Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

On-line

+1 neviditelných
Bachl ho a hotove
datum / id29.05.2019 / 496521Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno101x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Bachl ho a hotove

Prima Zoom

Včera na Prima Zoom říkali, že všichni pocházíme z jediné ženy, africké pramáti. Pohádkové tvrzení mezi dvě reklamní pauzy. Člověk ale sdílí snad 97% genů i se stvolem trávy, to tvrzení není ještě dost radikální. Ne pivo v krvi maníka před obrazovkou, ale on v žilkách chmelových lístků koluje sem a tam. Svět je mnohé a jedno.


Bachl ho a hotove

"Bachl ho do hlavy a hotove," popisuje do kamery TV Nova neznámý frýdeckomístecký muž verzi vraždy, jak koluje ulicí a pavlačí. Udála se včera a místní zneklidnila: babka nemůže uvěřit tomu, že někoho střelili takto veřejně. A diváci kroutí hlavami. Ale to už ze studia hlásí, že jinde ukradli z parku sochu vodníčka. Prý tuze chybí dětem, popisuje neznámý muž do kamery rozměry neštěstí..


Pokoj

Ta zvláštní poetika hotelového pokoje. Co vše je do něj vepsáno: sebejistota obchodních cestujících; osamělost náhodných cestujících; únava manželských párů na cestách světy; strach psanců; malé milostné podvody i velké zločiny; žízeň tišená lahvičkami whisky; 496 televizních programů; a taky - docela obyčejné nic.


Snídaně

Snídaně. Skupina Japonců, samí muži, z Toshiby na Hanou poslali služební výpravu. Až na jednoho mluví tiše, zato s jídlem vedou ryčnou rozpravu: mlaskají a lemtají, funí a někteří se u toho i kývají. Jako když nenasytná zvířata za vycházejícího slunce kojí svůj hlad.


U Berušky

Procházím deštěm uplakanou ulicí staré Olomouce. Ve výloze krámku s prádlem, nazvaného U Berušky, klečí figurína, doširoka rozkročená žena. Na svém umělohmotném těle má košilku meruňkové barvy a na hlavě paruku. Hledí nyvě, vypíná prsa, nebýt mezi námi sklo, vzal bych ji za ruku. Odcházím pryč tou zvlhlou ulicí, mizím ve tmě noci, tmě beznaděje, že naše životy se nepotkají.


Sierra Leona

Sierra Leona Machálková oblékla saténové nedbalky a ulehla k spánku. Otočila se na bok. Zašimral ji vousy, aktivista John Bok se přitiskl a mlčky vykonal potřebu. Nebylo to hezké.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

31.05.2019 01:20:32dát kritice tipLerak12

Když kvalitu má celek*

29.05.2019 09:09:33dát kritice tipqíčala

:) tip za dobrý zoom ... to ostatní je na mě trochu moc bulvár a pokoj příliš pokoj, ale ty to máš v pořádku - to já jsem přesycená :)))

29.05.2019 07:14:23dát kritice tipR. L.
/*
28.05.2019 21:30:20dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Vše ... a aktivista :-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.