Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Průvodce po galaxii
datum / id02.06.2021 / 521058Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno96x
počet tipů9
v oblíbených0x
Průvodce po galaxii

Průvodce po galaxii

V téhle zatáčce vypálili na vysokého blondýna s červenou botou, ale stengun se zasekl. Tak vrhli granát, ale vzalo to jen dveře mercedesky. Přesto šrapnel a kus kožené sedačky a otrava krve a dál už to sami znáte.

Teď tudy tečou auta ve dvou proudech jako někde na kalifornské hajvej, bez úcty k mrtvému, říká průvodce turistům, tahle země mohla šlapat jako hodinky, podívá se k zápěstí, kopne do koloběžky postavené do cesty, a zavelí sejít dolů do Holešovic, kde točí výbornou vatu.

 

Pod svícnem

Mají pivínko a slaný drobt na vidličku. Mají všechno, čas, trochu korun i lásku, už postrádají jen na stole svíčku. Sedí v hipsterské kavárně v Ovenecké, o sobotním dopoledni, neviděli se od pondělí, probírají den po dni. Ona ale přece nevydrží a požádá vousáče s kalhotami na šle, aby jim rozsvítil. Mají všechno, čas, trochu korun i lásku, jen testy nemají, a pod svícnem prý bývá tma.

 

Cestou metrem C

Ve stanici metra Pražského povstání je nemálo cestujících, ale ticho téměr úplné. A přesně takto proběhlo v roce '45 Pražské povstání.

Stanice Vyšehrad, to není Šemík a spol., nýbrž kongresové hotely a veliká policejní stanice, kam z kongresů rovnou odvádějí tuneláře k podání vysvětlení.

I.P.Pavlova. Sem nasázeli bufety s americkými žemlemi, aby lidé na ulici slinili a neznalým tak usnadnili orientaci v systému pražské podzemky.

Muzeum, tam před pětadvaceti lety šílenec s nožem upevněným na tyči, jako pravěký lovec mamutů, ohrožoval lidi. Policistovi ho bylo líto, nevystřelil, a tak byl proboden. Kryčema zneškodnil až student jednooborové filosofie.

Hlavní nádraží. Tady se pozná místní cápek: když se postaví proti směru jízdy, je odsud; když po směru, je to cizinec.

Florenc. Tady člověka za bílého dne okradou a zabijí. Ještě stihne říct: Dejte někomu ten lístek na autobus do Žatce, ať nepropadne..

Vltavská. Když je zvlášť horké počasí, dopravní podnik prodlouží eskalátory až k řece a lidé z nich skáčou po hlavě proti hladině. Osvěží se po úmorné cestě upoceným vagonem a užijí spousty legrace. V mokrých šatech pak stoupají Miladou k Letné, kde na trávníku berou bronz. Ale to už je zas jiný příběh.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.06.2021 23:26:062 tipů dát kritice tipMovsar

Děkuju přátelé.

Název Milada mi byl prvně taky nesrozumitelný, myslel jsem ba squat Milada, ale popral jsem se s tím a už ho používám. Tak se šíří slova po tom světě. ☺

Ano, Annie, je to starý príběh, někde na googlu urcitě po něm krvavé stopy zůstaly. 

04.06.2021 13:44:05dát kritice tipPtakopysk

úlet

03.06.2021 18:27:35dát kritice tipJá Lucie píšu...

Hurá! Opět je tu "starý, dobrý Movsar"! Díky, že jsem si s Tebou mohla projet zastávky metra, kterého si v Brně moc neužiju. Ale i v Brně by ses divil, co všechno je na zastávkách šalin. 

První dvě super, opět drsné... :) 

02.06.2021 07:46:30dát kritice tipannnie

No sláva, můj autor je zpět! Všechny tři výborný. Ta první dost drsná, ale velmi mě pobavila, až to se mnou škublo při tom detailu s koloběžkou.

To s tím probodením je fakt pravda?

Tip a.

02.06.2021 07:26:17dát kritice tiplastgasp

Glosovaný bedekr až na samotnou dřeň s pokusem o vtipné zakončení. Rebusové stoupání Miladou k Letné by bylo srozumitelnější popisem Horákovou.

02.06.2021 07:11:44dát kritice tipAndělka1

***

01.06.2021 23:30:25dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Byl bys dobrý průvodce pro mimopražské... zajímavé nápady, improvizace.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor