Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Slunce bere čáru
datum / id29.08.2018 / 490273Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno205x
počet tipů10
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

29.8.2018.

Slunce bere čáru

Slunce koulí hašduládu

Slunce zas koulí hašduládu. Ale jen na chvíli, protože čas neúprosně bere. Léto, z šortek nahá stehna, horké nálady, dlouhé večery, melouny a limonády do žízně. Ještě chvíli, koukají holky ku obloze a nechávají dozrávat své melouny. Ještě chvíli, koukají na ně kluci.


Šťastný čuvač

Z kabelky jí kouká pejsek a z výstřihu dvě kozičky. A pejsek je hlídá, ten šťastný čuvač. Bydlí někde v Michli, kde prý má garsonku Bůh.


Tady je Brumlovka

Brumlovka, hlavní stan kapitalismu, se o čtvrté teprve zahřívá k dalšímu kolu. Tady se zadělává na šťastné zítřky, tohle je vinice světa se svými dělníky v oblecích a kostýmkách. Takže o čtvrté pouhý poločas! Klimatizace řvou své arktické písně, vaří se káva a telefony, vedou řeči, hraje pasiáns, pořádají vdolky od pekaře Pavla. Tady se zadělává na šťastné zítřky, tady se buduje kapitalismus.


Člen alfatýmu

Poručil si guláš, polívku a bezovou limonádu do půllitru. Umí zkrátka žít. Vypadá jako člen alfatýmu reklamní agentury. Vykasané rukávy bílé košile, úzké kalhoty nad kotníky, v pánském klubu střižený plnovous. A nezbytný ajfon a v něm kolotoč aplikací, zpráv a obrázků, celý svět v kapse. Titul z Ameriky, bez debat. A nudle do vousů jako úžasný happening.


Bujná zvěst

Svými prsy šíří bujnou zvěst, evangelium mléka. Jsou to dvě slova určená mléčným erotikům, jedno je alfa, druhé omega. A obě dohromady jsou vážně mega.


Liftgirl

Sedí sama na pláži, pod sluncem už pozdním. Z chlapecké hrudi jí svítí dva knoflíky. Když zmáčkneš jeden, výtah tě vyveze do nebes; když druhý, sveze tě do podzemí, odkud se už nevrátíš celý. Jak bys mohl? Je tam těsno, vlhko, temno. Budě tě o trochu míň.


Dvě z pokojíčku

Jedna má pivo citronové, druhá mrkvové. Bude jim ke čtyřiceti, život už jim vydal své hořkosti, proč ještě pivo.. O svá těla pečují, možná se jimi i živí. Někde v útulném pokojíčku na Vinohradech za odměnu poskytují mazlavou radost. A někdy je třeba ji zapít.


Slunce bere čáru

Slunce pomalu bere čáru, mizí za zlíchovský kostelík. V bufetu na pláži ještě hrajou hity, ještě točí pivo, hoří cigarety, chlapi mají páru. A na trávníku zrzka ještě vystavuje své křídové tělíčko; jen růžovou ranku tají pod látkou plavek. Teprve až pak doma, potmě a o samotě, ponechá ji nahou, napospas nasliněnému prstu.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.08.2018 09:58:03dát kritice tipagáta5

jj, jako kvíčala... poslední mě nakrkla... pro mě přes čáru... ale ty nás zase zkoušíš, jak tě znám už, tak se povznesu :) 

30.08.2018 07:55:51dát kritice tipqíčala

Za člena alfatýmu ... :)

30.08.2018 00:29:46dát kritice tipMovsar

díky, přátelé. ano, dgmar, je to mé zásadní téma. snad i jediné. zboro, čuvačem (čuvat je hlídat, tuším v srbštině) jsem myslel hlídače. na ty prsa stačil i srnčí pinč, tuším, že ten to byl. díky!

29.08.2018 22:23:13dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Marně si lámu hlavu, kde prodávají tak velké kabelky :)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%BD_%C4%8Duva%C4%8D

29.08.2018 21:50:57dát kritice tipDagmaram
Žena je tvoje inspirace :-)
29.08.2018 20:57:05dát kritice tipR. L.
/*


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.