostí, jestli má co žrát a kde spát.

A Ladislav Šerý říká: Zrychlení času neznamená jeho úsporu, ale pouze zrychlení.

...ještě bych mohl napsat něco o prokrastinaci, kontemplaci a Aristotelovi, ale necítím se práv.

Movsare čáu
26.09.2011 23:02:00dát kritice tipFouraix
zelí
26.09.2011 22:58:48dát kritice tipjejdavilda
Fly-tebe mám zapsaného i bez dna
26.09.2011 21:51:20dát kritice tipMovsar
mě mrzí to, jak facebook nevyužil, skoro naopak promarnil možnosti internetu, ten fenomén, kterým byla jeho decentralizační moc - už ne televizní studio nebo novináři, ale všichni měli najednou možnost mluvit do věcí. tvůrci fcb měli v rukách nástroje, jak tohle akcelerovat, ale udělali opak - fcb přizpůsobili té nejubožejší komunikaci (smajlíci, tři řádky na sdfělení, fotky, fotky, apod. kategorie). tím určili směr.
26.09.2011 19:15:25dát kritice tippapouch
admin
Na zdraví! A DO DNA!!
26.09.2011 18:30:41smazaný uživatel
smazaný uživatel
26.09.2011 17:10:27dát kritice tipStvN
Georgi - já co jsem mohl, tak jsem taky chodil na fotbal a za počítač jsem ho vyměnil až na střední, kdy jsem byl dlouho ve škole a tréninky jsem přestal stíhat. Dodnes toho lituji a myslím, že rodiče mohli udělat trochu víc. Takže ti fandím. Dítě se hlavně nesmí nudit.

Jinak včera jsem koukal na týden živě a tam zrovna FB probírali, z určitého pohledu, a řekli zajímavou věc, a totiž tím, že FB je do velké míry veřejný, tak vlastně všichni budeme pod dohledem a ten "velký bratr", to není nějaký jeden člověk nebo úřad někde v nějakém baráku, ale jsme to my všichni, jsou to ti ostatní, kteří na nás zavčasu vytáhnou nějakou lahůdku z minulosti.

Představ si svého synka, který ještě ve 30 bude na FB a na tom FB bude celá jeho historie, která se nemaže. Už dnes se na FB dívají HR manažeři, když někoho přijímají....
26.09.2011 16:50:40dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
V každé době se vyskytovali jak lidé stádního typu, tak individualisté. Jednotlivce či skupiny lidí stojící u zrodu lecjakého (nejen) pokrokového směru, tedy ve své době "individualisty", postupně následovali další přívrženci onoho směru, kteří však (jakožto pouzí "uživatelé") náleželi mezi stádo. Stádo je účelné pro další typy individualistů; stádo je snadno manipulovatelným davem nebo má ekonomickou sílu; v každé době se hodí něco jiného.
Směr či aktivita, jež byly po určitou dobu hodny následování, se postupem času mohly stát směrem úpadkovým.
Je-li Písmák, Facebook, internet, nadvláda mobilních telefonů nebo třeba překotný růst automobilismu úpadkovým či pokrokovým směrem -- to z dnešního pohledu nedokážeme odhadnout. Patříme však mezi přizpůsobivé tvory (člověk si zvykne na všechno). A DNA? Na DNA je informatika krátká :-)
26.09.2011 16:12:44dát kritice tipWinter
Jinak Baník hraje velkou piču .)
26.09.2011 16:11:51dát kritice tipWinter
Je zajímavý, jak se všeci zaříkávaj Orwellem, když pravdu měl Huxley. Huxleym se budem zaříkávat, až bude mít pravdu Orwell.

Není to jen otázka FC, ale obecné redukce informace na text. Týká se to i textových mesengerů. Většina e-komunikace nás v podstatě okrádá o tu vzrušivou emociální hru gest, zábran a společenských formalit. Nevěřím, že sociálno lez sdílet textově, jedině, je-li člověk spisovatel. A buďme upřímní, většina lidí píše opravdu špatně.
26.09.2011 15:03:32dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
ak kremík je príroda:), zemská kôra ho obsahuje cca 20 percent, tzn. že Providencia mala v úmysle ho na niečo použiť: na simulácie nových vesmírov a kruh sa uzatvára, nakoľko z toho nasimulovaného sa nakoniec vyvinie ten náš za závojom Májínim.
26.09.2011 14:40:29dát kritice tipBig_George
Movsare, Tvůj pesimismus přichází pozdě. Už dávno online jsme. Aniž si to připouštíme, jsme 7x24 hodin týdně pod dozorem. Tedy pokud nevypneme mobil a neztratíme se z dohledu bezpečnostních nebo webových kamer.

