Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Máselná dívka
datum / id09.09.2018 / 490531Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno281x
počet tipů8
v oblíbených2x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Máselná dívka

Poeta

"Svěžest tvých prsů předčí lesní řeku a jejich drahokam nedobyli by ani v diamantovém dole." Zpěvem lásky uspával ji do sladkého snu. Když už byla celá zmámená, vkládal na ni dlaně. Bránila se, a tak přidával: "Tvé boky jsou jak sluncem rozhojněné stráně.." A ona konečně ztrácela kontrolu nad svými strachy. A on se na ni sápal s vyplazeným jazykem jako na stráň, jako k lesní řece..

A další týden po ránu, v práci u kávy mudroval: „Středy bývají vprostřed syrové, tak jako ženské. Tak třeba pátek nebo muž, to je samá kultura. Středu musíš přežvýkat, je to realita a úpadkovost všednosti, pátek se ti dává v možnostech a idealitě..“


Máselná dívka

Zatímco máselná ryba žije v moři v hloubce až devíti set metrů, máselná dívka žije na nejsvrchnějším povrchu zemském. Má silná stehna, a ta jsou bílá a tučná jak čerstvé máslo. A určitě tak i vonějí. A z džínových šortek svítí do Národní třídy utopené v slunci, co kdyby zhaslo. Ach, ta by se rozpustila na jazyku jedna báseň..


Tři Rusky v tramvaji

Tři Rusky v tramvaji. Vápenaté bledule, průsvitné na mizérii dneška. Každá civí do mobilu. Do soustředěného mlčení pak jedna vpadne a podává zprávu: známí odjeli do Amsterodamu. Jak? ptají se zbylé dvě. "Na mašině," odpovídá zpravodajka. To je uklidní, opět spouštějí oči k displejům.


Pudřice

Na mladou dívku je oděna nezvykle v pudrový parfém. Chce se líbit na dospělý způsob, dramaticky a osudově. Netuší, že dramat a osudu si ještě užije.. Slušelo by jí rozhodit vlasy a tančit a vydávat vůni rozkvetlé louky, romantických dřevin nebo sladké vanilky. Trhat mladé maliny už se napříště nepodaří.


Vlaštovky a piloti

Na řeku Hudson možná právě přistává letadlo, jehož pilot se pokouší o svých pět minut slávy, tady ale je řeka pustá, zčeřená mírným vánkem. A protože je těsně před deštěm, vlaštovky svádějí letecké umění k údivu lidí a životní újmě mušek.


Evoluce

Její pramáti se ještě plazila močálem a vypadala divě, to bylo tenkrát na úsvitu lidstva. Pak šel čas, močály vyschly, strava se stala bohatou na vitamíny, v Paříži vynalezli módu a krémy a v Americe fitnes. Tak teď chodí zpříma, má jemné vlasy i pleť, štíhlé prsty, zuby jako kokos a přesně ví, odkud nechat vykukovat kousky pestrého hedvábí. Žijeme na konci věku, nebo bude ještě hezčeji?
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

11.09.2018 12:18:26dát kritice tipagáta5

evoluce... bude ještě hezčeji :))  se tady usmívám jako debílek

10.09.2018 21:43:40dát kritice tipMovsar

díky, přátelé, za návštěvu a čtení.

10.09.2018 07:27:53dát kritice tipAndělka1

*** "jEDNA HEZČÍ NEŽ DRUHÁ. JEDNA VÝSTIŽENJĚÍ NEŽ DRUHÁ."

09.09.2018 22:08:16dát kritice tipLerak12

U mě nejvíc poeta. A dál výborný "následek." 

09.09.2018 19:04:14dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Dnes vlaštovky a máselná dívka...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.