Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Potkan Ferda
datum / id13.04.2016 / 466922Vytisknout |
autorDanny
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno1164x
počet tipů8
v oblíbených0x
Prolog
Podle skutečných událostí z roku 2006, zjistil jsem, že tento text nebyl na Písmáku publikován, tak to napravuju.
Potkan Ferda
12.červenec 2006
Máme v bytě (6. patro paneláku) potkana. Normálně žijí ve sklepě, ale dělaly se instalatérské práce a on zůstal odříznutý v trubkách v nejvyšším patře a lozí záchodem ven do bytu. Jídlo schováváme. Ohryzává internetový kabel. Pasti jsme zkoušeli, ale je na to moc chytrý. Včera v noci jsme mu naservírovali jed na krysy. Z deseti granulí možná snědl jednu. Snad chcípne- na netový kabely mi nikdo šahat nebude! Táta potkana pojmenoval Ferda.

15.červenec 2006
Ferda se už druhý den neozývá. Zdá se, že snědl dvě granule s jedem (táta jich měl dát vždy po deseti na různá místa v bytě a na dvou místech bylo devět, ale neví, jestli se nepřepočítal). Poslední noc, co byl slyšet, byl strašně divoký, urputně vrážel do dveří a najednou se zničeho nic odmlčel. Tělo jsme nenašli, takže nevíme jistě zda je opravdu po něm.

17.červenec 2006
Takže jak jsme si mysleli že Ferda je asi mrtvý, tak mrtvý nebyl. Táta asi dal těch granulí devět místo deseti - proč, to uvidíte dál. I při zavřených dveřích se Ferda dokázal pohybovat mezi záchodem a koupelnou, kde přehryzával hadice a trubky na vodu, takže jsme museli vodu zastavit a povolat instalatéra. V deratizační agentuře nám poradili, že máme koupit uzenou rybu. V sobotu jsme nastražili uzenou rybu a na ní nasypali granule s jedem, Ferda snědl rybu, ale granule nechal být (!!!). Je tedy velmi chytrý. V neděli jsme tedy roztloukli granule s jedem na prášek a prášek vetřeli do uzené ryby, dovnitř aby necítil pach. Sežral tři porce, to jsme zjistili dnes ráno.

18.červenec 2006
Viděl jsem ho na vlastní oči. Velké, elegantní zvíře. Zrovna jsem v posteli masturboval. Najednou se v rohu pokoje něco pohnulo - a on tam potkan. Zastavil jsem samohanu, usmál se na něj a řekl: "Ahoj, Ferdo." Vlezl za skříň, v noci tam trochu chroustal, ale nedělal problémy. Táta volal ráno odborníkům, stačí prý pět až deset granulí jedu a chcípat bude kolem pěti dní.

19. červenec 2006
Ségra píše pohlednici z dovolené. Adresu začíná následovně:

máma, táta, Dany a doufám že ne Ferda
Novotní
Strážnická 3 ...

její humor mi chyběl, dík


21. červenec 2006
Takže těch granulí musí být trochu víc: dali jsme mu další porce ryby a tentokrát jsou nadívané větším množstvím antipotkaní pochoutky.

30. červenec 2006
Protože Ferda totálně zničil bytové jádro, bydleli jsme o víkendu u tety na druhém konci Brna. Když jsme se vrátili, zjistil jsem prvně, že nejede Internet: Ferda překousal kabel. Strýc-elektroinženýr, který s námi jel, to zanedlouho znovu spojil izolačkou (já jsem na hardware levej...).
V pokoji to páchlo po plynu. Takto páchnou tato zvířata, když jsou mrtvá. Sledovali jsme, kde nejvíc - a lokalizovali to na ségřinu postel (ta s námi už většinou nebydlí, takže tam měl potkan i v době, kdy jsme v bytě byli, největší klid). Sestra má vevnitř v úložném prostoru postele spoustu svého harampádí, které jsme museli odstranit a potom postel nadzvednout, pod ní jsme konečně objevili mrtvého Ferdu. Čest jeho památce.
Zítra ráno přijdou instalatéři, také vydrhneme celý byt a vše se zase vrátí do kolejí, které sice nejsou normální, ale jsou rozhodně přijatelnější než v době potkaního šílenství. Ufff.Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

14.04.2016 17:20:41dát kritice tiporan

chudák ferda :(

14.04.2016 16:19:08dát kritice tipLnice

no, to jsou potíže hodné potkana.-)

14.04.2016 09:45:47dát kritice tipagáta5

:))))))))))))))))

14.04.2016 09:31:38dát kritice tipKočkodan
S Ferdou Mravencem by asi tolik potízí nebylo.
14.04.2016 08:09:20dát kritice tipaleš-novák

tak nám zabili Ferdinanda...:o)

13.04.2016 19:23:01dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Škoda Ferdy:)))         bezva čtení.../T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor