Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Úzká zátoka
datum / id15.10.2016 / 473072Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno522x
počet tipů1
v oblíbených0x
Úzká zátoka

 

 

 

 

 

Úzká zátoka 

 

Byl odliv a dívky našlapovaly kluzký skalnatý povrch. Z děr vylézali malí krabi, při každém lidském našlápnutí pospíchali zpět do svých nor. Nepravidelná struktura povrchu irituje hladkou kůži na ploskách nohou. Dívky čekají, kdy jim poteče krev, kterou v zápětí vyčistí slaná voda. 

 

Při zaškobrtnutí se horní část těla překotí, zlomí se vejpůl (dolní končetiny zůstávají na stejném místě), paže se pomateně chytají vertikálního pórovitého povrchu. Kráčení stěžují drsné a silné vlny - převyšují těla, na triku po nich zůstávají mokré fleky, naivní vískání. 

 

První dívka chce dospět ke skalnaté prohlubni, úzké zátoce olemované zelenými křovinami, tam, kde není kromě krabů a plovoucích pytlíků živá duše. Druhá dívka by šla ráda zpět, zapadá slunce, v dálce jsou vidět poslední nebojácní surfaři na širém moři. 

 

Dívky se v zátoce raději nezdrží. Mizí zpátky do míru slaměných budek na okraji pláže. Tma je překvapí záhy.

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

21.10.2016 11:40:50dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

> ...poteče krev, kterou v zápětí vyčistí slaná voda... Ve slané vodě se zranění velmi pomalu hojí. Víc k tomu textu (krom nevole  nad nerespektováním základní gramatiky) nedokážu říci.  

16.10.2016 18:50:44dát kritice tipagáta5

Určitě bych sjednotila a používala i velká písmena na začátku věty... hezká miniKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.