Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+8 neviditelných
Česká neděle
datum / id30.10.2016 / 473488Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno631x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Neděle, 30.10.2016.

Česká neděle

Česká neděle

Z rádií se táhnou polední melodie, z talířů nudle. Neděle. A jinde z televize řeči, trochu hovězí. Zasyčí pivo, to je tady dobré znamení, že ještě je žízeň po životě. Odpoledne, když pak sklidí ze stolu, svlékne se do tílka a do trenýrek a řekne: „Pojď blíž, kotě.“ A ona jde.


Italský bufet

Italský bufet je jako po zemětřesení. Pár shrbených postav a samé kosti. Jsou zvířecí, ale cizinci z kosmu by to nemuselo být jasné. Tak se tady sešlo těch pár trudných hostí a zdá se, že tady budou ještě až se zhasne a je pokryje prach zavírací doby. A svět stejně brzy zapomene.


McMáma

Bledá kojenice bez jména. Sedí v McDonaldu a u prsu má miniaturní věc, s největší pravděpodobností děťátko. Dává mu pít McMléko. Měkkou a teplou hračku do ruky má v ceně. A to kojeňátko už má z toho pusinku celou v pěně. Jak jsou úžasní a nadnárodní! 


U pečiva

Flirtují u pečiva. On má výraz lovce, holka je celá živá. Tuší, že se na ně někdo dívá? Nejen to, tu kulisu i kvitují, neboť tohle je divadlo a naučné: jak se svět stále opakuje a dělí dvěma.


Návštěva

Vyrazili navštívit příbuzné do večerky. Protože je neděle a snad na celém světě se to tak dělá. A říkají si takové ty věci jako třeba: Koukejte na ty vlásky naší Terky. A černooká holčička kouká a ještě toho moc neříká, červená jak vystavená jablíčka. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

31.10.2016 00:15:27dát kritice tipTrosečník

Pravá, nefalšovaná, poctivá, česká neděle. :o) Jak rád bych si to ve svém nedobrovolném vyhnanství vyměnil s nějakou z těchto groteskních postaviček! I když, raději nevyměnil... :-(

30.10.2016 19:50:15dát kritice tipKočkodan
Od flirtu u hromady housek,
rohlíků a pecnů chleba
je k sexíku už jen kousek...

(Koment Movsar doufám vstřebá) :-)
30.10.2016 19:31:17dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Česká neděle...to tílko a trenýrky:-)))  Zemětřesení...v zapomění:-)

Kojeňátka - tvůj oblíbený námět:-) A nejvíc dnes...svět se dělí dvěma, donekonečna:-)))Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.