Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+13 neviditelných
Za okny Karviná
datum / id25.03.2016 / 466195Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno785x
počet tipů6
v oblíbených0x
do výběru zařadila2a2a,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Za okny Karviná

Po paměti

Jdu pamětí: školka, ráno to v jídelně vonělo horkým mlékem; po obědě řízený spánek na jednom místě, polštářové války; první láska, modré žilky jí prosvítaly bledničkou pleti, briliantový prsten odnesený z domova pro Zuzanku. Zásnuby v pěti.


Za okny Karviná

Ve vlaku přetopeno, o sedačku dál silikonová blondýna. A za okny Karviná. Ta holka sotva zapne své růžové sako, má ho jen tak jako. Tam venku si to narůžovo ale nikdo nemaluje, máloco tu je jen - jako. A že je to tady region rázovitý, někde vzadu ve vagónu kdosi hlasitě pouští z počítače dokument o válce, takže jsme všichni svědky útoku spojeneckých vojsk u Kolína, lidi kolem, já i blondýna.


Malá řeč o kousek naděje

Nebem rozlomeným v mracích prosvítal měsíc, noční průrva do naděje. Vešli do toho světla jako nic, jak vítr do aleje. A přemítali, zda tam někde v kraji prostříbřeném do dálav taky člověku žitím těžkne srdce. Ale nebyla to než docela malá řeč o kousek naděje.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.03.2016 11:38:09dát kritice tipMovsar

díky za cenné připomínky. máš pravdu s tou poslední, tam už mě večerní únava sváděla na cestu mírného kýče v mezích zákona. drobnička je taky pěkný výraz.  

28.03.2016 11:22:41dát kritice tipa2a2a
redaktor poezie

Asi bych vypustil ...A že je to tady region rázovitý..., jednak je to řečeno již v předešlé větě a jednak to všechny tři drobničky tk trochu vykolejuje z rytmu, který je dán tvou velmi sympatickou snahou podtrhnout poetičnost nenásilným rýmem. Poslední třetí drobnička možná trochu trpí volbou přece jen omšelých obrazů, ale poctivě řečeno, ne zas tolik, poněvadž obsah přečnívá a ještě víc dominuje ve všech třech textech jasné přihlášení se k lyricky popsané a dobře myšlené i vnímané nostalgii. Výrazně lepší než mnou hodnocený tvůj jiný pokus o slovesný experiment nedávno.

24.03.2016 20:35:46dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Díky tobě, Movsare, za kousky nadějí...a vůně horkého mléka se vepsala do pamětí nás, jeslo a školkodětí...                                    /T.

24.03.2016 20:25:06dát kritice tipStázka

Po paměti krásné.-))Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.