Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+6 neviditelných
Píšu o noci jako Mirka
datum / id07.12.2018 / 492435Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno174x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Píšu o noci jako Mirka

 

 

 

Bloudím nocí, tmou, hledám se a tebe v mrazu, v duchu se modlím k tobě. Přes silnici přeběhla černá kočka. Mám v sobě zamrzlé kry, kusy něčeho, o čem se těžko hovoří - roky nastřádané samoty, hovorů, setkání, letmých úsměvů, lásky, darů, Boha, přesto ty kry ve mně plavou, naráží do sebe jak litosferické desky při zemětřesení.

 

Kdysi jsem tě v noci hledala, házela ti kamínky do oken, snad aby sis mě všiml, dnes se beze slov mineme v ulicích Prahy, děláš, že pospícháš, dělám, že pospíchám, pak doma pálím staré deníky, abych tě smazala ze svých probdělých nocí. Pronajal sis část mých místností a dopředu sis u mě smluvil požehnání. Zapomněl jsi, že je pro mě tolik důležitý pocit vděku, nezbývá mi nic jiného, než hlučně mlčet.

 

Zabloudím zpátky domů, mám ráda své tři schůdky uprostřed pokoje. Cítím tupou bolest na prsou, lehám si na gauč, jeden kocour mi hřeje promrzlé špičky nohou, druhý ulehá k mému rameni. Usnu, s otevřeným archivem z 15. století. Když člověk pracuje, musí přeci něco dělat. Ráno vstávám do malo probuzeného dne, dám nažrat kocourům a vydávám se do temných, zaprášených zakoutí starobylé knihovny. Mám důležité klíče v šuplíku, listuju knihami, snažím se soustředit na starou nemčinu. Brýle mi kloužou ze špičky nosu, sahám pro lupu.

Den utíká a já se spálenými deníky už ani nepřemýšlím nad tím, že za touto zdí dýcháš. I za to ti dík.

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

03.01.2019 12:52:38dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Tohle mi přijde hodně intimní, takže mi nepřisluší k tomu napsat nic víc,  než že je to napsané přehledně, že s to četlo dobře.  

07.12.2018 16:20:48dát kritice tipLerak12

"Když člověk pracuje, musí přeci něco dělat." To je tedy dobré.

Píšeš nějak jiným stylem. Moc Tě tady nepoznávám.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.