Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Pouliční milenci
datum / id08.10.2017 / 482406Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno336x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Pouliční milenci

Pouliční milenci

Tmou, v říjnu tak předčasnou, unikají k sobě. Pouliční milenci. A mrholí jim do lásky. A on řekne: To nebe nad námi naříká. A ona ho vezme za ruku a usměje se jak žádná jiná.


Kroky po peřině

Kroky po peřině. A hned v čtyřech tlapkách. Kočička si chce taky lehnout do postele, jako to děláváme my, lidi. A tak to taky udělá. Netrvá dlouho a usne. Někdy ze spaní zamňouká, protože potřebuje někomu něco říct. Nerozumím. Ale ani ona mně nerozumí, když a jestli mluvím ze spaní. Vím ale, že i ona pak chvíli dumá nad tím, komu a co jsem tam za ohradou spánku říkal.


Litoměřický antikvariát. Úterý

„V pondělí a úterý zavřeno. Pracuji jinde.“ Vzkaz na dveřích litoměřického antikvariátu přespolní čtenáři číst nechtěli, je úterý. Skrze výklad do ulice hledí knihy, co by taky chtěly být jinde. Řešení situace je staré, a i když se dosud neosvědčilo, nic by mu nebránilo: zanechat obchod i kasu nestřežené a dát lidem důvěru, že knihy, co si odnesou, taky zaplatí. A pan majitel by mohl šťastně pracovat jinde i po zbytek týdne. 


Netrpělivá auta

Netrpělivá auta vjíždějí do křižovatek, bourají. Řidiči křičí, hoří, zmírají. Jejich děti s maminkami právě u pana Mekačiho snídají: Tak jednu za maminku, jednu za tatínka…


Kosmické signum

Dát digitálním signálům jiskřivý tón, o jakém tak rádi mluví vinaři, obepnuta ohromnou sítí spojení, zářila by naše planeta silněji než slunce. Z temné rokliny vesmíru byla by naše civilizace patrná až na samý její kraj. Posedlí smyslem vařeným na hluboko, zhloupělí učebnicemi historie, rozvášnění srdcem byli bychom najednou vystaveni světlu pravdy docela prosté: naše kosmické signum je jen shluk banalit.


Sobota nad ránem

Za skořepinou mraků ukrytý měsíc. A prorazit až k němu svým vytím zkoušejí opilci, jest sobota nad ránem. A milenci zatím propadají vášni, ale ani jejich vytí neprorazí..
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

09.10.2017 11:36:45dát kritice tipMovsar

jsem rád, že jst tu pobyli a o textech spolu s emnou mysleli. příště přidám na ironii, ale jsou témata, kde se pro ni nedostává. ale zas osloví někoho jiného, vždyť proto píšu, abych si s vámi vyměňoval svého druhi dopisy - psaní.

09.10.2017 00:29:09dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

A mně se zas nejvíc líbí Kroky po peřině, proto, že je to jiné. Je to osobní.

09.10.2017 00:25:06dát kritice tipa2a2a

Tentokrát, snad až na Kosmické signum, s přihlédnutím k dlouhé řadě tvých hezkých jiných drobností tolik spokojený nejsem. Možná to dělá ta první, která mi přijde docela hodně klišé, podobně i druhá, která by svým obsahem jako b byla od jiného Movsara, prostě mi od tebe sedí ten nezúčastněný, ale břitký pohled okolo sebe.

08.10.2017 19:06:06dát kritice tipMovsar

díky, za první dvě zvlášť.

08.10.2017 18:57:51dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Vyrazil jsi mi /skoro/ dech. První a druhou/zvlášť/. U trojky si nejsem jistá, jak by to dopadlo s kasou:-), Kosmické signum-nádhera. Poslední - jednou jsem slyšela výt opilce v deliriu tremens. Kam se hrabou vlci:-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.