Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Srpnem prohřáté
datum / id12.08.2014 / 446386Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1007x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Srpnem prohřáté

Gummi Jockeys

V zatáčce pod Braníkem skřípou brzdy. Jezdci na gumách neboli Gummi Jockeys se tu nežinýrují. Polechtají spojku plyn, jak rádi říkají, a už to túrují do kopce. Volant chvěním odpovídá srdci závodníkovu. Chvějivá dvojice, řekl by pozorovatel zvenčí, spojení krve a benzínu, chtěl by říct s pýchou ohrnutými rty závodník. Na Ryšánka je cesta dlouhá, a tak z reproduktorů šumí hity. V hluku čtyřtaktního motoru ale zanikají hlasy hudebních rapsódů, neboť jízda je jako malá válka, v níž múzy mlčí. Zavěšený v prostoru divoce se houpá růženec - suvenýr z čerpací stanice. Houpá se v zatáčkách jako kyvadlo odměřující závodníkův čas na této zemi. Když křížek dosáhne svého apogea a dotkne se stropu kabiny, nepomůže duši muže za volantem už ani svatý Kryštof.

Navíc prý teď bloudí někde kolem Vltavy, protože za krásného počasí tam ženy vystavují nahá těla zrakům lačných poutníků. A kdo by se za takové přízně okolností zdržoval s nějakými Gummi Jockeys.

 

Tramvaj

Tváře cestujících se roztékají jak v muzeu madame Tussaud. A přitom sedí jen v tramvaji. Pod tramvají se zase roztéká asfalt, Prahu přepadlo srpnové vedro.

Jihoameričané na sebe pokřikují, byť jsou si na dosah. Český lékař by jim indikoval naslouchalo, jihoamerické zdravotnictví jim však sluchu nepopřeje. A tak hlučí ti Inkové, jak by je nějaký škodolibý námořník z 15. století poprvé nalil kořalkou. Už vystupují, tramvaj se ponořila do středoevropského klidu.

Dvě dívky, jimž by bylo zbytečné po ježibabsku nařezávat prstíčky, neboť už jsou na pečínku evidentně tak akorát, osnují plány sobotní noci.

A kdesi v Radlicích už Honza T. nacvičuje před zrcadlem kreace, kterými bude chytat ty dívky do pasti. A ony se chytnou a roztečou se jak v muzeu madam Tussaud. Neboť ta noc bude horká.

 

Budějovická

Foto z fota, praktického lékaře "doosmidovečera" a spoustu dalších vymožeností vám nabídnou v údolí mrakodrapů na Budějovické. Tady jste v rajské zahradě konzumu, tady to vše začalo. Eva zavolala Adamovi s nabídkou levnějšího tarifu. Ten neváhal a stisknutím tlačítka potvrdil nabídku. (Jejich hovor byl pochopitelně monitorován.) Ihned poté byli vyhnáni do nepřetržitého víru telefonování a surfování po internetu.

Tak tady to vše začalo, diví se náhodný chodec. A kolem dokola, ambitem nákupních center žhnoucích světlem LED svící, tlačí nákupní košíky zástup spotřebitelů.

"Utrácej a pracuj" stojí v erbu této éry.

 

 

 

 




Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

22.09.2014 00:10:13dát kritice tippampelin
"Utrácej a pracuj" stojí v erbu této éry.

*
24.08.2014 21:49:02dát kritice tipVigan

Skvělé obraty.

"Dvě dívky, jimž by bylo zbytečné po ježibabsku nařezávat prstíčky, neboť už jsou na pečínku evidentně tak akorát, osnují plány sobotní noci."

Bohužel, ty dnešní holky snad nemají doma zércadlo nebo jim to asi nevadív pohybu atak..(

13.08.2014 10:04:54dát kritice tipPetr333

Tvé originální vidění světa mě bavilo číst***

12.08.2014 12:58:33dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Rozpovídal ses. "Větněji", obrazněji, taky květnatěji, ale stále čitelně(ji?). ...jízda je jako malá válka, v níž múzy mlčí... ## je hezké vyjádření. A je tam víc takových. Po dočtení závěrečné věty přemýšlím o pořadí uvedených příkazů.

12.08.2014 05:19:02dát kritice tipsrozumeni
Super, líbí...***
10.08.2014 19:23:56dát kritice tipKočkodan
Ruzenec narazil do stropu kabiny,
Krystof si prohlízí nahatý babiny,
a tak pan Rysánek (ac velmi nerad)
premenu v dusicku musí ted sehrát.

Pred velkým zrcadlem ve ctvrti Radlice
vidíme Honzu T. (starého panice),
k balení kocicek zkousí si kreace,
coz s jeho vizází nebude legrace...

Evicka nabízí výhodný flat-rate,
Adame neber to, odmítni, nech bejt,
ta zena svádí te, chce tvoji "pýchu",
oba jste sezdaní, skoncíte v hríchu!


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.