Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Brno, malá Belgie
datum / id13.05.2018 / 487726Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno227x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Nad jedním komickým protestem ve městě neomezených možností.

Brno, malá Belgie

Tak jako je Belgie pověstná svými pedofilními aférami a je tak jakýmsi bizarním místem uvnitř Evropy, i Brno je svého druhu koncentrát bizarelie a rozporů uvnitř Česka.

Kauza divadelního představení z dílny chorvatských umělců, v němž má postava Ježíše znásilnit muslimku, je dokonalou případovou studií na téma „Brno podivné“: na jedné straně tu je skupina svobodomyslných divadelníků, kteří hru zařadí do repertoáru, a množství diváků, na straně druhé tu je zástup horlivých protestujících, nejčastěji z řad ultrakonzervativní deviantní katolické mládeže, ale ani jiným podivínům se hlas nebere; někteří prý vyhrožovali režisérovi smrtí, snad v inspiraci kauzou atentátu na Pasoliniho, známé „katolické“ reakce na obdobně konzervativní dílo.

Je vlastně úžasné mít v zemi takovou malou Belgii, místo chrlící ty nejbizarnější kauzy, od úsměvného obřího falu na náměstí, přes trudný případ pedofilní kuřimské chobotnice až po současný střet libertinů s ochmýřenými panici věřícími, že zbožní muži mají lulíky jen na čurání.    
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

14.05.2018 10:04:03dát kritice tipZdenda
Mně teda ten orloj pero vůbec nepřipomíná. Nema žalud.
Ten zbytek asi nebude úplně typicky jen pro Brno. Myslím, že kdyby hru uváděli třeba v Plzni, probíhalo by to podobně. Jen v Praze by to bylo lepší. Tam by to bylo přímo nejlepší.
13.05.2018 17:31:49dát kritice tipR. L.
Ejhle, já žiju v zřejmě zastaralém pojetí dávné výuky, že Brno je "bezvýznamná zatáčka" při cestě na Vídeń. (Už slyším tu bouři nevole, jak se v provincii zvedna nenávistná vlna...) A ono se tam něco děje. Minimálně, že někdo někoho přefik...


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.