Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Pražský maratón
datum / id01.04.2017 / 477896Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno470x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Společně s policejní helikoptérou v oblacích jsem pro vás bedlivě monitoroval první letošní (půl)maratón v kameni.

Pražský maratón

Vyšlápnutá teniska

Lucie Bartoňová dává rozhovor do rozhlasu, ptají se jí na dnešní maratón. Prý to přinese posílení ekonomice, lidé si koupí občerstvení, upomínkové předměty, zaplatí startovné i parkovné. Taky si prý zajdou na nějakou kulturní akci ve městě a tak podobně. Když se redaktorka ptá bohoušovskou otázkou: Kolik? Kolik? Umí říct jen, že na výpočet existují certifikované metody. I od vyšlápnuté tenisky bychom se toho dozvěděli víc. 


Jsou mezi nimi Leoš i Miloš

Soustředěni na svou věc, běží nábřežím. V pestrém elastickém oděvu jsou jako ohromné hejno kulhavých papoušků. Jsou mezi nimi dívky s růžovými podkolenkami, páskou na čele i trenýrkami, a pod nimi jsou jistě taky celé zrůžovělé. Je mezi nimi vysílený liliput, lidé mu tleskají a on potlesk vychutnává. Z chodníku neúnavně křičí Francouzka své „olé, olé, bravo“. Jsou mezi nimi taky Leoš Mareš a Miloš Zeman. Kdo vlastně dnes neběží?  


Velesvátek

Je to úžasná přehlídka zadnic v pohybu, je to pohanský svátek tělesnosti. Soudím, že těsné legíny pod kolena byly jen první krok. Jednoho dne do nich dosud neznámý návrhář vystřihne otvor, a záhy nebude žádná, která by tomu kladla odpor. Ze svátku bude velesvátek a snad i státní svátek.


Parádní cirkus

Některé dívky vyklusávají jako kobylky, myslí přitom na správný rytmus prdýlky. Chybí už jen principál, co práská bičem, a klaun, co si na nose kutálí míčem. Je to parádní cirkus.


Jedna

Jedna, už na samém konci lidského hroznu a svých sil, se třásla. Od pasu dolů se třásla. I já se třásl…


Kismet

Další držela pěstičky zaťaté jako boxer, co otevírá mač. Bylo jí už ouvej a bez trenéra, který by do dráhy hodil bílý ručník, zdála se ohrožená. Možná jsem jí měl nastavit nohu, obětovat kotník a zachránit život. Rozhodl jsem se ale nevstoupit do jejího osudu. Turci tomuhle rezignovanému postoji prý říkají kismet


Černý tulipán

Černoch zabalený do celofánu jde Národní. Patrně už doběhl a teď se nabízí dlaním dam, ten černý tulipán. A ony tou nabídkou celé zjihlé touží alespoň přivonět, ale jejich vychování se staví jejich touze do cesty.


Lososice v Celetné

Sáhla si do rozkroku se stejným gustem jako Michael Jackson, turistka v Celetné. Má lososové džíny a dobrých padesát, to jí ale nebrání vyjádřit se vilným gestem. Plave proti proudu ulice, mrská se po kamenech a na jejím konci je připravena zahynout.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.04.2017 19:42:15dát kritice tipMovsar

díky. to já očumoval s chutí! ale sen o ostrově je mi taky blízký.

01.04.2017 19:20:58dát kritice tipR. L.
Svátek tělesnosti a lososice... V prostoru, který je nám ubírán ještě tohle... Přál bych si čím dál víc ostrov v Karibiku s plážemi s bílým pískem, aby mi tam mariňáci jednou týdně shodili paletu s pomerančovým džusem trošku v jiném poměru, než jde do obchodů...


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.