Orwell byl velký vizionář.

A co se týče těch dětí, to je věcí individuálního přístupu. A ochoty rodičů, investovat do dětí nějaký čas. Alespoň je nastartovatž. Zrovna toho svýho synka jsem třeba pravidelně vozil na kole přírodou od nějakých dvou let.A na hřiště ho tahal, co ukopl gumovou mičudu. Cyklista z něj tedy není, ale pohybem tráví každé příhodné odpoledne, a to tak, že zhruba dvě a půl hodiny denně. DOBROVOLNĚ (!!!) chodí na volejbal, tenis a atletiku, není sice v ničem přeborník, ale docela si to užívá (a to se chtěl ještě vrátit k fotbalu, ale už by to časově nezvládal).

Ale abych se jen nechválil, musím říct, že když ho pošlu koupit čokoládu, koupí Milku. A tyčinku Snickers navrch:-(

26.09.2011 14:17:43dát kritice tipPetrusha
každý sa nechá zmeniť čímkoľvek len do tej miery, akú sám dovolí
26.09.2011 12:52:54dát kritice tipMovsar
já prostě návratu dětí do přírody nebo alespoň na dvorky a ulice moc nevěřím. jejich kapsami obchází strašidlo, a tím staršidelm je tzv. smart phone a nepřetržitý on-line režim
26.09.2011 12:50:38dát kritice tipMovsar
ovšem před prvními pogromy se lidé taky uklidńovali, že v civilizované evropě přece nemůže dojít k něčemu tak strašnému jako šoa. a uklidňovali se i poté, ti, kterých se to netýkalo, dokonce ale i ti, kteří dobrovolně nastupovali do vlaků, které měly cílovou stanici březinka či bergen belsen
26.09.2011 12:42:19dát kritice tipBig_George
Ano, u nás to vypadá tak, že synátor přijde ze školy, zaloguje se a zmizí někam na hřiště či na kurt.
Když přijde z venku, koukne , jestli se náhodou něco nepřihodilo a zase zmizí.
A dost často nějak si "zapomene dát fejsbůk k večeři" a vypínám mu ho já večer nebo v noci... ale statisticky vzato u něj stráví půl dne :-)))
26.09.2011 12:18:15dát kritice tipJosephina
poslední výzkumy ukazují, že mladé lidi a děti začínají povrchní sociální sítě nudit, to spíš hrají na PC hry - a začínají zase objevovat přírodu a venkovní sporty - což by bylo skvělý!
26.09.2011 10:34:16dát kritice tipMKbaby
A když ti z toho bude dřevěnět ruka, přijde na řadu tzv. drevokocúr :)
26.09.2011 09:58:17dát kritice tipNorbert von Amehr, GfM
Dľa mňa bude po myši nasledovať tzv. kocúr, do ktorého budete mrkať svoje predstavy, takže jazyk nahradí priama komunikácia (sic!)obrazového materiálu : mrkneš do kocúra
a na druhom konci linky
sa objavia nahotinky
26.09.2011 09:31:22dát kritice tipGarth
Výborná diskuze. Zamyslím se a když na něco přijdu tak se podělím.
26.09.2011 09:22:08dát kritice tipVio
Řádku let? Pche.
Písmák je tu mnohem dýl a má mnohem větší vliv na můj život.
26.09.2011 09:02:07dát kritice tipMKbaby
FCB - to je něco jako PCB? Tedy polychlorovaný bifenyl? :)
26.09.2011 08:00:21dát kritice tipBig_George
Protože na Fuckbooku nepůsobím, nechávají mě tyto vize chladným. Jestli chce někdo zdegenerovat, nechť si vybere.
Nadměrná a pravidelná konzumace ethanolu taky není k zahození...

Vildo, správný chachar by řekl:" FCB, pyčo"
26.09.2011 07:41:36dát kritice tipRajmund
Působení lidstva na FCB je jistě zhoubné. Časem se dostaví postupná degradace až na úroveň poradce pro zahradkáře.
26.09.2011 00:17:17dát kritice tipjejdavilda
FCB. FCB, PC Baník, olé
26.09.2011 00:07:34dát kritice tipsnake_01
korektor, redaktor poezie
Není to až příliš drastická vize momentálního "monumentálního" fenoménu?


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.