Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+14 neviditelných
Petru Placákovi
datum / id24.06.2018 / 488819Vytisknout |
autornascheanou
kategorieVolné verše
zobrazeno309x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Petru Placákovi

 

 

 

 

Petru Placákovi

 

Otevírám schránku, výzva k vyzvednutí zásilky, pošta Břevnovská, utíkám střešovickejma ulicema, kolem antiku, kolem hotelu Pyramida, kolem obchodu s chlastem, dobíhám tramvaj číslo 25, doveze mě na Drinopol, děti ve vagonu piští, je to k smíchu, jakej je tu hluk, vystupuju z vozu, s výzvou na poštu, vystojím frontu, podávám paní pošťačce OP, výměnou mi podává dopis z ČSSZ.

Pan doktor Č mě uznal za pracovně neschopnou, a to ze sedmdesáti procent, mám prý emoční výkyvy, schizoafektivní poruchu a jsem nestabilní, rovnou mě pan doktor Č zařadil do třetí kolonky.

 

A tak budu pobírat dávky daňových poplatníků, a budu mít oficiálně papíry na hlavu a asi budu moct jezdit zadarmo v MHD. Novodobý disident, jsem trochu ztracená v tomhle nepřehlednym světě, v tý rychlosti, a tak píšu alespoň ty básně a občas někde čtu, myslim na Terezu a na její kašel, kterej neustává, na její hleny, plíseň v hrnku, myslim na Lubu co se oženil s krumpáčem a lopatou a myslim na to, že bych chtěla bejt, aspoň trochu, užitečná, když už pobírám ty dávky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

K tomuto dílu není zatím žádný komentář.

Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.